Што би избрале, карактер или убавина?

N

NaSTy`G|rL

Гостин
женските ако викаат дека сакаат дечкото да им биде убав и паметен, тие гледаат само убавина, а карактер кој го е**

баш не си во право.. јес да е и изгледот битен, тоа врши половина работа ама не можам јас да идам со некој ќутук шо не знае 2 со 2 да собере. Битни се и двете, т.е. зависи од ситуација.. за врска би избрала повеќе паметен, ама не и некој франкештајн (сеа ако може и мн убав и мн паметен ќе се усреќам!) а онака за мување изгледот е пресуден, 85%
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Vazni se i dvete, ama za mene povazen mi e karakterot.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Како што стареат жениве се повеќе карактер бираат... а и според мене тоа е најбитно доколку целам на нешто повеќе во животов :toe:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
боље да биде 65%паметна и 35% убава одколку обратно!
Не бе сакал дел од животот да го поминам со некоја која што има мозок колку ко:nenene:кошка
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
карактерот е поважен.изгледот не толку.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Изгледот е многу важен.Не би одел со некоја грдосија.Ама карактерот е поважен.Нека е бомба, ама ако не ми е по ќеиф и ако не се согласуваме џабе е изгледот.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
ваква тема има, но не знам дали и како имам одговорено порано...

за мене, изгледот е поважен, а верувам дека и за другите е така, иако тоа некако го извртуваат (дека е важен, но не пресуден :))

поважен е затоа што ако не ти се допаѓа изгледот, карактерот нема ни да се обидеш да му/и го запознаеш :) освен ако е во друштвото или на еден или друг начин имаш прилика да го запознаеш...

доколку изгледот е во ред пак, тогаш нормално доаѓа на ред карактерот...ако ти се свиѓа и карактерот-супер нели, но ако не, ќе си кажеш џабе што е убав/а кога нема добар карактер...

значи, се тргнува од изгледот...без темел, куќа не се гради :toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
ваква тема има, но не знам дали и како имам одговорено порано...

за мене, изгледот е поважен, а верувам дека и за другите е така, иако тоа некако го извртуваат (дека е важен, но не пресуден :))

поважен е затоа што ако не ти се допаѓа изгледот, карактерот нема ни да се обидеш да му/и го запознаеш :) освен ако е во друштвото или на еден или друг начин имаш прилика да го запознаеш...

доколку изгледот е во ред пак, тогаш нормално доаѓа на ред карактерот...ако ти се свиѓа и карактерот-супер нели, но ако не, ќе си кажеш џабе што е убав/а кога нема добар карактер...

значи, се тргнува од изгледот...без темел, куќа не се гради
:toe:
Па што е темелот според тебе?
Бираш изглед а велиш џабе е тоа ако нема карактер.

И двете се нераскинливи, мора да постои некоја рамнотежа помеѓу изгледот и карактерот.

Се надевам дека дискотеката не е единственото место кај што си ги запознаваш дечковците, па да судиш само според изгледот.
Понекогаш се’ почнува на спонтан начин, без никакви намери од старт, меѓутоа како што поминуваш повеќе време со некого и го запознаваш се создава некоја привлечност...
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ова ќе е лејм одговор - ама најважна ми е хемијата:) Дали ќе има искра или не, нема генерално правило дали ќе е некој „посилен“ на изглед или на карактер.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Важни ми се и двете но крактерот ми е многу побитен. Не би можела да бидам со некој глуп убавец кој се понаша лошо спрема мене, а додека ако некој не толку привлечен на изглед но доволно паметен и знае како да се понаша, ми прави да се чувствувам најубаво на свет тогаш воопшто нема ни да размислувам за неговиот изглед
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
608
Карактер.Пошто дур е малда ке биди уба ке остари и таја кај ке оди ке загрди.:)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Овие две работи да се во едно го прават идеалното момче за мене:pipi:...штета што досега не сум ги нашла споени во едно
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Нема да кажам дека карактерот ми е поважен, бидејќи реално не е така. Доколку сакам посериозна врска, двете треба да бидат еднакви горе - доле, бидејќи едно без друго не ми оди за сериозо. Доколку не ме привлекува физички, не може да ми биде повеќе од другарка. Од друга страна ако не ми се допаѓа карактерно, брзо ќе се заситам.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
сите сакаат и двете но.....ИМА :D

али секогаш изгледот за прв поглед, али после кога ке видиш дека глаата и е празна ко шупелка....али и не ПРЕкарактер, пошто многуго тапат женските тогаш :D
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
KARAKTERRRRRRR DEFINITIVNOOOOOOOOO
 

Kajgana Shop

На врв Bottom