Што би избрале, карактер или убавина?

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
секој им памет и некаков карактер, само некој малку некој многу, ако осеќаш недостиг од карактер (па и памет) можеби кај партнерот ќе бараш компензација....
Точно... ако осеќаш недостаток од карактер ама ако не осеќаш?
Е јас погоре зборев за таков случај... :)
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
Значи колку што сфатив:
-Ако барам убавина од партнерот значи сум некоја помалку убава или со просечна убавина...
-Ако барам пак карактер значи ли тоа дека јас немам карактер или дека сум некоја глупава???

*Така нешто или грешно имам сфатено?
if you want to understand a woman, read between the lines...if you want to understand a man, just read the lines


mnogu e prosto i dobro kazano toa malce pogore:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Точно... ако осеќаш недостаток од карактер ама ако не осеќаш?
Е јас погоре зборев за таков случај... :)
Aко имаш недостаток на карактер а не го осеќаш тоа... тогаш сеедно што одбираш. Што и да одбереш нема да ти промени ништо во животот
 
V

[vladimir]

Гостин
секој им памет и некаков карактер, само некој малку некој многу, ако осеќаш недостиг од карактер (па и памет) можеби кај партнерот ќе бараш компензација....
Не ти ја сфаќам филозофијата не ми е многу логична...
Ако си глуп ќе бараш паметна жена???Не верувам хехехе ќе бараш уште поглупа....Или пак сакаш ти да бидеш простак, а женати доктор на науки???Хехехехехе па нема да сака со тебе да се омажи :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:исто е и во обратна ситуација ако си ружен некоја лепотица нема да се загледа во тебе зш е глупа и и' фали карактер или памет
 
С

Сатори

Гостин
Мора и двете, нема не може.
Во тој случај, не се трудам ни да бирам.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
[vladimir];1571048 напиша:
Не ти ја сфаќам филозофијата не ми е многу логична...
Ако си глуп ќе бараш паметна жена???Не верувам хехехе ќе бараш уште поглупа....Или пак сакаш ти да бидеш простак, а женати доктор на науки???Хехехехехе па нема да сака со тебе да се омажи :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:исто е и во обратна ситуација ако си ружен некоја лепотица нема да се загледа во тебе зш е глупа и и' фали карактер или памет
Јадиш кога осеќаш ГЛАД, пиеш кога осеќаш ЖЕД, се облекуваш кога ти СТУДИУ, се расвлекуваш кога тие ЖЕШКО, секогаш си во потрага по нешто спротивно, на лето во жешко бараш ладен сок а на зима во ладно жежок чај, ако си глуп бараш памет ако си грд бараш убавина.

Јас не кажувам дали глупите имаат паметни жени или грдите дали имаат убавици, јас велам ШТО БАРААТ. малце повеќе обрни внимание на текстот и поентата а помалку на емот иконите.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Јадиш кога осеќаш ГЛАД, пиеш кога осеќаш ЖЕД, се облекуваш кога ти СТУДИУ, се расвлекуваш кога тие ЖЕШКО, секогаш си во потрага по нешто спротивно, на лето во жешко бараш ладен сок а на зима во ладно жежок чај, ако си глуп бараш памет ако си грд бараш убавина.

.
Toa samo ako si neinformiran Rusite pametni zime jadat sladoled a vo leto pijat topol caj sto ja priblizuva temperaturata na teloto ... i ti e poubavo znaci ovoj primer ne drzi

A ako si ti da receme Let 3 i glup i grd sto baras zena Ajnstajn so cicki ko Pamela Anderson ????
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Мешавина од двете, дефинитивно. Ако нема таква комбинација, ќе се снајдеме...
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Нормално убавина. Не можам да и го пикам во карактерот нели....
 
V

[vladimir]

Гостин
Јадиш кога осеќаш ГЛАД, пиеш кога осеќаш ЖЕД, се облекуваш кога ти СТУДИУ, се расвлекуваш кога тие ЖЕШКО, секогаш си во потрага по нешто спротивно, на лето во жешко бараш ладен сок а на зима во ладно жежок чај, ако си глуп бараш памет ако си грд бараш убавина.

Јас не кажувам дали глупите имаат паметни жени или грдите дали имаат убавици, јас велам ШТО БАРААТ. малце повеќе обрни внимание на текстот и поентата а помалку на емот иконите.
А на што се должи твојата констатација???
Од каде знаеш што бараат, и едните и другите?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Toa samo ako si neinformiran Rusite pametni zime jadat sladoled a vo leto pijat topol caj sto ja priblizuva temperaturata na teloto ... i ti e poubavo znaci ovoj primer ne drzi

A ako si ti da receme Let 3 i glup i grd sto baras zena Ajnstajn so cicki ko Pamela Anderson ????
Русите се блесав и неспособен народ, прво беа монархија па не им чинеше, кренаа револуција па кладоја комунизам па и тој не му чинеше па се распаднаа па кладоа демократија сега, во прва светска војна ги направија масакр ги тепаа како муви па потпишаа предаја, во втора светска војна салата ги напраиа, најголеми жртви паднаа кај русите.

Остај Русите, не се тие примнер за следење.
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Повеќе сакам карактер , пошто шмизле не трпим иччччччч ...
Да биде прилицно убава тоа кај секое мушко е ... :) :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
hahaha a be zenski gi citam vasite postovi site vikate deka ke odberete nekoj so e fin, vospitan itn...... ama realnosta e POINAKVA koga ke vi dojde nekoj so ne e ubav i pocne da vi se pusta vie ke napravite nekoja odvratna grimasa i ke si prodolzite da go smekate drugar mu so e ubav, ama ne vospitan. znam deka ova go imam pisuvano 100 pati, i ke prodolzam da go pisuvam deka realnosta ne e rozeva kako sto mislite vie deka e.:tapp:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Русите се блесав и неспособен народ, прво беа монархија па не им чинеше, кренаа револуција па кладоја комунизам па и тој не му чинеше па се распаднаа па кладоа демократија сега, во прва светска војна ги направија масакр ги тепаа како муви па потпишаа предаја, во втора светска војна салата ги напраиа, најголеми жртви паднаа кај русите.

Остај Русите, не се тие примнер за следење.
Sto si tolku ednodimenzionalen se vrtis na politika ... doktori toa kazuvaat deka treba da se pravi za da se izednaci temperaturata na teloto ...so se vadis sea kazi ne sum znael , ne treba ni fala Winston da kazes za novata dimenzija vo spoznanieto vo koe te vovedov. To ti e termodinamika toa so sladoledot i cajot a deka se Rusite glup narod mozam samo da ti se iznasmeam.

Baska i najubav narod se Rusite i site Sloveni se najubavi i vo sklop na temata biram ubavina odnosno Ruskinja :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom