Што би избрале, карактер или убавина?

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Да ми има симпа фацичка, и да има карактер онаков каков што треба ја женам одма. Сите заинтересирани нека ми пратат ПП лоол:p
 
L

Lu

Гостин
Па нормално за да го запознаеш некој карактерно, треба прво да те привлече физички (убавината) , али сепак лично мене ми е поважен карактерот, бидејќи џабе му е убавината ако нема карактер.
 
П

Пепси_

Гостин
Абе убавината не се стекнува од роЏење е тоа, а карактерот може и да се смене.
Па мојот конечен одговор е убавината :D
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
aj aj demek site karakter biraat kako da ne, aj do nekoj stepen na devojcinjava ne im e vazen fizickiot izgled ali za maskive smetam deka prvo im e presudna ubavinata pa posle se drugo.... mene i dvete :D
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
За да ми биде девојка треба прво на мене да ми е убава, за нели да ме привлече да и пријдам или да посакам да ја бацам и тако даље :) , и после карактерот пресудува дали ке одам со таа девојка или онака само за подебнување ке ми биде.
 
E

elena.

Гостин
Убавината привелкува, карактерот задржува. Пробајте да бидете со некој кој е само убав, а има карактер шо не ви одговара, и ќе видите дека нема да оди.
 
A

Auditore

Гостин
Зависи, до 23 години, бирам убавина ради провод и стекнување искуство со гадни карактери, после 23та година, барам добар карактер, домаќинка, во глобала комплетна фамилијарна жена.
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
Aj kazi kako ke najs zenska so karakter ke ja nateras da naprvi test pa posle ke ako pomini ke se fatis.
Prva po moe e ubavinata a karakterot e kako slag na torta
A be na karkter ne mi stanva ama ako vidam nekoja zdodna ripa
Ne se vodi lubov vo temnica dosadno e treba malku svetlo povozbudlivo e samo ako je ubavka
a ako e grda zatvoraj roletni i gasi sijalica i misli na najubata zenska so ja vide denes.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Карактер, со физичка привлечност - не мора да е убава по незнам чии стандарди.
Затоа ништо не праам со некоја што штотуку сум ја запознал. Јебемга, не сум тип за one night stand , без карактер ништо.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
еднаш негде реков, и пак ќе речам:

карактер! убавината доаѓа - и проаѓа ..карактерот, ако не е фејк, останува ;)
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Жените се како диви кобили од нив се очекува да се убави, а карактер ќе добијат откако ќе ги скротиш.
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Да не се лажеме, денес сите гледаат најмногу по убавината и машки и женски.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
najdobar miks e i od ednoto i drugoto i ubava i pametna :))
--- надополнето: Jul 16, 2011 2:42 PM ---
Да не се лажеме, денес сите гледаат најмногу по убавината и машки и женски.
da realnosta e taa ama na kraj site pravat sporazum sepak koga ce dojde vreme da se smirat se bira karakter a pomalku ubavina zivotot e dolg
--- надополнето: Jul 16, 2011 2:51 PM ---
Жените се како диви кобили од нив се очекува да се убави, а карактер ќе добијат откако ќе ги скротиш.
abe sporedbava sucks koja kakov pamet ima taka ce tera vo zivotot bilo masko bilo zensko znaci ne se generalizira
 

Kajgana Shop

На врв Bottom