Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.072
Дефинитивно психичката болка е многу потешка според мене.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
Физичката трае неколку мин

Психичката може да трае и со години
 

Keи

метаморфоза по потреба
Член од
8 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Физичката може да премине и во психичка болка.
Психичката и во физичка.
Поврзани се овие работи бе деца- не ги чепкајте.
Бидете си здрави.
 
S

StereoLove

Гостин
Психичката болка боли повеке дека дека.Физичката болка може да трае неколку дена но психичката повеке.Ако западнеш во депресија тешко тебе.Гадно чуство е тоа.Сум претрпела силни болку но кога имам психичка болка сум тотално уништена,без желба да продолжам понатаму.Што би рекол некој сум доживеала ладен туш или ме треснал некој од земја.Ја губиш самодовербата и подоцна тешко да излезеш од неа:toe:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.428
Поени од реакции
28.625
Раната на душата е лузна која ни времето не може да ја излечи.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Не за џабе се рекло дека јазикот е поостар и од сабја. Без двоумење, психичката болка повеќе боли.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Мене повеќе ме боли психичката. Понекогаш можат да бидат и по 1 недела и повеќе
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
fizickata bolka brzo pominuva i lesno se zaborava, a psihickata moze da ostavi tragi dlaboko vrezani vo srceto koi sto ke ne pratat do krajot na zivotot
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
психичката болка за разлика од физичката е далеку по болна... воглавно и двете болат.. кога нешто боли значи БОЛИ.. разликата е што физиичка болка на пример може да трае ден два недела месец но сепак се лекува... но психичката за разлика од физичката трае некад и со години... и што е уште полошо не се лекува баш едноставно.. постојат случаеви каде што секој ден е се поголема и поголема психичката болка
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Психичката болка боли повеќе од физичката се надоврзувам на претходните одговори на членовите!:toe:
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Физичката болка трае многу пократко,за разлика од психичката.:nesvest:Некогаш е подобро да ти удрат шамар одколку да те повредат со збор.
 
Член од
21 декември 2009
Мислења
131
Поени од реакции
26
Јаас мислам овие видови на болка се сосема различни, неможат да се споредат ...
понекогаш, ги споредуваат, како метафора, за да искажат тага или нешто слично, ама ако зборуваме за вистинско чуство на болка, и болка ... мислам дека .. ај, да не се повторувам =)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Некогаш е подобро некој да те повреди со збор, отколку да те боли стомакот до фаза на плачење од болка :) Се шалам, секако дека повеќе боли психичката болка. Со оглед дека се е до психа, веќе почнуваат да се појавуваат и некои физички болки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom