Шпекулации

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Во последно време Арсенал се поврзуваат со тандемот од Лион Бензема-Бен Арфа.
 
F

fantomX

Гостин
Зимска трампа на великаните
Станува се поизвесно дека триаголникот Милано, Мадрид и Барселона наскоро ќе биде затворен и дека двете големи ѕвезди Кака и Роналдињо по јануарскиот преоден рок ќе бидат во своите нови клубови.

Шпекулациите за големите зимски трансфери на Кака и Роналдињо полека како да стануваат реалност.

Барселона е се погласна во најавите дека ја прифаќа понудата од 65 милиони евра за да го пушти Роналдињо во Милан. Сума на пари со која во каталонскиот клуб можат да ги пополнат сите дупки во стартната постава.

Претседателот на италијанскиот тим, Силвио Берлускони парите за бразилскиот ас би ги обезбедил со продажбата на својата голема ѕвезда Кака во Реал.

Зделка во која кеш ќе види само Барселона, но трансакција во која нормално сите ќе бидат среќни и задоволни.

"Имам договор со Милан до 2011 година, мене не ми се брза да го продолжам, а гледам дека ниту во клубот нешто не им се брза. Ако претседателите на двата клуба се договорат, добро јас си заминуван, ако не јас останувам во Милан", изјави Кака, кој прв се реши да ги прокоментира шпекулациите.

Барселона е поопуштена околу заминувањето на Роналдињо, кој игра се послабо, а неговото евентуално заминување се отвора простор за Меси, но и за ѕвездите кои доаѓаат Сантос и Кркиќ.

А на Милан и Реал ќе им се реализира сонот во кој Роналдињо и Кака би ги носеле нивните дресови.

Сапунската опера ќе потрае уште едно два-три месеци и ќе мораме да бидеме трпеливи и да го видиме нејзиниот епилог.
http://www.on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=089393056026A348BBAEC84758BEB583


Аииии...:vozbud:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе Роналдињо гарант не си иде, а Кака не се знае ...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Баш е обратно...

Него еве нешто пресно, Милан сфатија дека имаат недостиг од напаѓачи, па тргнаа вп поход по напаѓач од светка класа.

Роналдињо, Дрогба и Бензема се кандидати.

Од друга страна пак Челзи се заинтересира за играчот кого исто така го следат и Јуве и Интер. Станува збор за еден од најдобрите и најталентираните млади дефанзивци, србинот Иванович.

Реал бара замена за повредените централни дефанзивци, моментално најзагреани се за новиот Лусио, тоа е Брено од Сао Пауло. Доста добар талентиран играч, на кого му се предвидува блескава иднина. За него истотака се заинтересирани и Јуве и Баерн...
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Баш е обратно...
Објасни ми логично, зошто Кака би заминал од Милано. И да би сакал, кој би му дозволил такво нешто и со какво лице после тој чоек ќе излези во јавност?

Берлускони нема шанса да си го продаде најјакиот и најомилениот играч за пари. Не му требат како прво, а како второ ќе го уништи Милан, а на сите ни е јасно колку го сака Милан.

Незнам шо ви е филмо, демек ако вервате во вакви неизводливи шпекулаци ќе се постигни пласибо ефект и навистина ќе се случат.

едит: На Влатко се однесува посто не на Јове. Незнам кај терам нема врска.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Објасни ми логично, зошто Кака би заминал од Милано. И да би сакал, кој би му дозволил такво нешто и со какво лице после тој чоек ќе излези во јавност?
Абе не реков дека ќе си замине, само реков дека не се знае. Сепак све е можно.
И плус тоа што реков се однесува на зимскиов трансфер период.
Берлускони го сака Роналдињо, Реал го сака Кака. Тоа е очигледно.
Ќе се опари и тоа на големо Берлускони ако го шитне Кака за тие 70м ...
Има и Роналдињо и свети Роналдињо да го купи со тие пари ...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Објасни ми логично, зошто Кака би заминал од Милано. И да би сакал, кој би му дозволил такво нешто и со какво лице после тој чоек ќе излези во јавност?

Берлускони нема шанса да си го продаде најјакиот и најомилениот играч за пари. Не му требат како прво, а како второ ќе го уништи Милан, а на сите ни е јасно колку го сака Милан.

Незнам шо ви е филмо, демек ако вервате во вакви неизводливи шпекулаци ќе се постигни пласибо ефект и навистина ќе се случат.

едит: На Влатко се однесува посто не на Јове. Незнам кај терам нема врска.
Абе дај таму Галијани нека купува играчи да не го дотераат Милан во втора лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom