Шо се случува со Субрата Рој и Сахара груп?

Член од
18 јануари 2013
Мислења
27
Поени од реакции
11
Dobro e imalo gospod i ova sto propadna...za 300-400 mil eur ke go sitnea najubaviot del od nacionalniot park Galicica i najubavata plaza....a sekoj eben mesec se zadolzuvaat po 50 mil evra .patriotive...neka gradat sami ako se kadrni..
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Dobro e imalo gospod i ova sto propadna...za 300-400 mil eur ke go sitnea najubaviot del od nacionalniot park Galicica i najubavata plaza....a sekoj eben mesec se zadolzuvaat po 50 mil evra .patriotive...neka gradat sami ako se kadrni..
викаш пропадна?? можно е само за избориве да било трик...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
А 99% од тие што коменираат на темава ни знаат како во Индија функционираат работите. И кој против кого работи. Кој чиви интереси брани. За кој одработуваат некој извршни органи во Индија итн.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Од понеделник ќе ти одговори , зафатен е на терен .
Сакаш да кажеш дека иде по митинзи низ градови? Нема шанси тоа Лион да го прави, господин човек е он, брои инвестиции на терен, неможе да ги преброи, а за превоз да не плаќа иде со автобусите :icon_lol:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Сакаш да кажеш дека иде по митинзи низ градови? Нема шанси тоа Лион да го прави, господин човек е он, брои инвестиции на терен, неможе да ги преброи, а за превоз да не плаќа иде со автобусите :icon_lol:
Уапсен е, Лион е никот на Субрата на Кајгана.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Баш и јас ја видов веста дека дечково бил уапсен, побарав насекаде по интернет страниве странски и никаде ама баш никаде немаше таква вест, класична манипулација пред избори или тотален непрофесионализам на новинариве едно од тое две а може и двете.
Дали ќе инвестира или не незнам, но нејасни ми беа луѓево кои беа против,во светот те молат да ти ги земат парите да направиш било што, овде ти доаѓаат и ти ги бркаш. Најјак беше муабетот ќе станеле децата у охрид коцкари покрај толку казина хаха
 
F

FARANG

Гостин
Ајде да видите коментари од Индија па да ви стане јасно

Sahara's chairman has come out in complete transparency to nullify SEBI's malafide acts directed to destroy Sahara's creditability. The investors and depositors have not come forward with any personal grievances against Sahara. The regulator has been using the situation to its favor to destroy Sahara's position in the nation.

The regulator must be having some personal rivalry with Sahara, that's why they are so deeply interested to defeat Sahara

Sahara did shed the light on the point that they have repaid most of the outstanding liabilities, which was not coming into focus thanks to SEBI's malevolent act to malign Sahara's image and repute.

The words of the chairman of the Sahara India Parivar definitely depicted the concerns the company has for fellow Indians. It was nice to hear the array of words of patriotism by the chairman which has always reflected in the work done by the company for betterment of the nation.

If Sahara Pariwar will be affected by the whole issue then our cricket team and Hockey team will also be affected by this. Because Sahara is always giving these sports a BIG SAHARA...

If Sahara's head Subrata Roy is wrong and uses poor people money for his personal use then he would not get the signatures as a prrof from the investors

I think so there is some personal rivalry between sebi and sahara and that's why, Sebi found only 60 genuine investors out of 3 crores investors

what a joke... the fraud on small investors and recent party thrown out for all Parliamentarians.. the shocking thring was several prominent ruling party MP's and President attended the event. NO doubt... the judges would have any spine to put this man behind bars. Our company law is still tame on fraudsters like Roy, who can get away with any murder.

We are forgetting about the good things that Sahara has done for Indian Sports. When neither the Indian government nor any private sector company came forward to help our sports persons, it was Sahara who helped them financially. Point is, no one is above the law and if Sahara has done something wrong Subrata Roy must pay the price but all I am hearing is SEBI making the allegations but not a single individual came forward and say that they have not received the refund, after all Sahara has paid Rs 5,120 crore to Sebi towards the refund, WHO will tell us the truth…..?

Sahara has done no wrong. if it has broken any law GOI should have filed a lawsuit against Sahara in the courts. This witch hunt is another death blow to free markets in In dia and is crony Capitalism at its worst. There should be no restrictions for financial institutions. If they do any wrong deal woith them severely in the court of law. Hang then in case of extreme fraud but otherwise there should be minimal restrictions.

Powerful hands of Politicians are over Sahara so noting is going to happen..... its all process... it will take years to get clear..... its just advertisement after some day SEBI would go to sleep.....



И тие што викаат дека направил прекршок и тие што го бранат се слагаат во една работа. Ништо нема да се случи на крај. Ви реков, во Индија важат други правила. Исто ко во МКД, политичарите и судиите си ги добија парите па сега ова е само еден голем циркус.
 
Член од
18 јануари 2013
Мислења
27
Поени од реакции
11
Ale ne zborite taka...se gradi veke u Ohrid...i ce prodolzi da se gradi za 2-3 godini gotovo ce bide..za site telinja koi veruvaa deka ke ima nesto :)).
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Ale ne zborite taka...se gradi veke u Ohrid...i ce prodolzi da se gradi za 2-3 godini gotovo ce bide..za site telinja koi veruvaa deka ke ima nesto :)).
Не се телиња тоа се волови:pos:.Телето додека е младо ќе научи а волот тешко.
Зошто да не инвестирам јас.Нека ми дадат кредити државни и место гага и јас можам да го изградам сето тоа.Не само јас туку и секој најобичен човек.Инвестиции на секој метар.ОООО грешка повеќе инспекции и казни отколку инвестиции:facepalm:.
 
F

FARANG

Гостин
Не се телиња тоа се волови:pos:.Телето додека е младо ќе научи а волот тешко.
Зошто да не инвестирам јас.Нека ми дадат кредити државни и место гага и јас можам да го изградам сето тоа.Не само јас туку и секој најобичен човек.Инвестиции на секој метар.ОООО грешка повеќе инспекции и казни отколку инвестиции:facepalm:.
стварно а зошто не ти дадат на ТЕБЕ?
 
F

FARANG

Гостин
Нема никогаш да ми дадат мене,Тебе нека ти дадат.Не ме мисли
Јас неќам, добро ми е кај што сум си.... Не ми е само јасно зошто толку скепска па дури и омраза на моменти (не зборам за тебе).... Ако биде, биде, ако не здравје боже. Јас не гледам 1000ци овде да се тепаат да инвестираат. Она што го нашле тоа го работат. Дека човекот ИМА пари има. Дека не е чист ко солза, не е ама па и кој е? Посреќен ќе беше на пример Берлускони да дојде и да каже дека би инвестирал?
 
Член од
24 април 2011
Мислења
300
Поени од реакции
162
Најискрено да одговорам......ме боли стапов за махараџава и остало друштво........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom