Што ако вашето момче е мамино галениче?

Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
битно е дали го изедовте...исто како што е битно дали тебе ти било убаво со него без разлика дали тој бил мамин или дадин

Беше убаво, во периодот кога тој се поремети нешто и така околу две недели сам решаваше што да прави. А потоа ДАДА почна да поставува некои правила, а МАМА имаше прибелешки што кога сум седела некогаш кај нив не сум и помогнала (ко за жена да ме зел). Ме искритикува малце он, ама ај... денеска со смеење се сеќавам на тоа, а тогаш се нервирав.

Не е битно дали го изедовме, битно е што зборовите на МАМА се непобитен фактор за него. Значи ако МАМА вика дека црното е бело, тогаш тоа е така (за него).
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
мамино синче... сум немала ваков.. а да сум имала сега ќе сум била у лудница... ме убиваат у поим вакви неспособни такозвани МАЖИЊА кои уште и спијат под сукња на мајка им... ок треба да има почит али не да се лигави и зборот на мајка му да е устав а него... ко елена што рече: ако мајка му рече белото е црно тогаш тој станува а и мене ме убедва дека е црно.. тоа би ме полудело
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
мамино синче... сум немала ваков.. а да сум имала сега ќе сум била у лудница... ме убиваат у поим вакви неспособни такозвани МАЖИЊА кои уште и спијат под сукња на мајка им...

алал да ти е, јас пак се на такви некои налетувам. благослов е тоа некој или клетва не знам хихихии...
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Of lele pa takvite maski togas i ne se maski toa ti e kao kukla so koja so moze da upravuva edinstveno majka mu.Mislam stvarno nema smisla da ja slusa majka mu.Site nie si gi pocituvame roditelite i se toa ama se si ima granica.Dokolku sum u vrska i moite mi zboruvaat ostaj go ili takvi raboti dajbe im e zaso sepak ova e moj zivot i jas odlucuvam so kako ke praam a ne tie.moze samo da mi dadat sovet i se toa ama da ne preteruvaat.A inace moze da ja slusa majka mu ama do odredena granica ako celo vreme gleam neso odi po kefot na majka mu i takvi raboti ke mu recam da seta i da si sedi so majka mu stvarno zaso tie luge ne se normalni i podaleku od niv...
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Сум имала неколку вакви, воопшто не ги почитувам. Мајка која му прави тортура на синот/ќерката, веројатно ни самата не е свесна дека тоа не е сакање. Иначе врската со таквите дечки у основа се сведува на желбите на мајка му...па ако е така....чекај бе и јас имам и мајка и татко, на нив ако не им се свиѓа кас сепак ке им се спротиставам ако навистина го сакам. Па нема они да живеат со него...јас ќе живеам
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
ne znam dali e ,ama i da e super , neka e mamino galenice,voopsto ne bi mi smetalo bas mislam deka tie momcinja se mnogu vospitani bi mi precelo ako toa negativno vlijae na nasata vrska...pa i jas sum i mamino i tatino galenice,taka da bi go razbrala potpolno ako e i toj...:back:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Боже сачувај, како прво не се ни трудам да бидам во близина на такви луѓе, а не па да имам такво момче. Среќа не сум налетала на некој таков досега, но и да налетам, однапред знам дека нема да трае многу. Една од многуте човечки особини кои ме нервираат е неспособноста.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Боже сачувај, како прво не се ни трудам да бидам во близина на такви луѓе, а не па да имам такво момче. Среќа не сум налетала на некој таков досега, но и да налетам, однапред знам дека нема да трае многу. Една од многуте човечки особини кои ме нервираат е неспособноста.
А кој вика дека се неспособни тие-мамини и татини?
Јас сум уште галеничка и на мајка ми и на татко ми,ама не до толку да не знам дали и што да правам,далеку од тоа-едноставно уживам во нивната љубов...им угодувам исто и тие мене:pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А кој вика дека се неспособни тие-мамини и татини?
Јас сум уште галеничка и на мајка ми и на татко ми,ама не до толку да не знам дали и што да правам,далеку од тоа-едноставно уживам во нивната љубов...им угодувам исто и тие мене:pipi:
Нормално дека има исклучоци, но јас коментирав за галеничињата кои биле/се во моја близина. Но веројатно има и различни степени на разгалување штом велиш дека има разлика од тебе до тие личности што јас ги познавам.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Јас сум си мамино галениче сеуште :icon_lol:. Јадеше што јадеше? Спиеше? Немој да пиеш многу. Ако има невоља пази го братучед ти таму.
Секогаш ќе бидам мало дете нејзино тоа го знам без разлика колку и да сум физички голем или силен.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
ок е мајката да си го сака синот..ВО МЕРА !
и јас имав еден таков ..незнам како се справував затоа што тешко поднесувам мамини синчиња. Можеби во мојот случај посоодветен збор за него е ПРЕМНОГУ РАЗГАЛЕН.
Нема спас,така го воспитувале.Да го натераш да се смени само за тебе..доста тешка мисија.Подобро кажано,невозможна.

If ya can't beat em..join em! :wink:
 
Член од
15 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Да не формирате некое гето вие момите на форумов :icon_lol:
А што е со оние татини мази од кои мене косата ми се ежи такозвани лигли кои тато со поглед го јадат,ајде момци кој имал ваков проблем нека се пожали па ќе го посоветуваме да ги среди двајцата :zlo:
:pos:
JAS IMAV TAKOV PROBLEM SO DEVOJKATA sekogas koga trebase da se bakneme ona gledase levo pa desno a pred da se fatime ne mi izgledase tolku glupavo i ako dojdese majkai se gubese vikase deka sum i bil drugar ne deka mene mi precese ama glupo bese drugite so gledaa ja otkaciv za 2 nedeli pa posle mi vikase deka sum bil manijak:sekss::sekss::sekss:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Сум и горд сум на тоа :baeh:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Mrazam vakvi sustestva, sto i da se sluci toj vednas i se javuva na majka mu, site zenski gi sporeduva so majka mu, ona sto majka mu go prai e najdobro, majka mu e nesto sovrseno, site drugi se daleku pozadi nea, sto i da odluci i se javuva na majka mu da prasa dali toa e vo red, ako se skara za nesto so devojkata odma zvoni kaj mama da i kaze sto taa "koza" mu rekla i kolku loso se isponasala so nego ... pa aman od ovie vakvite, na site im treba partner so koj ke go minat zivotot ne roditel, ne moze so roditelot da zivee cel zivot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom