Што ве иритира кај луѓето?

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Сезнајковци,глумци(позери),лажговци,фалбаџии...
 

Sotory

The One That Will Not DIE!
Член од
2 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
1. Пушачи што не пушат дома, а на секое друго место палат цигара по цигара
2.Што не се претставуваат какви што се
3. Неискрени
4. Лицемерни и подмолни
5. И било кои од Куманово:)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
m.. Me nerviraat najveke taka narecenite DUDLACI.. No sepak ni tie tolku ne me nerviraat.. Zatoa sto znam zasto se takvi.. Mozebi poradi toa sto se premnogu nesigurni vo sebe?.. Nemozam pokazuvajki go svoeto pravo lice da vlezat vo nekoe drustvo.. Pa moraat da se vklopat so niv i da stanat isti kako niv.. Potocno ne treba.. No bidejki neznaat poinaku moraat taka.. m.. Koa ke razmislam podobro ne me nervira nikoj.. SAMO GI SOZALUVAM..
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Користољубиви луѓе. Како против нив?

Да насловот на темата кажува се!

Користољубиви луѓе.Како против нив?

Постојано (секојдневно) сме опкружени со такви луѓе, кои буквално немаат милост во „искористувањето„ на другите!

Како да им се каже НЕ на ваквите луѓе?

Како да им се стави на дознаење дека работит и проблемите во животот се случуваат и се создадени за да сами се справувауваме со нив!

И секако колку вие сте користољубиви.ама искрено!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Peace of cake. Ако премногу ја преминат границата на толеранција (земаат многу повеќе од она што им се нуди) тогаш се прави сериозен разговор. Ако и понатаму продолжуваат тогаш се знае: Тотална изолација.

Инаку јас сум од оние што колку земаат толку и даваат.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Pa ne bi znaela kako vo taa situacija, sum imala ,,drugarki" takvi ako voopsto mozat da se narecat drugarki, koga im trebas odma te naogjaat a inaku koj te ferma... Ama jas sum takva sto iako znam deka se takvi sekogas koga mozam ke im pomognam, a mene koga mi trebaat se nesto imaat drugo, se nesto ne mozat... toa mnogu me nervira kaj mene ali toa e toa...
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ги оставаш прво боксовите и клоците да зборат...

Татко ми имаше еден приајтел што секој ден го „хранеше“, татко ми иде за дубаи, да не идел сам му плака превоз, сместување сето тоа...

И ете дојде ден да се скараат. Сега ни здраво не му праи. А тогаш беше најдобар пријател...

п.с. некам многу да образложувам...

Како и да е јас ги одбегунвам таквите луге...
т.е. им праам да се чувствуваат незгодно кога се блиску мене...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
У принцип помагам на луѓе колку што можам. На користољубивите им помагам се додека не е на моја штета, а за искрените и пријателите се жртвувам и самиот. Тоа е разликата.
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
банг банг банг, не бе подобро со зборови пошо може некој ден ќе им текне дека никој више не ги сака поради тоа. сум имал такви другари но фала богу више шо ги нем, може сватиле дека нишо нема да извлечат од мене..хах..ги има бе уште само кој ке се замара
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Никако. Додека мислиме како против нив ја губиме битката.
Мистичен напиша:
На користољубивите им помагам се додека не е на моја штета, а за искрените и пријателите се жртвувам и самиот.
И јас.

Тие се препознаваат од околината. Некои лесно, некои потешко, но на крај секогаш избива на површина нивната егоистична желба. Караниците и шлаканиците не се решение.
Решението се крие во индиферентноста и во оставањето на таквите личности да се удават во сопствените лажи.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не треба многу мислење. За некој што ми е другар и ме поштова помагам колку што можам. Е сеа ако направи да се почувствувам искористено... Едноставно тој човек полека полека ке исчезне од мојот живот!
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Оние користољубивите ги насетувам на километар,па така да нема шанси да допрат до мене!
За пријателите се трудам до максимум да им помогнам!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
ramada напиша:
Оние користољубивите ги насетувам на километар,па така да нема шанси да допрат до мене!
За пријателите се трудам до максимум да им помогнам!
Kazi nachin ili recept ili.... shto da e poshto gi prepoznavash! Jas cel zivot se obiduvam ama ne mi uspeva lugevo se poubedlivi vo stavanjeto maski negoi jas vo odkrivanjeto!
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Dzings напиша:
Kazi nachin ili recept ili.... shto da e poshto gi prepoznavash! Jas cel zivot se obiduvam ama ne mi uspeva lugevo se poubedlivi vo stavanjeto maski negoi jas vo odkrivanjeto!
E,pa vaka:koga toa 23 sto ti e pod avatarot ke stane 38,sam ke go pronjdes receptot!Do togas so sreka!!!
P.S.Najprvo pocni so vadenjeto na maskite!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
ramada напиша:
E,pa vaka:koga toa 23 sto ti e pod avatarot ke stane 38,sam ke go pronjdes receptot!Do togas so sreka!!!
P.S.Najprvo pocni so vadenjeto na maskite!
Ako prodolzi vaka teshko deka ke dojdam do 38! ke me ubie nekoj popatno! hehe
Ako angelite imaat mok da prodrat vo dushata na chovekot togash Avatarot ti na mesto:smir: . Esega jas ne sum onaj so ognenata crvena vila so tri ostri kraci.NE NEsamo shto nemam takva mok!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom