Шпекулации

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.458
Поени од реакции
5.433
се видовме лани кој сме и што сме ...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
се видовме лани кој сме и што сме ...
lani za lani be brat a godinava za sega

a godinava rezultatite na baern(od liga kup, kup, prvenstvo i kup na uefa): 20 natprevari, 15 pobedi, 5 nereseni. vo liga 4 primeni gola na 12 natprevari(eden na sekoj 3 natprevar).

a na milan vo liga(kupovi me mrzi da baram- pisi ako imas so nesto da se pofalis): 11 natprevari, 3 pobedi, 3 porazi, 5 nereseni. 9 primeni gola(skoro na sekoja utakmica).

prijatno :helou:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Зимска трампа на великаните
Станува се поизвесно дека триаголникот Милано, Мадрид и Барселона наскоро ќе биде затворен и дека двете големи ѕвезди Кака и Роналдињо по јануарскиот преоден рок ќе бидат во своите нови клубови.

Шпекулациите за големите зимски трансфери на Кака и Роналдињо полека како да стануваат реалност.

Барселона е се погласна во најавите дека ја прифаќа понудата од 65 милиони евра за да го пушти Роналдињо во Милан. Сума на пари со која во каталонскиот клуб можат да ги пополнат сите дупки во стартната постава.

Претседателот на италијанскиот тим, Силвио Берлускони парите за бразилскиот ас би ги обезбедил со продажбата на својата голема ѕвезда Кака во Реал.

Зделка во која кеш ќе види само Барселона, но трансакција во која нормално сите ќе бидат среќни и задоволни.

"Имам договор со Милан до 2011 година, мене не ми се брза да го продолжам, а гледам дека ниту во клубот нешто не им се брза. Ако претседателите на двата клуба се договорат, добро јас си заминуван, ако не јас останувам во Милан", изјави Кака, кој прв се реши да ги прокоментира шпекулациите.

Барселона е поопуштена околу заминувањето на Роналдињо, кој игра се послабо, а неговото евентуално заминување се отвора простор за Меси, но и за ѕвездите кои доаѓаат Сантос и Кркиќ.

А на Милан и Реал ќе им се реализира сонот во кој Роналдињо и Кака би ги носеле нивните дресови.
Кака оваа изјава ја имаше дадено уште од летото кога Мијатовиќ правеше се за да го доведе во Реал, ама пред една недела Предраг изјави дека се откажува за трката по Кака бидејќи тој бил невозможен трансфер и призна дека победил Берлускони.
Берлускони ни на сон не би го продал Кака за да го купи Роналдињо.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
На гол.ком пишува дека Милан се сериозно заинтересирани за Серхио Рамос!

Дали бе :pos:

Ако е тоа точно, ќе им биде добар трансфер, доколку го остварат :pipi:
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
На гол.ком пишува дека Милан се сериозно заинтересирани за Серхио Рамос!

Дали бе :pos:

Ако е тоа точно, ќе им биде добар трансфер, доколку го остварат :pipi:
pa mozi po 20 godini koj ke napraj 40tina....sega e nogu mlad za milan. barat zamena za maldini a togas odlicno ke mu se najdi. bas navreme
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
pa mozi po 20 godini koj ke napraj 40tina....sega e nogu mlad za milan. barat zamena za maldini a togas odlicno ke mu se najdi. bas navreme

Абе они за во јуниорски тим сакаат да го земат.Што ќе им е кај сениорите,Кафу и Малдини играат со младешка полетност.Има време
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Hahhahahahah denes citav dva vica.
Milan po Ramos.............hahahhahahha neli e smesno mislam za smeenje estvrno>|?

Milan po Adriano hahahhahahhahahahhhahhaha lel dosta mi e za denes smeski.

p.s. tret vic milan shampioni.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Сватиле дека неможат Рони да го купат, и се свртија кон Рамос...па и него нема да можат да го купат, па ке им остане Олегуер. :wink:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Сватиле дека неможат Рони да го купат, и се свртија кон Рамос...па и него нема да можат да го купат, па ке им остане Олегуер. :wink:
да не испадне тоа обратно? барса да им плати на милан да го земат олегер :Р
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Подобро ке биде Олегуер да го трампаме за Лам. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom