Што ви недостига од детството?

Член од
9 март 2007
Мислења
12
Поени од реакции
1
Паметот мој детски (полека полека ме напушта) и детската безгрижност:icon_frow
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Безгрижноста!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ми недостига орешката од пред куќа обожавав да се качвам по неа,крадењето све шо се јаде од комшите,баба цара што ни руши 20 топки а најмногу ме изнервира ко ми ја руши топката еден ден ја имав и и се посрав пред врата,берењето гуми за прочка ни беше најорганизирано беревме по 500 гуми.и безброј работи и глупости ама најмногу безгрижноста
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Безгрижноста,зезањето,нонстоп играње...па речисе СЕ!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
ooo detstvoto .definitivno igrankite , krienkite . sekoja vecer ne gonea oti sme pravele vreva . begane od kucinja . i uste mnogu mnogu nesta
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
ahhhhhh...detstvoto-definitivno za mene najubav period od zivotot (duri poubav i od tinejzerstvoto)...mi nedostiga sobiranjeto so site deca od maaloto na nekoja klupa ili bilo kade...mi nedostigaat priredbite koi gi organiziravme nie samite (pravevme natprevaruvanje vo peenje...i razni drugi raboti)...mi nedostiga igrata so barbiki, zaedno so drugarkite i so sestra mi koga si igrav...
seto toa mi nedostiga...no sepak, mi ostanuvaat spomenite i na niv se sekjavam sekogas so nasmevka na liceto..isto kako sega :)
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Ми фали безгрижноста,играњето на улица до ноќните часови,"крадењето" овошја од дрвјата на комшиите,разните игри....мнооогу работи....сакам да си се вратам назад во тоа време,за ништо не ми беше гајле:)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Безгрижниот живот, приказните на баба, прошетките за раче со тато, сета прашинка шо ја "лапав" на маало, детските игри, розовата бањарка со шатче на џепчето, чекањето да се стемни па да "крадеме" дуњи од комшии, глупавите каранци у стилот "моето е поубаво" :pos: :pos: :pos: Ех! Беа тоа времиња.....
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Безгрижноста, игрите по цел ден, зборувањето за "страшни работи", ми недостига играта гумена топка, криенка, народна топка... Се ми недостига од детството.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Член од
17 март 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Ми недостасуваат многу работи особено играњето фудбал со другарите во школскиот двор немам играно во школото кај шо пораснав кој знае од кога. сеа стани во 2 испадни на кафе дој си. ако имам нешо за учење арно ако не на компјутер и се така. исто така ми недостасуваат честите посети кај баба како мал одев секој ден а сега 1 у неделата. не да се жалам на животот сега ама стварно има многу работи од детството што ми недостасуваат и ми слам дека цел живот ке останам дете
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Барбиките Џоана и Кели (и останатите девет, ама за овие две бев најприврзана:pos:), кенот Кен :pos:, моите имеџинери френдс Тина и Марко, желката Бренда (ова по Бренда од Беверли Хилс :pos:), јарињата кои баба ми ги чуваше, имавме сите братучеди по едно “наше“, моето се викаше Вида (не го крстував јас:nesum:), малото бело кученце со дамки што го чувавме со децата од уличка, куќичката од крадени цигли што ја направивме кај мене во задниот двор, бункерите од снег секоја зима, жмурка, плочка, народна, здрвен дедо, џамлии....
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
pa bezgriznosta, toa sto ne mislev i ne mu se sekirav za nisto :)
-prosetkite i avanturite bez kraj so tetka mi niz skopje (a tetka mi e od skopje)
-fudbalskite natprevari vo nase mala vo koi samo jas i drugarka mi bevme zenski
-pravnejeto torti so pilevina i kal :pos:
-"serioznite" sostanoci so malskite deca za reshavanje na povece prashanja sto ne zasegnuvaa- organiziranje natprevari vo razlicni disciplini, predlaganje na igri koi ce se igraat vo tekot na nedelata, turniri na monopol, organiziranje kukleni pretstavi, ekoloski akcii za cistenje na maloto.... (ama sme bile sovesni i kreativni od mali :pos:)
- igranjeto Garagamel i Azriel (nie strumfovi go vikavme toa)
ahh.... mnogu raboti
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Мене па не ми недостигаат барбиките. Сите ми се уредно спакувани и барем еднаш во месецот го вадам да ги исчешлам и да видам да не се изгризани од молците.:)

Ми недостига крадењето на салами од ордеверите кои ги правеше мајка ми, и тоа секогаш ги растурав неколку минути пред да дојдат гостите, и максимално ја нервирав мајка ми.

Ми недостига играњето ластик, и гордоста која ја чувствував кога ќе ме избереа за „мајка” (тоа во парови кога игравме:))

Ми недостига правењето топчиња од кал со најдобрата другарка, кои потоа скришно ги фрлавме по згради и се смеевме како луди кога ќе се залепат.:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom