Што готвите во моментов?

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.677
Поени од реакции
13.963
Прееска правев сеченица.
LRM_EXPORT_1667997917913414_20191024_203357020-01.jpeg
Само што ги завршив ваниличкиве со еурокрем. Да можеа садовите сами да се измијат и работната маса сама да се раскрене... Ех...
IMG_20191025_013731_487.jpg
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.175
Поени од реакции
13.995

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.677
Поени од реакции
13.963
Што е ова првово? Дај рецепт. :)
Изволте. :D

Сеченица со урда, сирење и чварки

Состојки:
1 кг брашно
1 квасец
1 лажичка шеќер
2 лажички сол
500 мл млака вода
за премачкувања:
5 лажици свинска маст
5 лажици масло
1 јајце
за филување:
сирење и урда по потреба
неколку чварки
Се соединува квадецот со водата, шеќерот и солта, па постепено се додава брашното. Се меси меко тесто како за леб. Тестото се остава да стаса покриено околу 15 минути.
Откако ќе стаса се дели на 8 еднакви топчиња (може и помалку или повеќе, колку помалку, толку подебели корите ќе бидат и обратно). Се расукува кора со големина на тепсија бр. 36.
Кората се префрла во подмачканата тепсија со масло, одозгора се премачкува со мешавината од масло/растопена свинска маст, со помош на четкичка. Одозгора врз цела површина на кората се наросува со урда. Истата постапка се повторува со сите кори (се редат една врз друга). Јас ги филував наизменично, една со урда, наредната со сирење. Со тоа што последната кора не се филува туку прво се сечат коцки, па потоа се премачкува со маслото. Па се остава да стаса додека да се загрее рерната на 180 степени. Па се премачкува со едно разматено јајце и секое парче се декорира со парченце чварка.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
117
Поени од реакции
93
Да можеа садовите сами да се измијат и работната маса сама да се раскрене... Ех...
Да те земам за жена и ти само готви ми вакви прекрасни јадења и садовите и работната маса ќе почне сама да се чисте :cool::angel:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.046
Поени од реакции
2.738
resize-01.jpeg

Факинг хумус.
250г. Леблебија
1 чили пиперка
Лук по вкус
3 лажици тахини паста ( може и дожа да се приготви- сусам и маслиново масло)
2 лажици маслиново масло
сол
Римски ким

Изварете ја добро леблебијата да не ви цркни блендерот како мене. :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
4.903
Поени од реакции
4.014
@112112 Со Џ се пишува , формаџи - formaggi . Мада ми се чини и дека срамно си фрлил некоја печурка башка ? И последна забелешка , претерано зачин , оригано или што и да си ставил.. :) ( не се љути само другарски забелешки )
 
Член од
24 септември 2014
Мислења
280
Поени од реакции
289
@112112 Со Џ се пишува , формаџи - formaggi . Мада ми се чини и дека срамно си фрлил некоја печурка башка ? И последна забелешка , претерано зачин , оригано или што и да си ставил.. :) ( не се љути само другарски забелешки )
Хехех, не допишав „на мој начин направена“, инаку да ја пробаш ќе се премислиш . Тоа одозгора е оригано, точно, а најодоздола има малку печурки, даваат посебен шмек со сиренцата.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.720
Поени од реакции
15.807
Хехех, не допишав „на мој начин направена“, инаку да ја пробаш ќе се премислиш . Тоа одозгора е оригано, точно, а најодоздола има малку печурки, даваат посебен шмек со сиренцата.
Даваат киселина. Сите забелешки од @Tutor се на место. Аман со овој батхртизам.
 
На врв Bottom