Што за вас преставува квалитетен секс

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Многу едноставно прашање што за вас преставува квалитетен секс? бидејќи разговарав вчера со мојот најдобар другар ми се пожали во последниве 2 недели немал квалитетен секс со девојката негова и го кажа на начин дека се било тоа секс на брзинка и после тоа секој си брка своја работа ... искрен да бидам и мене ми се има случено на сличен начин едноставно да кажам поретко се случува сексот да го наречан Квалитетен. Е сега јас ќе напишам накратко како изгледа еден квалитетен секс за мене ... Бидејќи во принцип сакам пред да почне сексот тоа да биде со проследено прво со романтична вечера и тн. Исто така сакам да имам и долга предигра со тоа што знам дека што подолга предигра толку поквалитетен секс ќе се има затоа и јас и самиот практикувам што подолга предигра каде што техниката + долга предигра плус да се има секс во најразлични пози за мене значи = квалитетен секс а секако тука е доста добро за мене, за време на сексот да сум максимално опуштен каде што нема да бидам нервозен поради некоја икс причина. Исто така и исполнување на моите и нејзините фантазии секако доведува до одличен и квалитетен секс исто и да наведам и после секс мазење и тн. на крајот би бил резултатот = квалитетен секс накратко еве еден вовед

Прашањето е следново: Што за вас преставува квалитетен секс?

Без срамење форумџии и форумџики повелете со вашите одговори :)

momce_devojka_iLike_mk.jpg Sparks_of_Passion_by_kfc79.jpg
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Квалитетен секс = Квалитетен секс...може да биде секогаш, секаде, било како, кратко, долго, споро, брзо...квалитетен секс си е квалитетен секс...

Sent from my Phone
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Намали го тој педерски потпис, ffs.
зошто бре види што убав е

Единствено привлечна е женидбата од љубов. Да се ожениш со девојка само затоа што е симпатична е исто како да купиш нешто непотребно, само затоа што ти се видело убаво. Во брачниот живот најважни нишки се љубовта, сексуалната привлечност, едно тело... сè друго е несигурно и здодевно, без разлика колку паметно сме пресметале сè. Значи, не ви треба симпатична, туку сакана девојка.
--- надополнето: 21 јуни 2013 во 23:50 ---
ГРУБ НАСИЛЕН СЕКС едитирав басиму стопанката
И ти со свеќи се маваш? :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Многу едноставно прашање што за вас преставува квалитетен секс? бидејќи разговарав вчера со мојот најдобар другар ми се пожали во последниве 2 недели немал квалитетен секс со девојката негова и го кажа на начин дека се било тоа секс на брзинка и после тоа секој си брка своја работа ... искрен да бидам и мене ми се има случено на сличен начин едноставно да кажам поретко се случува сексот да го наречан Квалитетен. Е сега јас ќе напишам накратко како изгледа еден квалитетен секс за мене ... Бидејќи во принцип сакам пред да почне сексот тоа да биде со проследено прво со романтична вечера и тн. Исто така сакам да имам и долга предигра со тоа што знам дека што подолга предигра толку поквалитетен секс ќе се има затоа и јас и самиот практикувам што подолга предигра каде што техниката + долга предигра плус да се има секс во најразлични пози за мене значи = квалитетен секс а секако тука е доста добро за мене, за време на сексот да сум максимално опуштен каде што нема да бидам нервозен поради некоја икс причина. Исто така и исполнување на моите и нејзините фантазии секако доведува до одличен и квалитетен секс исто и да наведам и после секс мазење и тн. на крајот би бил резултатот = квалитетен секс накратко еве еден вовед

Прашањето е следново: Што за вас преставува квалитетен секс?

Без срамење форумџии и форумџики повелете со вашите одговори :)

Прегледај го приврзокот 66605Прегледај го приврзокот 66606

A КАДЕ ТИ СЕ СВЕЌИТЕ????

ГИ САКАМЕ НАЗАД СВЕЌИТЕ !!!

Плус не напиша дали тие свеќи треба да бидат направени во свеќолеарниците на МПЦ, или може рандом свеќа да се користи. И ако се овие од МПЦ, дали при нивната употреба смее да се има анален или орален секс, или мора сексот да биде во црквено одобрената дупка??

Дај елаборирај малку...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Квалитетен кога за не мн долго време ќе бидат задоволени двете страни:pipi:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ставрогин

Ај малце те молам олади океј? ако ти се пишува на темава пишувај а не да тераш сеир како мало дете во зоолошка. Фала на разбирањето
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ставрогин

Ај малце те молам олади океј? ако ти се пишува на темава пишувај а не да тераш сеир како мало дете во зоолошка. Фала на разбирањето
Ако јас сум мало дете во зоолошка, а терам сеир на твоја сметка, што тоа тебе те прави?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Во нешто што е возбудливо, ново, неочекувано, несекојдневно е квалитетот...неможе да очекувате и барате нешто "квалитетно" од некој/а со кој имате постојано/секојдневно секс.
Колку и да ви бил добар сексот, колку и фантазија и да имате, колку и промени да направите сепак кога тоа е со ист дечко/девојка си има граница, потоа здосадува.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
За мене квалитетен секс е оној што трае подолго време , да не биде на брзинка 5 мин и трчај , онака да се осети и одблежи дека си задоволен и не само ти и другата страна се разбира .
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Квалитетен секс = Квалитетен секс...може да биде секогаш, секаде, било како, кратко, долго, споро, брзо...квалитетен секс си е квалитетен секс...

Sent from my Phone
објаснио човек неке ствари.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ај пошто до сега се тролови на темава, да одговорам што за мене е квалитетен секс, па да тргне дискусијата во вистински правец. ;)
Квалитетен секс почнува со добра предигра, лапање, лижење, галење, која би траела до кај 30 минути горе-доле. Продолжува со минимум едночасовно плескање во пози кои им се допаѓаат на двајцата партнери. Зависно од желбите, може да биде грубо или нежно. Женски оргазми пожелни се од 3 до 7 :D, која би можела зошто да не и повеќе, а машки... Хмммм зависи колку може да се покаже, издржи и има сила господинот, ама без еден да не е.И најквалитетно од се би било, ако на крај двајцата заедно оргазмираат. :P
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Квалитетен секс се знае, 30-40 минути предигра како што доваѓа редот, па потоа почнеш да и ги лижеш нозите и газето, се милувате и готово применувате на главното. За мене најдобро време е вечерта и плус од сабајле една тура така...
Се знае што е квалитетен секс во склоп со вечера иде исто...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Квалитетен секс... Кога ќе отидам во ВИП да се бунам пошто 2 дена после активирање на интернет на телефонот, ми го исклучуваат демек сум го потрошил, а јас 5 пати во денот само сум се уклучил. Тоа ти е ебење во здрав мозок!
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Долго, крaтко, брзо, бaвно, под туш, во кaдa, во кревет или нa мaсa со или без предигрa не е вaжно се додекa имa стрaст е квaлитетен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom