Што би избрале, карактер или убавина?

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Ако не најдам некоја од двете по малце шо има подобро не се женам одколку цел живот пекол :helou:
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
да не е грд барем малце да е убав :) некоја комбинација од двете :smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Во години сум кога главно ме интересира изгледот на девојката оти не ни планирам сериозни врски да имам во скоро време, ама за долгорочна врска дефинитивно карактер, што фајде кога е убава ако ти се качува на глава секој ден.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Jas iskreno bi go izbrala vtoriot zatoa sto ubavinata pominuva.Poubo e da imas nekoj koj sto ima ubav karakter koj sto ke te saka iskreno i nema da te izneveruva otkolku nekoj sto ke e licen ama vo dusata ke e prazen.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Потполно се соглсувам дека внатрешната убавина е поважна од надворешноста на човекот, но да бидеме реални физичкиот изглед е она што прво го забележуваме кај личноста кога ќе ја видеме. Убавината е релативна, внатрешната убавина на човекот ја запознаваме подоцна. Првиот пример го искусив и ако почнам да пишувам како поминав... :kesa: Пожелно е да биде комбинација од двете. :smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Iskreno,eve edno moe iskustvo koe kazuva za deka za vo nekoj da se vljubis mora da go poznavas poveke vreme i deka vistinskata ljubov e koga ja osetime onaa vnatresna ubavina.
Ova leto bev na odmor so dugari i drugarki megu koi bese i edno devojce koe i ne go poznavav mn dobro samo onaka cisto na faca,i nikogas nemav pomisleno deka bi mozela da mi se sviga a use pomalku da se zaljubam vo nea,megutoa posle nekolku dena druzenje nesto pocustvuvav od vnatre,ne mi se veruvase deka pocnuvam da se zaljubuvam vo nea no kako pominuvase vremeto jas otkriv nesto koa nikogas porano go nemav videno vo nea pocna preknogu da da mi se dopaga mozam da kazam ona vnatresnoto sto go imase vo nea mi pomogna da svatam deka taa e tolku mnogu ubava i nadvoresno sea koga gi gledam slikite od odmor samiot se prasuvam kako prethodno ja nemav zabelezano.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
...ubai deca se ragaat od golema ljubov...ima mnogu sluchaevi koa dvata roditela se grdi, pa se ragaat preubavi deca, ili obratno, a najubavi deca se ragaat od meshana krv...sto pomeshana po ubavi se...:smir:
Тачно битно е да се сакате и поштовате да има хармонија меѓу вас и то е то полетувај, хехе шо би рекле хладно пиво-гледам слику у фотошопу и веч смо спремни за европу.
Иначе секоја екстемна ситуација како овие две може да се доведе негде на средина и се ке си ОК. Само кај е клучот на загатката тука?
Наградно прашање ајде.
Награда ти е то шо сам ке си се наградиш откако ке го најдеш одговорот.:helou:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Би избрала карактер,,знаејќи дека секој е убав на свој начин....:back:
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
da odgovoram na prasanjeto: bi izbral vtoroto, karakter

i da postavam drugo prasanje:
zasto site pisuvaat za toa sto BI izbrale. jas ke prasam sto ste izbrale? zasto "malce" ne e isto neli :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
da odgovoram na prasanjeto: bi izbral vtoroto, karakter

i da postavam drugo prasanje:
zasto site pisuvaat za toa sto BI izbrale. jas ke prasam sto ste izbrale? zasto "malce" ne e isto neli :)
Ева јас ке ти одговорам: избрав средина и малце повеќе на кај првиот, пошто знаев дека со моето влијание ке успееме да дојдеме до таа златна средина и мислам дека ја достигнав целта или ако не сигурно го гледам крајот на целта.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Iskreno,eve edno moe iskustvo koe kazuva za deka za vo nekoj da se vljubis mora da go poznavas poveke vreme i deka vistinskata ljubov e koga ja osetime onaa vnatresna ubavina.
Ova leto bev na odmor so dugari i drugarki megu koi bese i edno devojce koe i ne go poznavav mn dobro samo onaka cisto na faca,i nikogas nemav pomisleno deka bi mozela da mi se sviga a use pomalku da se zaljubam vo nea,megutoa posle nekolku dena druzenje nesto pocustvuvav od vnatre,ne mi se veruvase deka pocnuvam da se zaljubuvam vo nea no kako pominuvase vremeto jas otkriv nesto koa nikogas porano go nemav videno vo nea pocna preknogu da da mi se dopaga mozam da kazam ona vnatresnoto sto go imase vo nea mi pomogna da svatam deka taa e tolku mnogu ubava i nadvoresno sea koga gi gledam slikite od odmor samiot se prasuvam kako prethodno ja nemav zabelezano.
Почна многу да му ја тупиш со девојката од одмор, уште еден пост за неа и ќе се молам за тебе. Едно искуство не укажува дека секогаш ќе е така како во случајов повеќе време за да се вљубиш во некого. Остај тоа, поминале неколку дена од одмор и ти викаш е вистинска љубов дека си ја осетил онаа внатрешна убавина. Како шо можам да забележам кога прв пат си ја видел не си искоментирал воопшто за нејзината физичка убавина што значи девојчето си е убаво за сите (заљубени/незаљубени). Од тука пак произлегува дека ти си немал пречка за да се заљубиш во неа за да дојдеш до избирање межу карактер и убавина........сума сумарум пост промаршај.

И фајнли мое мислење за темава. Карактерот е оној кој го прави човекот да е убав........адруајз е секси :) (последново беше мајтап)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
За мене не може едното без другото.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
kako be ne gledate u RM kako e nekoja top stegnata 20 godisna so cicko 40 godishen so onolkav stomak ja sheta ... - убаво кажа SWEDEN

алфа си е човекот :vozbud: или џебот му е прилично долг
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
no znam deka ne gledaat ubavina na izgled tuku gledaat dlabocina na dzepot kolku e podlapok i popoln togas ti si najfiniot decko na planetava za niv i najmnogu te sakaat i tn i tn


e ne e tocno... ne se site takvi.... da ne ispadnam prepotentna i sve.... imav vistina bogat decko.... no go zasakav poradi pogledot koj go imase... koga stapivme vo vrska bese 95 kg ne mi smetase voopsto! duri go SAKAV! so za takvite smizli so zboris nema sansi da se sluci...
e se izmenija rabotite... si smeni ponasanje... ne bese vekje fin i korekten... dzabe bea pokloni ve4eri i svasta.... koga nema po4it i razbiranje nema ni ljubov... sega e 62 kg i ne lici na covek.. dzebot mu e uste podlabok ali....
se promeni deckoto! ... gordosta ne mu dozvoluva nisto... site si imame svoe jas no... spored mene koga nekoj sakas vtoro jas mi e toj sto go sakam a ne moeto ego!...ako imam greski popravete me slobodno



greska :D
исклучоците се минимални (0,1%) :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom