Што ако вашето момче е мамино галениче?

Член од
21 октомври 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Леле косата ми се ежи од такви машки. Леле не би можела да опстанам со некој таков. Ме нервира озбилно.
И вие не би можеле нели? Доколку има некоја девојка што има ваква мака, нека си ја олесни душата па и ќе ја посоветуваме нешто за да го среди:zlo:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не ми пречи ако е приврзан за мајка му, само доколку тоа НЕ влијае на врската.
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Среќа моја со такви работа сум немала,ама ќе ви кажам од што сум гледала по луѓе.Мој совет подалеку од такви.Прво и основно ама секогаш ќе се меша во врската и ќе се осеќате како да не сте двајца него тројца во врска.Второ,такви мазени,пазени мамини миленичиња не се способни да направат ништо сами и без да се консултираат со мама.Не знаат да понесат одговорност,секогаш се им е на тацна дадено,а они само знаат да захтеваат и да им се трча по г' зот.На првата најмала тешкотија ќе заглават ако тука не е мајка им да ги извади :wink:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Да не формирате некое гето вие момите на форумов :icon_lol:
А што е со оние татини мази од кои мене косата ми се ежи такозвани лигли кои тато со поглед го јадат,ајде момци кој имал ваков проблем нека се пожали па ќе го посоветуваме да ги среди двајцата :zlo:
:pos:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
И едните и другите се за во некој логор:bip:
Шала на страна, ваквите момци или девојки не само што се поврзани за своите ами и живеат во нивно име, под нивни наредби и желби....
Донекаде жал ми е за нив, ми изгледаат толку поткупени од малите егзистенцијални задоволства на нивната мама или тато...
И кога егзистенцијално ќе се осамостојат, ако некогаш успеат, ќе бараат во својот партнер наредна мама или тато:tapp:
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Да не формирате некое гето вие момите на форумов :icon_lol:
А што е со оние татини мази од кои мене косата ми се ежи такозвани лигли кои тато со поглед го јадат,ајде момци кој имал ваков проблем нека се пожали па ќе го посоветуваме да ги среди двајцата :zlo:
:pos:
Абе темава е за машки,ама ај чим спомна ќе си кажам :)
Истото важи и за нив од тоа што го пишав малку погоре.Неспособни се да направат нешто сами, да одлучуваат за некои работи во животот и тн. Да не се повторувам.Сите тие се недозреани и вечно ќе си останат мамини и татини цицалчиња.Родителите грешат многу тука.Тие ги научиле на таков живот,од што премногу сакаат да им биде се убаво и никогаш да не видат тешкотија и проблем.Ама при тоа не размислуваат дека еден ден нив ќе ги нема и кога ќе треба детето да остане само, дека нема да може да се снајде
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
тетка арно што е за машки,ама има и од нас машките напатени души :icon_lol:
убаво си кажа и дамата погоре се за у еден логор :icon_lol:
Нит сакам мајка ми да ми решава проблеми во врска со љубовта или било што друго нит татко ми,доволни ми се само колку да имам некоја подршка од нив двајца а за другото сум способен сам да размислувам како треба и што треба
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Јас неможам да замислам било кој да ми се меша во животот...камоли мајка ми!

Бррр...

Денес баш за тоа се расправав низ дома...ама нема врска. :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе мајка ми не се меша у мојот љубовен живот. Некад ми дава совети али јбг, тоа е ...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
*Ако вашето момче е мамино галениче*
Абе ако нејќам мамини галеничиња сигурно нема таков да фатам за дечко.. Па да стои во темава.. Шта би било кад би било. Ако нејќеш да е, нема да е. Има некои што баш таквите ги сакаат.. Па баш како проблем и битно прашање на форумов не ми иде темава..
Сепак мразам такви типци и не ги ни погледнувам а камоли да започнам врска со таков.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не би сакала да е мамино галениче, но мора многу да ја почитува мајка му! Не би погледнала двапати некој што и се обраќа на мајка му со „мори“, „стара“ и слично.

По неговиот однос со неа најлесно се приметува колку има почит кон жените, односно блиските, воопшто.
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Абе тоа со почитувањето е се во ред.И ја викам дека треба да ја почитува,нормално.Ама ова нема врска со тоа дали ја почитува мајка му или не.Треба и да прифатиш совет од родител сепак ни мислат најдобро : ) Ама се си има граници :wink:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Процентуално машките бараат девојка/жена слична на својата мајка. Но тоа не значи дека треба да биде премногу приврзан за неа. Убаво е да имаат еден нормален однор мајка-син, и се е во ред. Али ако е премногу мамино галениче и ако тоа смета на рската е тогаш не е во ред ...
 
Член од
15 септември 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Леле косата ми се ежи од такви машки. Леле не би можела да опстанам со некој таков. Ме нервира озбилно.
И вие не би можеле нели? Доколку има некоја девојка што има ваква мака, нека си ја олесни душата па и ќе ја посоветуваме нешто за да го среди:zlo:
e pa duso eve go resenieto na problemot: koga ke si izrodite sincinja nemoj da gi pravite mamini mazi, oti posle ke se najdat nekoi devojki koi nema da go sakaat toa.
inaku bas sum na mislenje deka onie devojki koi ne sakaat mamini mazi za sopruzi, ke gi napravat toa svoite sincinja, koi eden den ke stanat sinovi a so toa i sopruzi.
so pocit
 

Kajgana Shop

На врв Bottom