Шмекање...

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Го правам од забава. На одмор кога бев, немаше девојче во одморалиштето што не беше исшмекано од мене :):):)
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
јас мислам дека темава ви е промашена
нема пишани и непишани правила во шмекањето
премногу работи зависат од ситуацијата, од околностите
неможе некој типац шо врзал две лесни женски не оти е искусен, туку оти они се лесни, сеа тука да продава финти и да кажува шо е шмекање и како иде
секоја жена (женска) си е приказна за себе, значи еден совет до сите шмекери:
НЕ ПОСТОЈАТ ДВЕ ИСТИ ЖЕНИ, докажано е милион пати, на една иста финта не паѓаат две различни жени(освен ако се лесни), ако можам некое пшравило да изнесам е дека кога веке ке го започнеш разговорот треба да правиш муабет за тоа што она ке го каже те за тоа што нејзе ја интересира со цел да ти се отвори и да се ослободи, ама и то не важи секогаш, така да....ај друг пат ке правиме муабет
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Јас мислам целата работа е во тоа што муабет ќе и завртиш, и да има нежност истиот.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Мрзам шмекање. Тенка е границата меѓу шмекање и постанување папучар на нешто сеуште немувано.
Многу ми е неприродно. Јас сум јас , доколку се пронајдеме во муабетот ќе биде доколку не не планирам да делам комплименти ,частам пијачки и слично.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
јас мислам дека темава ви е промашена
нема пишани и непишани правила во шмекањето
премногу работи зависат од ситуацијата, од околностите
неможе некој типац шо врзал две лесни женски не оти е искусен, туку оти они се лесни, сеа тука да продава финти и да кажува шо е шмекање и како иде
секоја жена (женска) си е приказна за себе, значи еден совет до сите шмекери:
НЕ ПОСТОЈАТ ДВЕ ИСТИ ЖЕНИ, докажано е милион пати, на една иста финта не паѓаат две различни жени(освен ако се лесни), ако можам некое пшравило да изнесам е дека кога веке ке го започнеш разговорот треба да правиш муабет за тоа што она ке го каже те за тоа што нејзе ја интересира со цел да ти се отвори и да се ослободи, ама и то не важи секогаш, така да....ај друг пат ке правиме муабет
Odlicno napisano....osobeno prvata recenica...se zavisi od okolnostite...:)..pozz:)...

Го правам од забава. На одмор кога бев, немаше девојче во одморалиштето што не беше исшмекано од мене :):):)
hehe...ko Toso Malerot si drugar...abe uste da kazes ABE NEMASE DEVOJKA STO NE MI SE SVIGASE:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Интензивен т.е. скратен курс, значи без с :pos2:



Шмекање му доаѓа ко вовед у книга. Ако знаеш да напишеш добар вовед, ќе го заинтересираш читателот и дефинитивно ќе ја прочита книгата. Абе 200 други да има, баш твојата ќе се фати да ја чита. И тоа е уметност. :drk:
Се согласуем. Ја па д друга стран појма неам од шмекање. То ест чим сум имал девојки до сеа сигурно нешо било шмекање али тоа комплетно наивно и ненамерно било. Којзнае кава пиздарија би настанала да почнам да шмекам, на јутуб ворст шмекер ин д ворлд ќе ме пишат.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Секојдневна работа. Го правам од забава, а ако таа пак врати на моето...Ах тогаш доџи мала идемо ја и ти вечерас :D
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Шмекам и ме шмекаат, само што разработена техника некад погрешни сигнали дава на уште попогрешни персони:):):)
И во мој случај и во оној на другиот...
Ах, тоа шмекање!:pipi:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Секојдневна работа. Го правам од забава, а ако таа пак врати на моето...Ах тогаш доџи мала идемо ја и ти вечерас :D
шмекачот со интересен потпис....шмека, а жали...
Ме остави... овде, сам, на крвав асфалт. Да лијам солзи... Солзи од омраза и љубов! ... Оди... Те молам... Оди во неповрат.:vozbud::vozbud:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Шмекам и ме шмекаат, само што разработена техника некад погрешни сигнали дава на уште попогрешни персони:):):)
И во мој случај и во оној на другиот...
Ах, тоа шмекање!:pipi:
Ова е навистина интересна ситуација:)Ти шмекаш еден,а некој тип стои буквално пред него и случајно ти мине погледот.А он воопшто не е твоја мета,па се смешка,па се вртка,па не трга поглед од тебе,а ти незнаеш како да му кажеш да се тргне од видик.
Најдобро чувство е да шмекаш некој кој е во врска, во присуство на партнерот негов,и тоа да ти биде возвратено,преку рамо:vozbud:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ова е навистина интересна ситуација:)Ти шмекаш еден,а некој тип стои буквално пред него и случајно ти мине погледот.А он воопшто не е твоја мета,па се смешка,па се вртка,па не трга поглед од тебе,а ти незнаеш како да му кажеш да се тргне од видик.
Најдобро чувство е да шмекаш некој кој е во врска, во присуство на партнерот негов,и тоа да ти биде возвратено,преку рамо:vozbud:
tocno..adrenalinot tuka pri shmekanjeto se kacuva mnogu:)
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ова е навистина интересна ситуација:)Ти шмекаш еден,а некој тип стои буквално пред него и случајно ти мине погледот.А он воопшто не е твоја мета,па се смешка,па се вртка,па не трга поглед од тебе,а ти незнаеш како да му кажеш да се тргне од видик.
Најдобро чувство е да шмекаш некој кој е во врска, во присуство на партнерот негов,и тоа да ти биде возвратено,преку рамо:vozbud:
Neka ja smeka nekoj devojka mi vo moe prisustvo, pa da mu pokazam posle ja nesto nemu.... preku ramo.......:vozbud::vozbud:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Шмекање... :vozbud: Типична ситуација: Јас на една страна, тој на друга и ќе гледа демек лево десно и оп ќе ме погледне, и јас цела ќе се вцрвенеам :pos2::pos2::pos2: и оп после 5 секунди ќе се завртам на друга страна... Демек сме се фатиле на дело... :pipi:
И да Шмекеру, муабетот за адреналинот во погоре наведената ситуација ти го поддржувам! :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom