Што ако вашето момче е мамино галениче?

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Никој не може да биде оттргнат од нешто ако тој самиот не сака да се случи тоа. За било што во животот. Џабе е секое залагање ако од другата страна нема волја за промена на нештата.
Никој не би можел да ве раздели доколку и двајцата не сте го сакале тоа. Немам лоша намера, ова само е мој став околу ситуацијава, не се лути:)


Вакви претпоставки воопшто не ни се од корист, не се ни важни штом тој бил вклучен во целата работа.
Вината не е само во мајката. Ако нешто не ни одговара, тоа се трудиме да го смениме:)

Иначе, не сум била со човек кој бил мамино галениче, или пак, не сум почувствувала такво нешто. Не сум имала проблем со мајка на мој партнер.
И како што кажа Скул, воопшто не би ми се допаднало доколку мој партнер се однесува лошо со својата мајка, и` се обраќа грубо и и` се дере. Се случува да се дојде до расправија и нервоза, но не мора тоа да го прави пред мене или пред други.
Ич не се лутам јас.Во право си, и тој си е крив шо не изградил сопствено јас, и шо со неговиот живот раководи мајка му. Само, сакам да кажам, дека, поголемиот дел од вината го носат мајките. Иначе, кажав погоре, не се скаравме конкретно за мајка му, друга беше причината, ама 20% од скарвањето беше и зарди мајката.

Иначе за то погоре, нее е претпоставка:wink:
Појќе пати иам слушнато како „на мајтап“(иако мајтапот беше премногу сериозен и ироничен) една колешка на мајка ми има речено.
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
Ok e da bide privrzan so majka mu ama u stil so nea da si praj muabet da imaat megusebna doverba toa e ok ali da bide zavisen od nea za toa CAO a za nego ushe pogolemo CAO!!!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Епа тоа порано или подоцна ќе влијае на врската, некако треба да се разговара за тоа со партнерот и да се разјаснат некои работи.:toe: Се ствараат проблеми и секогаш сметаат.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
У тој случај ќе му врзеш каишче околу врат и ќе го шеташ низ парк...мозе подоцна да го ослободиш и да му фрлаш фризби.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Мамини синови / Дадини братчиња

Листајќи по форумов забележав дека нема тема која се посветува на овој феномен. Имав дечко кој толку беше приврзан за своите мајка и сестра (татко му ретко е дома поради работата). Тој е израснат со своите мајка, сестра, тетка и две братучетки (алал да му е со толку жени). Често се случуваше додека седевме кај него, тој да стане и да го стави ручекот:tapp: . Скоро секоја реченица ја започнуваше со МЕНЕ МАМА МИ КАЖА... / ДАДА РЕЧЕ ДЕКА... едноставно нема свое јас. Еден ден пукна и нашата врска, поради (е ова е многу смешно!!!) : ДАДА МИ РЕЧЕ ДЕКА СЛОБОДАТА Е МНОГУ УБАВА! Јас само му реков: ШТОМ ОНА ТАКА ТИ РЕКЛА, ВО ПРАВО Е, ПОВЕЛИ ТИ ЈА ВРАЌАМ ТВОЈАТА ЦЕНЕТА СЛОБОДА! Истата вечер примив повик од него (бев лута премногу) и воведната реченица беше: МАМА РЕЧЕ ДЕКА СУМ ИЗБРЗАЛ, МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ВИДИМЕ? Секако дека одбив, му изнакажав се што ми лежеше на душа (“Ти уште си мало дете, се треба мајка ти да ти каже бла бла“) и ми рече: МЕНЕ МАМА МИ Е НАЈВАЖНА.

Му се има ли случено нешто слично на некого???
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Мене мама глас не ми слуша дома а дада немам:) Така да не сум ни мамино сине ни дадино братче.
А и малку братучетки имам бе(ама арни се) :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Листајќи по форумов забележав дека нема тема која се посветува на овој феномен. Имав дечко кој толку беше приврзан за своите мајка и сестра (татко му ретко е дома поради работата). Тој е израснат со своите мајка, сестра, тетка и две братучетки (алал да му е со толку жени). Често се случуваше додека седевме кај него, тој да стане и да го стави ручекот:tapp: . Скоро секоја реченица ја започнуваше со МЕНЕ МАМА МИ КАЖА... / ДАДА РЕЧЕ ДЕКА... едноставно нема свое јас. Еден ден пукна и нашата врска, поради (е ова е многу смешно!!!) : ДАДА МИ РЕЧЕ ДЕКА СЛОБОДАТА Е МНОГУ УБАВА! Јас само му реков: ШТОМ ОНА ТАКА ТИ РЕКЛА, ВО ПРАВО Е, ПОВЕЛИ ТИ ЈА ВРАЌАМ ТВОЈАТА ЦЕНЕТА СЛОБОДА! Истата вечер примив повик од него (бев лута премногу) и воведната реченица беше: МАМА РЕЧЕ ДЕКА СУМ ИЗБРЗАЛ, МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ВИДИМЕ? Секако дека одбив, му изнакажав се што ми лежеше на душа (“Ти уште си мало дете, се треба мајка ти да ти каже бла бла“) и ми рече: МЕНЕ МАМА МИ Е НАЈВАЖНА.

Му се има ли случено нешто слично на некого???
Ama priznaj ovde ne e problemot shto toj si ja slusha majka si nego shto ja spomenuva vo sekoja rechenica. Eve primer: Ako ti kazel
- Izbrazav malku, moze li da se vidime. Ke bilo poinaku neli?
Jas mislam deka so mala korekcija na negovot rechnik ke imate mnogu podobra zaednichka idnina!
Leleeee ko balkanska prorochica go napishav postov.
i imash sega:..... gledam i dechinja za nekoja godinaaaaa:majmun:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Ama priznaj ovde ne e problemot shto toj si ja slusha majka si nego shto ja spomenuva vo sekoja rechenica. Eve primer: Ako ti kazel
- Izbrazav malku, moze li da se vidime. Ke bilo poinaku neli?
Jas mislam deka so mala korekcija na negovot rechnik ke imate mnogu podobra zaednichka idnina!
Leleeee ko balkanska prorochica go napishav postov.
i imash sega:..... gledam i dechinja za nekoja godinaaaaa:majmun:

Може и ќе беше поинаку ако речеше така, незнам, најискрено оти кога сум лута... страшно е :). Може ќе му речев ОДИ СО МАЈКА ТИ ВИДИ СЕ. Потоа имавме обиди да се смириме, ама ете од такт ме вадеше тоа што сам не знае решенија да донесе (20 години има бе луѓе, скоро 21), туку мора мајка му да му каже, а паметен е.

Една анегдота може?
На еден мај носеше тегла со лутица (мислам, очигледно беше дека е лутица) и уверуваше: ОВА Е ПИНЏУР, МАМА ТАКА КАЖА! Го пробаа со другарите, пробавме сите, лутица беше, но : МАМА РЕЧЕ ДЕКА Е ПИНЏУР. :nesum:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Може и ќе беше поинаку ако речеше така, незнам, најискрено оти кога сум лута... страшно е :). Може ќе му речев ОДИ СО МАЈКА ТИ ВИДИ СЕ. Потоа имавме обиди да се смириме, ама ете од такт ме вадеше тоа што сам не знае решенија да донесе (20 години има бе луѓе, скоро 21), туку мора мајка му да му каже, а паметен е.

Една анегдота може?
На еден мај носеше тегла со лутица (мислам, очигледно беше дека е лутица) и уверуваше: ОВА Е ПИНЏУР, МАМА ТАКА КАЖА! Го пробаа со другарите, пробавме сите, лутица беше, но : МАМА РЕЧЕ ДЕКА Е ПИНЏУР. :nesum:
ako ja izedovte luticata ili pindzurot so ima veze so bila )
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Има везе, мајка му му рекла за лутицата дека е пинџур (може и сакала пинџур да прати, ама по грешка спакувала лутица). Битниот дел е МАМА МИ РЕЧЕ ... хаха
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Има везе, мајка му му рекла за лутицата дека е пинџур (може и сакала пинџур да прати, ама по грешка спакувала лутица). Битниот дел е МАМА МИ РЕЧЕ ... хаха
Пффф педерастични ми се таквите на мене.. нема свое јас :boks:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Има везе, мајка му му рекла за лутицата дека е пинџур (може и сакала пинџур да прати, ама по грешка спакувала лутица). Битниот дел е МАМА МИ РЕЧЕ ... хаха
битно е дали го изедовте...исто како што е битно дали тебе ти било убаво со него без разлика дали тој бил мамин или дадин
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Многу несоодветна анегдота али ок. Нема никаква врска со “мамин“ син ова.
Барем ја така не ги дефинирам “мамините“ синчиња :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom