Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Што Би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?


  • Вкупно гласачи
    238

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Не може да му се помогне. Кога би ми бил добар другар би го скршил од ќутек и би го затворил у соба.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Ќе ги оставам по врват по патот по кој тргнале,ни сакам да ми се меша некој во мојот зивот, ни јас да се мешам во туѓ . Секој со свој памет , соништа и патишта, ако мисли дека тоа е правилниот избор, не сум јас тој кој ќе му суди и предоредува што да биде во зивотот.:helou:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Da be i odma ke te poslusa, stom trgnal po toj pat ne na roditelite, na koj sakas zakanuj se deka ke kazis, nisto ne pomaga
Епа ако родителелите се доволно паметни да го спречат нивното дете ќе го напраат тоа . Ако не се они паметни, некој друг паметен е верувај. :smir:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
па искрено.. не би направил ништо... зш ако користат дрога.. тие веќе не се мое друштво:helou:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ќе ги кажам на родителите :icon_lol:.
 
U

UniqueGirl

Гостин
ќе пробам да му помогнам, доколку не сфати..на неговите
боље така неголи да си упропасти живот..
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Би му помогнал ако сака да ја прифати помошта......
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Pa prvo bi probal droga za ako mi se zasvigja i jas da stanam drogas i da si prodolzime da si igrame zaedno i da se druzime. Ako ne mi se svigja drogata togas nema da se druzam veke so nego i ke go odbegnuvam:nenene::nenene::nenene:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Pa prvo bi probal droga za ako mi se zasvigja i jas da stanam drogas i da si prodolzime da si igrame zaedno i da se druzime. Ako ne mi se svigja drogata togas nema da se druzam veke so nego i ke go odbegnuvam:nenene::nenene::nenene:
Ама тоа никат нема да се деси(барем со нас шо се дружиме)
Инаку ако би имало некој поединец би го дал максимумот од себе за да му помогнам, ако нема фајде тогаш тури му пепел...
 

RoyalNor

Форум манијак
Член од
31 август 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ќе го советувам дека тоа не е добро па ако сака нека свати ако не нека си продолжи по патот на кој што тргнал.:toe:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ако е личност со која секојдневно и константно дружам, никако на цедило не би ја оставила.Муабетот не е на одмет никогаш, разглобување на причините заради кои почнал, чаре....Не ни очекувам од еден муабет да ја разгледа со други очи сериозноста на ситуацијата во која е, туку да си има на ум шо може да се случи и дали навистина вреди таа драматика за сите последици.Би кажала и на негови родители без мислење.
Е сега, ако ми е само познајник би се одтргнала од негово друштво и би избегнувала поблизок контакт со него.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Е сега зависи...
Зависи колку ми е блиска личноста и колку ми значи.Исто така е важно за што дрога се работи.Доколку се работи за трава,нема ништо да направам,еден куп мои другари консумираат ама онака чисто спортски и можам слободно да кажам дека нема никаква зависност кај нив.Ама ако се работи за потешка дрога и ако ми е блиска личноста е тогаш ќе направам се во моја моќ за да го извадам,како знам и умеам.Ако треба ќе го киднапирам и ќе го врзам во подрум за да се откаже.Нормално ќе ги информирам и неговите родители.Ќе направам се ама се што можам за да му помогнам.
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
28
Поени од реакции
8
Можеби многу дрзок и безобразен став, но...
Ако некој е доволно голем идиот за да се дрогира, не зборам за конзумирање дрога затоа што сите ја конзумираме повремено, што сака нека прави, ако сака сам да си го уништи животот, слободно, само напред нека оди. Факт е дека сакам да им помогнам на таквите случаи, ама која корист од тоа, не се во прашање цигари, туку дрога.
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Do sega ne sum bila vo takvo drustvo a i ako sum bila odma bi izlegla zasto premnogu sum PROTIV DROGATA a na takvi luge ne im se pomaga zaludno e se zatoa na strana od takvi ne sakam da si imam problemi i rabota so narkosi :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom