Што е она што те разликува од другите луѓе?

L

.Lost Angel.

Гостин
Многу едноставно прашање кое би требало сите да си го поставиме некој го има поставно си нашол одговор некој не и тн ...

Што мислите вие што поседувате во вас нешто што ве прави поразличен од сите други :)?
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Изгледот и карактер... За другото ич не му го "опињам"
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Многу нешта...на пример, начинот на размислување, карактерот, однесувањето итн. :unsure:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
тоа што јас сум јас и никој друг не е како мене. единствен сум по сите основи
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Работава, уникатен сум - исто како и сите останати.
Никогаш не сум сакала за себе да кажувам каква сум или по што се разликувам од другите. Ако има навистина нешто различно, другите ќе го забележат тоа, таа карактеристика сама би се истакнала... Вака сама да си потенцирам што е “различно“ ми е некако претенциозно, самобендисано и би било личен его-трип, нешто што избегавам да го правам. Човек сум како и сите останати, а што ме прави различна... не знам.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Искреноста и директниот однос и тоа шо сум реалист,во повеќе случаи и оптимист :)
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
По никој основ неможеш да кажеш по што се разликуваш од другите,освен некој друг да те опиши.Како можи да си кажите дека искреноста или оптимизмот ве разликуваат од другите?Зарем нема други такви ?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
По никој основ неможеш да кажеш по што се разликуваш од другите,освен некој друг да те опиши.Како можи да си кажите дека искреноста или оптимизмот ве разликуваат од другите?Зарем нема други такви ?
Не кажувам јас пред сите,пред се за мене сите шо ме пзонаваат така кажуваат дека никој не познаваат таков како мене....е добро де каков сум ??? - Па директ у очи кажуваш се,искрен си но и манипулираш.Па добро де,и тоа е нешто. Скопча сеа?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Не кажувам јас пред сите,пред се за мене сите шо ме пзонаваат така кажуваат дека никој не познаваат таков како мене....е добро де каков сум ??? - Па директ у очи кажуваш се,искрен си но и манипулираш.Па добро де,и тоа е нешто. Скопча сеа?
Хм,не се нервирај бе па и ти одма :) Муабетот ми беше не можеш да се разликуваш од другите по нешто што и други можат да го поседуваат.По твојот пример ти се разликуваш со тие карактеристики само од твоите пријатели.Потребна е карактеристика по што си препознатлив,за што и самиот не си свесен,а другиот те препознаваат по тоа.Барем јас така ја сфатив темава.Затоа и напоменав,неможеш сам да си кажеш по што се разликуваш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Сите сте исти со другите во желбата да се разликувате од сите други.

Како Јапонци облечени во панк алишта, бунтовници...

:icon_lol:

Во животот мислам, дека не сум запознал повеќе од 5-6 оригинални и уникатни луѓе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom