Што ви е поважно - љубовта или почитта од партнерот ?

Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Љубовта е емоција која не можеме да ја наметнеме никому-таа сама доага.На почит можеме да се навикнеме,таа се учи.Сепак мислам дека со вистинската љубов,доага и почитувањето кон тоа што се љуби.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
И двете се важни во една врска или брак.Но дали некоја личност те сака тоа зависи лично од неа,а почитувањето е нешто што го стекнуваш со тек на време и зависи само од тебе.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Јас мислам дека едното со другото си оди.
Ако нема љубов нема ни почит.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ако навистина го сакаш партнерот, ќе знаеш и да го почитуваш во секој поглед, и кога греши и кога е во право! Мислам дека тие две работи одат заедно. Ако не го сакам некого не го почитувам, ако не почитувам некого значи не го сакам доволно!
Барем јас така мислам:smir:
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
иако на на прв поглед се две различни работи кога се работи за врска мора да ги има двете, се разбира не значи доколку почитувате некоја 3 личност дека ја сакате, но во врска ако се сакате мора да има почитување, а ако нема, не е ни врска ни саканје. детс мај опинион
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Повеќе би бил среќен, да ме почитува и цени, отколку секој втор - трет ден ме лаже дека ме сака , љубов преку ноќ не се раѓа
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Pa normalno e kade sto postoi ljubov da postoi i pocit.Ja barem taka mislam zatoa sto koga sakas nekogo go sakas onakov kakov sto e i go pocituvas kako takov.no sepak za se treba vreme pa taka i za pocitta bidejki taa se gradi poleka so tekot na vremeto i normalno treba da se zasluzi.Zatoa prvo pocituvaj i sakaj ako sakas da bides pocituvan i sakan...
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
Pocit pred se,ako ne me pocituva dzabe mu e ljubovta.
pocitta e nacin da se iskaze ljubovta:pipi:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па значи ако ми го каже зборот Те сакам а да ме лаже значи не ме почитува!Ако ме почитува и е со мене значи ме сака!Како и да е боље е да ме почитува.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ne e vazno ni dal me saka ni dal me pocituva , vazno ja da ja sakam... uzpomoc magije i trikova em ke me zasaka em ke me ispocituva na kraj :smir:
 
Ј

јовица11

Гостин
И двете ми се битни,не може да има успешна врска без било која од наведените опции
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
hhhh kako kje te ljubi ako ne te po4ituva ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom