Што ве врзува за партнерот?

Светлана

Светлана
Член од
18 април 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
Љубовта ме врзува за него, не би можела да издржам еден ден без неговата љубов, насмевка, бакнежи...:)
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Некоја необична сила која ја почувствувавме и двајцата кога се запознавме,фактот дека сме биле цело време толку блиску но никогаш не сме налетале еден на друг,туку требаше да се случи нешто што само на филмските платна може да помине во поглед на запознавање,како да ми падна од небо.
Љубовта,емотивната поврзаност,взаемното разбирање и надополнување,со него не ми се потребни зборови за да му кажам што чувствувам.
 
M

MIL

Гостин
Разбирање , насмевка , смисла за хумор невидена , тоа што сме опуштени онака ептен и покрај тоа што малку се знаеме :)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Неговата љубов, почит и внимание што ги има кон мене:pipi:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Не бегај.
Кај нас финансиите уште не играат голема улога.
Кај тебе е малце поспецифично ;)
Ух поспецифично:P Гдје ме наџе сад:P

За мене не се важни, за другата страна не знам:P можам само да нагаѓам ;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ух поспецифично:P Гдје ме наџе сад:P

За мене не се важни, за другата страна не знам:P можам само да нагаѓам ;)
Зависи кој носи више тоа, а? :) :) :)
Не, не ми се важни парите, но дефинитивно не би била во врска со бездомник :)
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Тоа што освен љубовта што ја чуствувам за неа посебно затоа што е првата девојка што сум ја засакал вистински, за мене претставува најголем пријател на кој можам да се доверам за се. Секогаш е тука за се, секогаш другите ги става пред себе. И физички и карактерно, се ме поврзува и не можам да се замислам со друга девојка некогаш. И најбитното, единствена девојка што мајка ми си ја сака за снашка:D:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom