Што ако не ја прифаќаат вашата врска?

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ништо! Ама баш.. Нивен проблем..
Кај мене воглавном глумат лудила ради далечината, годините, бла бла.. Ама кој ги ТИТ сите.. Не треба да се замарантус со сфе..
I love my baby boy..
Мој живот, мои правила!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Jas nema da dozvolam nikoj da mi se mesa vo mojata vrska.I plus moite nikogas ne mi se mesaat zatoa ne znam kako e da raskinam so nekoj zaradi prijateli/roditeli/rodnini.Ama nema nikoj pravo da se mesa toa si e vasa privatna rabota ne e covecno da skaras nekoj
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Јас не дозволувам да ми се мешаат во ништо што се однесува намене а не пак во врската ... мојот избор ако го прифатат арно ако не здравје нека се здрави и живи ... јас мојата среќа за други (па макар и родители) не ја губам... али мислам дека нема никогаш да ми се спротистават :) пошо така сум ги научил од мал за ништо да не ми противат.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Сум била во таква ситуација и тоа подолго време. И сите ги ставив на игноре. Со некои другарки дури и се скарав. Абе ако мене ми одговара и ако јас сакам да бидам во таа врска колку сакаат нека скокаат. На крај краева мој живот моја врска и само јас одлучувам за тоа со кого и колку ќе бидам.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ако не ја прифаќаат што да правам сега јас нивни проблем :toe:
Би ги ислушала што имаат да кажат зошто никогаш не се знае може на крај тие во право да испаднат....но сепак, само би ги ислушала!!
Мое е да одлучам со кого сум во врска, во брак, или било што! Ако мене ми е убаво со него, нив треба да им е уште поубаво, ако ми се вистински пријатели, роднини, родители...
И да сум одлучила лошо, барем знам јас сум крива за тоа моја одлука била, барем не ќе му цвичам на некој цел живот ти ме натера ти ми рече вака онака.....
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Моја врска си е моја работа.Ако на некој не му е по кеиф кој го ебе.негов проблем. Во принцип за ништо во животот не сакам да ми се мешаат.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Никогаш ама никогаш не ми се случило да дозволам некој да ми каже нешто.Дури ни дома не ми зборуваат.Тоа е мој живот и мое право.Да сум дете па да разберам ама вака не.Е сега се има случено откако ќе раскинам со дечкото моите да ми кажат фала богу не беше за тебе ич не ни се свиѓаше.Али тоа на крај од врската.А за другарки никогаш не ми се мешале.И они имале исти реакции како моите дома.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
Никогаш родителите не ми се мешаат за тоа кој и каков да ми биде дечкото, најважно им е да ми е убаво со него и да ме почитува и сака. Никогаш не го гледаат неговиот материјален статус или нешто слично
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
e pa ako ne ja prifakaat toa e nivni problem,mozat samo mislenmje da mi kazat sto i kako mislat za mojata vska i za osobata so koja sum vo vrska duri i da ne go prifatat,ama da me teraat da raskinuvam nema sansi.....posto jas sum taa sto ke bidam so nego a ne oni:back:
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Nikoj do sega ne mi se mesal vo nisto, i mozam da primam sovet ali do odredena mera, zatoa so krajnata odluka ipak ke bide moja
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Nema so roditelite da se mesat, nema da spijat oni so nego, ke spijam jas. Taka da ako mene mi e dobar za niv gajle mi e dali e dobar. Oni so odbrale -odbrale, nivnoto vreme pominato e, sega jas si biram. Jas si odgovaram za toa sto ke si go izberam i jas ke si gi trpam posledicite od mojot izbor. Moze da go islusam nivoto mislenje, zosto mislat taka no ne mora da znaci deka ke gi poslusam.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
нема они што да прифаќаат или не,тоа е мој избор и како возрасен човек ја одговарам за својот избор и своите постапки
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Последното нешто на што помислувам е дали некој ќе ја прифати мојата врска.Битно ми е да бидам со човекот што го сакам, и сум доволно зрела да одлучам дали е тој за мене, и сум свесна што мене ми треба. Ќе прифатам мислење, но сепак моја е одлуката. А и не ми се мешаат.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
И што ако не ми ја прифаќаат врската како тоа треба мене да ме загрижува?
Пред се е битно мене да ми е убаво со него.. Не одат пријателите/роднините/родителите со него па да имаат право на збор.
Јас си знам каков е и што е. Па и подобро да се изгорам одколку да се замонашам. А велам замонашам зошто секогаш со кој и да сум ќе се најде некој кој или не го прифака мојот партнер, или мисли дека сум подобра/поубава/помоќна финансиски од него (ор обратно вотева) или само коментира затоа што е навикнат да наоѓа мани на се.
Едноставно секогаш ќе има нешто. а ако се замараме стално за другите ќе останеме све стари моми и ергени пијаници..
А па и на крај краева родителите не но од "пријателите" неретко е и само љубомора поради туѓата среќа.. А исто така неретко веруваме на погрешни луѓе..
Така да.. Мој живот, мои правила!
Но исто и моја врска - мое право на избор на партнер.. па макар бил и погрешен кажав.. Пре ќе се изгорам одколку да играм ко што свири некој друг.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
И што ако не ми ја прифаќаат врската како тоа треба мене да ме загрижува?
Пред се е битно мене да ми е убаво со него.. Не одат пријателите/роднините/родителите со него па да имаат право на збор.
Јас си знам каков е и што е. Па и подобро да се изгорам одколку да се замонашам. А велам замонашам зошто секогаш со кој и да сум ќе се најде некој кој или не го прифака мојот партнер, или мисли дека сум подобра/поубава/помоќна финансиски од него (ор обратно вотева) или само коментира затоа што е навикнат да наоѓа мани на се.
Едноставно секогаш ќе има нешто. а ако се замараме стално за другите ќе останеме све стари моми и ергени пијаници..
А па и на крај краева родителите не но од "пријателите" неретко е и само љубомора поради туѓата среќа.. А исто така неретко веруваме на погрешни луѓе..
Така да.. Мој живот, мои правила!
Но исто и моја врска - мое право на избор на партнер.. па макар бил и погрешен кажав.. Пре ќе се изгорам одколку да играм ко што свири некој друг.
Е наздравје, изгледа целосно ке изгориш, а не само да се изгориш.....:pos2:(мала шала) :kesa:
Кога човек е заљубен т.е. ЗАГУБЕН се сваќа субјективно и не размислува разумно.
Имам едно прашање...
А што ако сите што се запознаат со вашиот партнер(а под тие мислам возраст од 15 до 70 год) го делат истото лошо мислење за него(дека ги поседува повеќето најлоши карактерни особини), а вие нормално ништо од тоа не приметувате. Што би направиле тогаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom