Што би избрале, карактер или убавина?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Овај изгледа сака некоја да му речи: „Ела да ти докажам дека не сум лоша в кревет.“
Ете ова се вика патетика драги мои.
Не,ова се вика ни сам незнам што пишувам:)
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Убавина нормално, карактерот после ќе си го изградиме. :coffee:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Zenite odprva se letaat po ubavina status , a pametnite odkako ke ispitaat situacija se zadrzuvaat na karakter , mazite se polesni tie se letaat po cicki.

Mene me privlekuva spontanost i sharm sea toa dal e ubavina ili karakter ne znam , moze da e prosecna a da ima nekoj gest , nasmevka , moment koj ke me privlece poveke od cickite na Pamela.

Znaci do momentot e , ne e do ubavinata ili karakterot
 
Член од
13 август 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Zenite odprva se letaat po ubavina status , a pametnite odkako ke ispitaat situacija se zadrzuvaat na karakter , mazite se polesni tie se letaat po cicki.

Mene me privlekuva spontanost i sharm sea toa dal e ubavina ili karakter ne znam , moze da e prosecna a da ima nekoj gest , nasmevka , moment koj ke me privlece poveke od cickite na Pamela.

Znaci do momentot e , ne e do ubavinata ili karakterot
Aма за некои моменти после може да се зажали...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
И убавина и карактер
п.с некои ке речат немозе да ги има и двето но верувајте ми мозе :D
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Карактерот ми е пресуден. Можда на почеток физичкиот изглед поише се приметува ама ипак паѓа у вода ако има лош карактер.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Карактерот ми е пресуден. Можда на почеток физичкиот изглед поише се приметува ама ипак паѓа у вода ако има лош карактер.

Се сложувам со тебе,дефинитивно карактерот е пресуден,од убавина нема леб.:nenene:
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
moooooore temava

hahahahaah

si znaat ova curive, znachi...

opshto e poznato deka nedostatokot na svojata ubavina, nekoi ja nadopolnuvaat mashki so extra-karakter

isto ko sho vikaat za curive, deka nedostatokot na lepota, ja nadopolnuvaat so virtuoznost vo krevet

abe taka vikaat, shoznam:pos2:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Во една врска треба да има надополнувања меѓусебни, на пример јас имам феноменален карактер но немам цицки така да мене особа со карактер не ми треба туку некоја со убави гради...

Ги читам горните постови и одма гледам кој каков е на кој му треба убавина за да го надополни а на кој карактер.
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
последниве два поста добивет реп за одоговориве.. пошо така е.. кој е грд си надополнвит со карактер.. и ко ќе се фатиш со гроб женска се ваѓаш карактер имала.. лол
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Во една врска треба да има надополнувања меѓусебни, на пример јас имам феноменален карактер но немам цицки така да мене особа со карактер не ми треба туку некоја со убави гради...

Ги читам горните постови и одма гледам кој каков е на кој му треба убавина за да го надополни а на кој карактер.

Значи колку што сфатив:
-Ако барам убавина од партнерот значи сум некоја помалку убава или со просечна убавина...
-Ако барам пак карактер значи ли тоа дека јас немам карактер или дека сум некоја глупава???

*Така нешто или грешно имам сфатено?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Значи колку што сфатив:
-Ако барам убавина од партнерот значи сум некоја помалку убава или со просечна убавина...
-Ако барам пак карактер значи ли тоа дека јас немам карактер или дека сум некоја глупава???

*Така нешто или грешно имам сфатено?
не знам дали баш карактер би изедначил со памет, али во главном е така, секој тежнее да си се дополни со она што му недостига.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
не знам дали баш карактер би изедначил со памет, али во главном е така, секој тежнее да си се дополни со она што му недостига.
-Мене па и не ми иде некако...ај во врска со убавината може и да се согласам дека донекаде е така, тоа го прифаќам, ама во врска со карактер/памет што и да е, тоа не ми штима...
Ја ако имам памет и карактер во никој случај не би сакала партнерот да е под мене...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
-Мене па и не ми иде некако...ај во врска со убавината може и да се согласам дека донекаде е така, тоа го прифаќам, ама во врска со карактер/памет што и да е, тоа не ми штима...
Ја ако имам памет и карактер во никој случај не би сакала партнерот да е под мене...
секој им памет и некаков карактер, само некој малку некој многу, ако осеќаш недостиг од карактер (па и памет) можеби кај партнерот ќе бараш компензација....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom