Што ако Грција стави вето за Влез во НАТО?

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Mislev na toa da ne dokraj4i do kraj pak so embargo kako sto se slu4i toa 90-te godini. A inaku i jas sum vo slu4aj na veto da im pokazeme koj ima muda i koj e koj i 4ija istorija sakaat da prisvojat peder4injata
Па ембаргото и не е баш светла иднина за Косово на пример,не би рекол дека некој ќе има мадиња да ни стегне ембарго,посебно не Грција која е должна како Грчка во ЕУ.:)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ма ако испадне се како што треба и според интересите на Македонија, Македонецот ќе биде на коњ!

Или сликовито:

 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе тоа одоздола да не е од Ресен?:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Правев муабет нешто со другар ми, а тој Турчин и многу фино ги отслика Грциве.
Еве што ми вика пријателов:
“Абе демек да им кажеме со добро ама овие се толку ТУПИ исто како човекот шо го изгубил паричникот.
Било така приквечер, го изгубил паричникот и цело време барал во СВЕТЛИОТ ДЕЛ ОД УЛИЦАТА,
местото кај што му е сигурно, кај што може да гледа, кај што е сигрен дека мозе да го најде,
ама никогаш не побарал во оној темниот дел (а 80% од местото било темно),
иако паричникот бил таму.
Е иста е ситуацијва со овие, гледаат само од нивна гледна точка и сакаат да резонираат праведно.

Грција била само ТОЧКА на балканов, за разлика од Македонија ако сето тоа го гледаме од сечија историска гледна точка.
И немај гајле, можеби Македонија не е доволно силна со средства или било како да ја збрише Грција,
ама Турција ке ја збрише Грција...
Знаеш во Турција, Македонија се цени таква каква шо е со името и со целото национално, културно и историско наследство
иако замисли Турција била дури 500 години на овој дел од Македонија, на овие простори..

А Грциве биле од секогаш само Грци и се се мешаат во некои туѓи работи...

А ако продолжат уште малку, ке добијат едно добро јако Нукиране, од патики ке излезат...
Свашта...“





:salut:
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
ABC dobro e sto ne slikaat majmuni togas nemase da prasuvas od kaj e
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
65
Поени од реакции
1
Ако е ова вистина со изјавиве алал нека им е , значи уште мозок имало во нашите политичари. Па нека стават вето и јас сум, сите точки како убо ми дојдоа на душата ....
Или да се запрашаме да не е некоја политичка зае*анција? Треба да видиме крајот го краси делото, само Бог и политичарите ја знаат вистината. А муабетот што се врти низ народот дека името е договорено и само треба да се спреми народот и Македонскиот и грчкиот за да го прифатат? Предвремени избори итн итн...
Али добро е што лавот почна да се буди па ке видиме која ке биде вистината,макар потајно сакам вето да ни стегнат и после унија на ПРАВОСЛАВНИ држави , русинчето ни е тука а него допрва му е просперитетот.....
 
Член од
1 декември 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
хм... нека се обидат да стават ВЕТО па ќе видат како е да се јава зајак. Одма се прекинуваат сите преговори. и така 120 земји не признаа под уставно име, во Совет за Безбедност 3 членки не признаа така да нема да ни биде тешко да си го добиеме името. Може ако така постапиме ќе пробаат да ни лупнат ембарго, ама па тоа по врат ќе им се врати. Сепак во секој случај Грција губи. Доколку и овој предлог што се спрема за името го одбијат ќе се добие впечаток дека самите они што прават проблем со нашето име не сакаат да го решат. Само поагресивна политика од наша страна и се ќе биде како што треба.
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
129
Поени од реакции
0
Da ne crtam, od edna strana mi e milo i keif pregolem toa da im go napravime na grcite, no, da ne e dogovorena rabotata toa da ni se skrsi od glava, na nacin sto albancite ke odbijat da gi poddrzat merkite (velejki deka toa e cisto makedonska rabota koja ne gi zsega), normalno, znaeme deka Ali A'meti Podvali i Kura Drkojani se g'z i gajki stanati, pa Hasim Tachi Nones so svoite golemoalbanski idei, a bugarite so pretenzii, a srbite nisto poarni??!??

Ne znam, od edna strana mi igra srcevo, od druga dumi mi vijat crnila?!!
Go zaboravi i drugar mu na Ali - Koljo Dijamantot! :vozbud:
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Ova e dobro za rejtingot na Gruevski- zamislete da ne primat vo nato se da e ok i ova sto sega e spekulacija za dokumentov da se objavi kako originalen dokument prifaten od vlada woow toa ke bide mnogu dobro izigrano od GRUJO
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Големо чудо ако стават вето, ништо нема да изгубиме, туку и повеќе ќе добиеме, прв пат слушнав што може да се случи ако Грците стават вето, и искрено веќе не ми е ного важно дали ќе влеземе во нато, добро би ни дошло и вето. :pos2:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ние покана да добиеме прво.
Нероден Петко капа му кроите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom