Што ве врзува за партнерот?

M

MIL

Гостин
ne mi e partnerka ama me vrzuva so nejziniot seksipil , pogled , dolgata plava kosicka i slatkiot nasmev .... af af
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Има повеќе работи. Главно љубовта па почитувањето кое е во голема мерка. Сме имале расправии али ни миг не можеме еден без друг. Тераме инает али само 10 минути. Значи конктретно е љубовта која ме врзува и почитувањето. Потоа се останато ..
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Ништо не ме врзува. Ме врзува само фактот што ако раскинам со неа нема да најдам ниедна друга :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.948
Ништо не ме врзува. Ме врзува само фактот што ако раскинам со неа нема да најдам ниедна друга :)

Катастрофално лоша причина. Ризикувај и биди среќен или ограничи се и биди несреќен. It's your call, think about it :)
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Катастрофално лоша причина. Ризикувај и биди среќен или ограничи се и биди несреќен. It's your call, think about it :)
Сум пробал јас скришум да си најдам нова (пробував неколку години) ама од пишаното не се бега. Ниедна не беше ни најмалце заинтересирана и затоа ке морам да си бидам со сегашнава. Не е лоша ама ми здосаде 10 години со иста. :(
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Сум пробал јас скришум да си најдам нова (пробував неколку години) ама од пишаното не се бега. Ниедна не беше ни најмалце заинтересирана и затоа ке морам да си бидам со сегашнава. Не е лоша ама ми здосаде 10 години со иста. :(
Блазе си и на девојка ти.
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Знае кога да заќути. Знае кога да каже нешто, побитно, што да каже. Знае кога да биде маж и да се однесува како таков, а кога да попушти. Ме смирува. И ми ја врати насмевката. Ми ја врати довербата. Ми подаде рака кога никој не ми даваше прст. Ме потсети на работи на кои јас одамна имав заборавено. Почнав пак да чувствувам со него. Светот ми е мало место додека сум со него.
 
B

babsyy

Гостин
Покрај него заборавам на се останато. Срценцето брзо ми прави тик-так, го имам најглупавиот осмех кога ќе го слушнам неговиот глас како ме буди. Заборавам на сите проблеми, нервози. Заедничките планови за нашата иднина кои уживам да ги слушам пак и пак и пак...
Неговата насмевка, грижа, нежност, заштитнички однос. Што е спремен да се спротистави на било што за мене.
А исто и јас за него. Што ме научи повторно да сакам, како што сум мислела дека никогаш повеќе нема да можам.
Не е лигав како мене, ама е најмилото мутаво уживаторче кое го сакам повеќе од се на светов :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Во овој свет на лудило и се помалку луѓе, човечност вистинска реткост е да најдеш човек посебно партнер со кој ќе споделиш се.
Да е до тебе во добро и лошо, да можеш на него да се потпреш а не да се лизнеш. Да чувствуваш исполнетост кога го гледаш, да те смирува и расположува неговото присуство. Да знае да те почитува како човек. Кога има кавги и недоразбирања да ги решиш на смирен начин. Постојано да ти покажува дека му значиш, да знае да те насмее па и расплаче (ко ќе те побара за жена :icon_lol: ) Да те цени таква каква што си. Да те сака, разбира и заштитува. Искреноста, вниманието, посветеноста и желбата да те направи секој нов ден се посреќна и посакана...
Е тоа ме врзува за партнерот. Ти благодарам што постоиш мил мој партнеру и иден брачен другар :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom