Шмекање...

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Да ве прашам, смее ли да се шмека кога си во врска? ама да остане само на шмекање нормално :)
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Да ве прашам, смее ли да се шмека кога си во врска? ама да остане само на шмекање нормално :)
Зависи, млада дамо, ако ти е сериозна врската, не би требало да се одлучуваш на такви чекори. Според мене шмекањето е приватна работа, за која не разговараш со другите, мислам на твоите другарки или другари... Во секој случај шмекај, затоа што твоето его ќе биде поисполнето, ќе се чувствуваш позадоволна и поисполнета... поздрав:smir:
 

Lady Snake

~Дени ме чува!~
Член од
29 септември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Ееееееее шмекање а, да не реча отворен флерт ... така си го викаме ние у друштво. Ја сум професорица по шмекање сите го знаат тоа. Абе флерт си е флерт не може да биде досадно нормално ако знаеш како да постапиш у која ситуација. Ја искрено сум таква морам да шмекам, да флертувам, кокетирам како сакате наречете го тоа. Без разлика со кого, не е битно таква сум, тоа е посилно од мене. Флертувам дури и со дечко ми и после цели 6 месеци доаѓам во такви ситуации и се нервирам а него му е баш интересно, му се свиѓа како и на сите нели.
Се згазив од смеење на почеток на врска коа се фативме ми кажа дека еден наш заеднички другар му рекол абе брат она нема да те вара али биди спремен дека ќе флертува со све живо и диво, нема шанси некој да не ја примети таму кај што се наоѓа и биди спремен на љубоморни погледи! :pos2: Е да таква сум си ја ... не сум ја крива :nesum: посилно е од мене:kesa:
 
H

Hercules

Гостин
Сношти имаше онака убаво шмекање што сум го направил со една цура од 23 години... Мислам цурава ме знае кај мене во школо предава.. И сеа стојат тука до мене со другарката и знаете се фура онака, најдобра женска во цел град е...:pos2: И сакаше да порача нешто и му вика на келнерот ама не ја слушна и потоа јас му викам брат цурава те вика сака да порача нешто... И ја гледам онака во очи јас се смешкам и таа се смешка... После тоа ја шмекнав уште неколку пати... Ама ај кажете уште некој детал шмекањево да го усовршиме...
бај д веј :pos2: Секогаш во мене гледа јебига...
:baeh:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Сношти имаше онака убаво шмекање што сум го направил со една цура од 23 години... Мислам цурава ме знае кај мене во школо предава.. И сеа стојат тука до мене со другарката и знаете се фура онака, најдобра женска во цел град е...:pos2: И сакаше да порача нешто и му вика на келнерот ама не ја слушна и потоа јас му викам брат цурава те вика сака да порача нешто... И ја гледам онака во очи јас се смешкам и таа се смешка... После тоа ја шмекнав уште неколку пати... Ама ај кажете уште некој детал шмекањево да го усовршиме...
бај д веј :pos2: Секогаш во мене гледа јебига...
:baeh:
Тебе млади господине, не ти требаат финти да го усовршиш шмекањето, тебе ти треба НАПАД... Следен чекор, е мора да си сигурен дека ти се смешка, па одиш кон неа, и ја прашуваш прво што ке ти падне на памет, ама глеј да не е глупост :pos2:
 
H

Hercules

Гостин
Тебе млади господине, не ти требаат финти да го усовршиш шмекањето, тебе ти треба НАПАД... Следен чекор, е мора да си сигурен дека ти се смешка, па одиш кон неа, и ја прашуваш прво што ке ти падне на памет, ама глеј да не е глупост :pos2:
Да да се разбира... А за смешкањето и тие работи сигурен сум 100%... Одам во напад:smir::vozbud:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Се згазив од смеење на почеток на врска коа се фативме ми кажа дека еден наш заеднички другар му рекол абе брат она нема да те вара али биди спремен дека ќе флертува со све живо и диво, нема шанси некој да не ја примети таму кај што се наоѓа и биди спремен на љубоморни погледи! :pos2: Е да таква сум си ја ... не сум ја крива :nesum: посилно е од мене:kesa:
Ех бре и ја се чудим кој му го кажал тоа на другарми :) сигурено че да е некој професор :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Да ве прашам, смее ли да се шмека кога си во врска? ама да остане само на шмекање нормално :)
Немој никако Рок Лејди да шмекаш додека си во врска...за тоа во затвор се оди. Божееее....немојте бе вакви анти-шмек прашања...
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Немој никако Рок Лејди да шмекаш додека си во врска...за тоа во затвор се оди. Божееее....немојте бе вакви анти-шмек прашања...
ЛЕЛЕ ќе одам во затвор :nesum:

Абе види, секој си има свое мислење, ти крсти се колку сакаш :smir:
Мене ме интересираше и туѓо мислење, па затоа прашав, не боли да се праша нели?
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Зашто шмекаш ако не правиш повеќе од тоа. Шмекај и терај даље. I know i would.
баш така...
како може само да остане на шмекање кога тоа е некоја си почетна фаза...море не е ни фаза тоа е ништо во споредба со сето останато
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Не поштувам ова шмеков...ко шеесетите године. со поглед..до кога?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Имате профили,таму шмекајте се,ова нека остане за дискусија.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Зашто шмекаш ако не правиш повеќе од тоа. Шмекај и терај даље. I know i would.
One thing lead to another...и ете ти нешто повеке?

Не поштувам ова шмеков...ко шеесетите године. со поглед..до кога?
Е ајде за пари ли?Кај е убавината во тоа,нели треба да имаш некој feeling?
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Abe mora nekogas da se steka,od tamu ako ti dadat klocata pa da ima nekade da odis..:pos2:
Mora nekogas da se smekne,i posle si prodolzuvame ponatamu :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom