Што е тоа што го немаат мувачиците за да бидат нечии девојки?

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Баш ме интересира вашето мислење на прашањава што е тоа што им фали на некои девојки? Зошто тие можат да бидат само нечии мувачици ама не и девојки? Дали на машките им смета девојка која покрај тоа што е убава ќе биде и попаметна од нив? Дали ги нервира девојка со оформен став? Дали е полесно да се биде со поглупи девојки?
А зошто одма тргнуваме од девојките, м? Од каде таков заклучок дека им фали нешто/!
Оу уел...може и јас погрешно ја сфаќам и толкувам темава. We'll see!

-Пракса, пракса, пракса!
-Несигурност и страв да се биде во заедница.
-Неспособност да се посветат на само една личност подолго време.
-Самостоен дух.
-Затоа што ја љубат слободата.

Многу грд збор бе, "мување"..neah!
Како и да е, јас не гледам ништо лошо во мувањето ниту пак им лепам етикета лесни, глупи, наивни на девојките кои милуваат да го практикуваат ова. Едноставно некогаш не се чувствува ништо повеќе од страст и сексуална возбуда...соу уај нат мување, ако има дабл клик и ако им светнат очињата и на двајцата? Јебем ти грд збор...
А мувачите ами? Зошто па тие не си најдат цура за озбилно туку одат од една на друга мувачица?

Взаемна ствар!
Free spirits.
 

vales

master beginner
Член од
29 април 2009
Мислења
53
Поени од реакции
3
Уф, што да ти кажам, девојко. Машкиве се еден обичен сунѓер за миење садови. Може некое машко е се навреди али ова искуство што го имав денес сведочи за тоа колкава може да биде машката глупост. Девојки ќе ви кажам едно, уживајте во животов, премногу е краток за се да е ок, мувајте и мувајте во боли , машкиве не заслуужуваат поеќе. Извинете али тоа е тоа.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
абе проблемот со мувачиците , е модернизацијата на општеството. Знаеш , сваќа дека со мењање добива нешто ново секојпат (а познато е дека жените не се задоволни ако нема промени) ние ја викаме курва некоја која шета од уста на уста - само затоа шо не доаѓа на наша уста или затоа шо не ни се допаѓа. а зашо не се вредни , бидејки најчесто мувачиците се заљубени во некој Х тип кој не ја сака.. а она го чека , ама дур го чека , секако дека нема да дреме со .. п во раце. :D
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
:eek:ftopic:На темава ја согледувам машката рурално-аргатска желба да бидат третирани како нешто повеќе од она што всушност се, а тоа е кревки несигурни душички кои мораат да доминираат бидејќи во секој спротивен случај се лузери кои не ебнале ништо одамна. Вашите его-патувања низ сопствената психа, потребно е да ги завршите истата вечер кога ќе завршите со мувањето и како доза почит кон себеси(кои сте биле нечии мувачи и сте задоволувале нечија сексуална потреба покрај вашата) пред да почнете да навредувате, потсетете се дека вашата мајка била нечија мувачица. Фала, чао, пријатно.:pipi:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
:eek:ftopic:На темава ја согледувам машката рурално-аргатска желба да бидат третирани како нешто повеќе од она што всушност се, а тоа е кревки несигурни душички кои мораат да доминираат бидејќи во секој спротивен случај се лузери кои не ебнале ништо одамна. Вашите его-патувања низ сопствената психа, потребно е да ги завршите истата вечер кога ќе завршите со мувањето и како доза почит кон себеси(кои сте биле нечии мувачи и сте задоволувале нечија сексуална потреба покрај вашата) пред да почнете да навредувате, потсетете се дека вашата мајка била нечија мувачица. Фала, чао, пријатно.:pipi:
Види вака имам другар кој што е мувач невиден, па се пресели во Скопје поради мувачки и економски причини :). Кога го гледам понекогаш му ја пеам од Угро песната со цело Скопје ти се муваш а во себе тајна чуваш. Па ми следи одговор доста бе сељак :pos::pos:. Искрено да ти кажам иако премногу не го искажувам пред него, сум загрижен за него, затоа што неизлечиви сексуално преносливи болести одсекогаш постоеле и денес постојат. Лошиот збор човек ќе го преживее, ама таква болест ако закачи нема да ја преживее :toe:.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Искрено да ти кажам иако премногу не го искажувам пред него, сум загрижен за него, затоа што неизлечиви сексуално преносливи болести одсекогаш постоеле и денес постојат.
Сексуално преносливи болести од мување?
Алал ти на паметот.:pop:
Ти, буцио, никогаш не си се мувал со девојка?
Или кога искачаш со некое девојче одма станувате пар?
Или не, уште подобро, само за раце се држите?
Ајде бе, сите сте искрени, сите сте чесни. Кога ќе видиш девојче [не ве прашувам другите], конкретно тебе те прашувам, ти се засвиѓа, сметаш дека не ја знаеш доволно, па затоа се мувате еднаш. После уствари сфаќаш дека тоа не е тоа, ќе се фатиш со неа само за да не си го погазиш зборот дека мувачиците се девојки со низок стандард, а со тоа и ти да се вметнеш меѓу нив?
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Види вака имам другар кој што е мувач невиден, па се пресели во Скопје поради мувачки и економски причини :). Кога го гледам понекогаш му ја пеам од Угро песната со цело Скопје ти се муваш а во себе тајна чуваш. Па ми следи одговор доста бе сељак :pos::pos:. Искрено да ти кажам иако премногу не го искажувам пред него, сум загрижен за него, затоа што неизлечиви сексуално преносливи болести одсекогаш постоеле и денес постојат. Лошиот збор човек ќе го преживее, ама таква болест ако закачи нема да ја преживее :toe:.
Баш налетав на ова во контекст на муабетов дека навистина мувачите (нормално оние што го прават рутински и редовно тоа) имаат ниско самопочитување и симптоми на развиена психопатологија.
Женскарошите имаат ниско самопочитување
Повеќе психолози сметаат дека овие момци имаат ниско ниво на самопочитување, а сексуалните освојувања им служат за да се чувствуваат подобро во сопствената кожа. Меѓутоа, тоа чувство ги држи многу кратко време и токму затоа настојуваат да спијат со што повеќе жени, за што подолго да го задржат доброто чувство.
„Одредени делови од личноста на женскарошите може да се поврзат со психопатијата. Значи зборуваме за пореметување на личноста која има проблеми во социјалните односи и прилагодувањето“, појаснува Роберт Харе, автор на книгата „Без совест“, кој додава: „Дури и ако некогаш почувствуваат грижа на совест за тоа што го прават, заводниците умета одлично да ја игнорираат. Но најчесто, ја немаат“.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Сексуално преносливи болести од мување?
Алал ти на паметот.:pop:
Ти, буцио, никогаш не си се мувал со девојка?
Или кога искачаш со некое девојче одма станувате пар?
Или не, уште подобро, само за раце се држите?
Ајде бе, сите сте искрени, сите сте чесни. Кога ќе видиш девојче [не ве прашувам другите], конкретно тебе те прашувам, ти се засвиѓа, сметаш дека не ја знаеш доволно, па затоа се мувате еднаш. После уствари сфаќаш дека тоа не е тоа, ќе се фатиш со неа само за да не си го погазиш зборот дека мувачиците се девојки со низок стандард, а со тоа и ти да се вметнеш меѓу нив?
Сакаме да ги дупиме, но не и девојки да ни бидат.
Нешто им фали, за да се класифицираат како такви.
Како што и претходно споменав, патот од момче до маж ќе биде испреплетен со авантури за една или повеќе ноќи, се додека не си најдеш некоја пристојна која ќе ја здомиш.
Сега што тие пристојните се се помалку, не треба да не обесхрабрува дека не постојат.
Мене ме изненадија многу нешта, како во Скопје така и понаоколу, многу потенцијални девојки за мажење, девојки од фамилии со беспрекорно минато најдов.
Интересно дури, а по она напишаното секоја се дупи со секого филозофија, човек може да си помисли се е отидено во некоја калкуларница.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Сексуално преносливи болести од мување?
Алал ти на паметот.:pop:
Ти, буцио, никогаш не си се мувал со девојка?
Или кога искачаш со некое девојче одма станувате пар?
Или не, уште подобро, само за раце се држите?
Ајде бе, сите сте искрени, сите сте чесни. Кога ќе видиш девојче [не ве прашувам другите], конкретно тебе те прашувам, ти се засвиѓа, сметаш дека не ја знаеш доволно, па затоа се мувате еднаш. После уствари сфаќаш дека тоа не е тоа, ќе се фатиш со неа само за да не си го погазиш зборот дека мувачиците се девојки со низок стандард, а со тоа и ти да се вметнеш меѓу нив?
Некои под мување подразбираат имање секс од прва.
А и преку плунка се пренесуваат болести.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
:eek:ftopic:На темава ја согледувам машката рурално-аргатска желба да бидат третирани како нешто повеќе од она што всушност се, а тоа е кревки несигурни душички кои мораат да доминираат бидејќи во секој спротивен случај се лузери кои не ебнале ништо одамна. Вашите его-патувања низ сопствената психа, потребно е да ги завршите истата вечер кога ќе завршите со мувањето и како доза почит кон себеси(кои сте биле нечии мувачи и сте задоволувале нечија сексуална потреба покрај вашата) пред да почнете да навредувате, потсетете се дека вашата мајка била нечија мувачица. Фала, чао, пријатно.:pipi:
Ова ми личи на самотешење и самооправдување за одредени постапки. И да, не била сечија мајка мувачица :helou:. Не може да се генерализира за вакви работи.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
......
Eпа, името на темава ако не се лажам е ШТО е она што им фали на мувачиците за да бидат нечии девојки.
Не сте помислиле некогаш дека можеби до вас, машки, е проблемот? Дека на вас нешто ви фали за да вие не можете да бидете со таа девојка која што сакате да ја „издупите“ но не и да ја земете за жена?
Без навреда.
.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
......
Eпа, името на темава ако не се лажам е ШТО е она што им фали на мувачиците за да бидат нечии девојки.
Не сте помислиле некогаш дека можеби до вас, машки, е проблемот? Дека на вас нешто ви фали за да вие не можете да бидете со таа девојка која што сакате да ја „издупите“ но не и да ја земете за жена?
Без навреда.
.
..........

Не бе не си разбрала.
За да ти биде некоја девојка треба да постои некоја привлечност поголема од првично дупење. Што не го исклучува истото се рабира како почетно нешто.
Но јас како го разбирам мувањето, тоа е нешто необврзувачко, да се опнете дали од среќавање или од време на време, без официјално да идете.
За мене тоа е ок, во смисол на машко кое сака да се релаксира од време на време со нешто необврзувачко, но не ги разбирам девојките, кои имаат повеќе како влог, дали бременост, дали имиџ, што знам..
Мислам дека девојките ја разбираат љубовта на малку подлабок начин кога се работи за секс. И дека не им е сеедно со кого се ебат.
Тие може да се впуштат во повремени авантури, кога сметаат дека е правилно, но она првично мајчинско, а тоа е обезбедување на најдобар маж за детето преовладува во несвесниот избор на партнер.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Сексуално преносливи болести од мување?
Алал ти на паметот.:pop:
Ти, буцио, никогаш не си се мувал со девојка?
Или кога искачаш со некое девојче одма станувате пар?
Или не, уште подобро, само за раце се држите?
Ајде бе, сите сте искрени, сите сте чесни. Кога ќе видиш девојче [не ве прашувам другите], конкретно тебе те прашувам, ти се засвиѓа, сметаш дека не ја знаеш доволно, па затоа се мувате еднаш. После уствари сфаќаш дека тоа не е тоа, ќе се фатиш со неа само за да не си го погазиш зборот дека мувачиците се девојки со низок стандард, а со тоа и ти да се вметнеш меѓу нив?
Под мување за човекот подразбирам одма секс, а не држ не дај па да се влечат натаму наваму детски работи. Затоа пишав сексуално преносливи болести.
Јас конкретно прво барам лична карта :pos::pos:.
Добро сериозно сега гледам да исполнува некои критериуми (настрана од физичката убавина), заради мои лични интимни причини. Што како гледам не би требало да кажувам оти проценката е само за мене и се има кодекс на однесување. Едноставно кажано гледам да не е многу промискуитетна. А зборот ми е закон :).
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Од кога мувањето подразбира само “разменување на плунка“?
Дали тоа терминот е многу лошо прифатен во денешницата?
Мување, бар колку што мене ми дозволува мојот речник да знам, е било каков процес на влечење на некои работи несериозно.
Тоа не значи дека треба да биде само една лап-лап сесија, или пак оп-оп посета на кревет.
Она кое мувачиците го немаат за да бидат нечии девојќи е можеби желбата да бидат нечии.
Во однос на интелегенцијата на одредени девојки - лично јас знам многу паметни кои се само мувачици и ништо повеќе. Тоа нема врска со IQ на човекот, туку има поврзаност со чувствата и културата.
Ако некоја девојка чувствува дека не може да биде во врска, зошто па да не биде само нечија мувачица?
Ако некоја девојка не знае а и не сака да прифати дека покрај мување има и нешто посериозно, повторно зошто да не биде само нечија мувачица?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom