Што ве врзува за партнерот?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Што е тоа што ве врзува за партнерот и кога би го снемало би ја прекинало врската? Дали е тоа нешто што ви е потребно, а не го поседувате, па го црпите од него (пример: оптимистичко расположение, интелигенција, убавина, пари, успех ... ?), поинаку би го опишале ова или е нешто сосема друго?
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Смислата за хумор и умешноста да ме расположи дури и кога сум ептен даун.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
нејзината добрина и се разбира зш многу ми е слатка
 
Член од
21 јуни 2006
Мислења
66
Поени од реакции
0
ne sum peder za da se vrzuvam ili odvrzuvam so partner.
elem sho mozhe da me vrze za parterkata, aj pogodi od ednashka
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Надополнувањето во секојдневниот живот и секојдневните ситуации. Воедно и заедничката љубов кон детето, ме исполнува кога гледм дека сум одбрал жена која е многу добра мајка за моето дете, кога ќе ме пречека со насмевка кога се враќам од работа...се тоа ме врзува за мојата партнерка.
 
Член од
22 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
zaednicki svetogled

Ne e vo prasanje ni dali e sladok, ni so smisla za humor ni nisto sto jas nemam, a toj ima i sl...koga ke dojdes do eden stepen na zrelost , ne baras partner za da nadopolnis svoj nedostatok, tuku baras partner za da odite zaedno vo zivotot...kade??? E pa toa e poentata...da imate ista cel...

Ako nekako vi se menjaat celite - kolku i da s etrudite prirodno ke se razdelite koga togas:):):)

Jas biram covek so kogo zdno ke gi pravime rabotite sto e pravat o dvajcata srekni...long bike tours...piknici...zabavi...semejstvo...whatever... Koga ke prestanete da gledate kejf u istite raboti (ili ako ste gi praele samo za kejfot na drugiot i toa bilo bazata na vrskata - otide jabana)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Seksot i kreditnata "gold card". Ma i od kolata so tesko srce bi se razdelila .
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
ragazza напиша:
Seksot i kreditnata "gold card". Ma i od kolata so tesko srce bi se razdelila .
Оф леле тешко на твојот партнер ако остане без кредитна и кола:vozbud:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Epa negoviot odnos kon mene,istotaka i toa sto znae da me nasmee koga mi e najtesko i tolku zasega ne mi teknuva:):)
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Mene kreveto me vrzuva .. ili toj me vrzuva ? neshto od toa bi trebalo da e .. :D mh mh mh
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Многу работи па заради тоа сме заедно (секс, муабет, карактер и др)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Sto me vrzuva...hmm..bi rekla mnogu raboti.
Na momenti deluvame isti na momenti tolku razlicni,bas zatoa se poklapame vo sekoj del od zivotot.
Koga ja sum nervozna on me nadopolnuva so negovata smirenost,nikoj ko nego neznae da me smiri.
Imame zaednicka smisla za humor,romantika..uzivanje vo sekojdnevie,ne ispolnuvaat sitni ednostavni raboti,mnogu mnogu drugi nesta.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
хмм..па за разлика од сите досегашни врски, со овој дечко можам комплетно да се опуштам додека сме заедно,во секоја смисла,не дека предходно сум била стегната или сл,али на некој начин е детинест и позитивен што на почеток ме вадеше од памет а сега сватив дека баш поради тоа толку многу го сакам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom