Што ве иритира кај луѓето?

R

Razorblade Kiss

Гостин
Мора и такви да има.Не можеш да ги смениш,ама сепак можеш да се заштитиш ако и дадеш на околината,односно на таквите луѓе,(кои отпрво изгледаат наивно и не можат да се проценат)дека не си крава што сите ја молзат.Ете тоа е идеално решение според мене.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Poleka no sigurno gi ISCICUVAM.. Ja u globala ne sum koristoljubiva.. Ali mi se ima deseno na primer eden tip ni decko ni niso ne mi bese..Onaka poznanik.. Bukvalno bankrotiruese na mene.. Sto ke mi padnese na kraj na pamet dobivav.. Ma se po kejf mi idese.. I da.. I on pobara usluga na krajot.. Ali usluga sto NE E NI NORMALNO a ni MORALNO da se ispolni.. Mislam deka sfakate.. Taka da.. Ne go smetav toa kao da sum go KORISTELA..
Ipak protiv tie takvite edini lek e vo toj kratok period "druzenje" so niv.. Da im otkries slaba tocka.. E togas e lesno vise.. Em pamet ke im doe odma em ke naebat gadno za se so naprajle.. Jbg..
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Птичји Грип напиша:
Решението се крие во индиферентноста и во оставањето на таквите личности да се удават во сопствените лажи.
O, да беше така.
Проблемот е што секогаш, ама баш СЕКОГАШ ќе се најде некоја "мека, погодна почва" за искористување и ретко кога ќе останат неухранети.
Кога менталитетот би се сменил против таквите, тогаш ќе се удават.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За жал...барем од моето искуство можам да речам дека има луѓе кои толку добро знаат како да ги искористат другите луѓе,па дури и тие самите нема да приметат...
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Goddess of Chaos напиша:
O, да беше така.
Проблемот е што секогаш, ама баш СЕКОГАШ ќе се најде некоја "мека, погодна почва" за искористување и ретко кога ќе останат неухранети.
Кога менталитетот би се сменил против таквите, тогаш ќе се удават.
Праиме муабет како? Епа како што постирав. Не одговарам за неспособноста на "меката почва".
Crazy in Love напиша:
За жал...барем од моето искуство можам да речам дека има луѓе кои толку добро знаат како да ги искористат другите луѓе,па дури и тие самите нема да приметат...
Тие се луѓе емоционални "вампири".
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
КАко против користољубивите?Исто како да ме прашаш како против сите!?Чест за исклучоците!Не сум дошла до тој степен максимално да ме исцедат,али не викам дека не ме заболело кога сум сватила колку сум им дозволила на некои луѓе!Верувам дека со текот на годините полека ќе им ставам пепел на тие,нели искуството си го право своето, до тогаш резервиран пристап кон сите!:helou:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Паразитчиња...јас така ги викам :) Ги препознавам во две врсти: Едни кои откако ќе го „добијат„ тоа што им треба...преминуваат на некоја следна жртва и Други кои се како крлежи...кога ќе се закачат некаде,цицаат до крај а се отстрануваат само со хируршки зафат.:)

Ги избегнувам и двете врсти:toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Користољубиви луѓе има на секој чекор...ќе се прават фини додека им требаш и после ќе те "шутнат".Нема некој посебен лек против таквите,само треба да знаеме да ги препознаеме..и подалеку од нив.Едноставно НЕ би било доволно и би им дало до знаење дека не може да си играат со сите.Не сум користољубива,секогаш сама се снаоѓам како знам.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Највеќе што мрзам е некој да ме искористи..ми се има десено 2 пати другари да ме искористат ама сега не правам такви грешки веќе се изгорив два пати трет пат нема...бегај од такви луѓеto e to
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
sum gi imal okolu mene ovoj tip na luge i use gi ima,iako se trudam so poveke da gi izbegnuvam i da ne si go gubam vremeto so takvi.
 
M

_MACA_

Гостин
едноставно,игнорирај ги и не се замарај од ти е таквите страда цело општество а ги има многу, така да денеска секој гледа да те искористи на бил каков начин за да си ја постигне својата цел,затоа не вреди да се преокупираме со такви лица кои воопшто, немаат никаков морал ни срам.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Ne gi obozavam koristoljubivite luge, no sekogash im davam dojam deka me koristat se do moment dodeka ne pomislat deka mi se "isushil mozokot" i ne gi identifikuvam kako takvi:back: .....Takvite luge me potsekaat na kucenca koi se lazat i pottrcnuvaat na podvrzano sirenje so konec, koe go tegnes i vleces nakaj sebe:smir:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Па сум се нашол таму каде што требало
сум помогнал и каде што не требало
а како против тие што се користољубиви..Не ми сметаат нека уживаат во тоа што го прават и нека си го хранат своето еГо со тоа..
Во почетокот вршиш Детална селекција и класификација понатака е лесно како да се справиш со таквите луѓе :helou:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Иц изи да се справиш со такви. Сљамо одбегнувај ништо повеќе*.

*ама претходно добро да ги анализираш
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
tracari so se zamaraat samo so tugi zivoti..a nivniot zivot e totalno nesreden:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom