Шмекање...

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Najbolji shmek e: dechko i vika na devojka "Sh'c mala za kolku go lizhesh?", a ovaa mu vika "Mrsh bre seljak eden!", a ovoj i vika "Mislev sladoledot...."! Ili ovoj: dechko i vika na devojka (ova se odnesuva za tie u osnovno ili u sredno) "Sakash da se fatime?", a ovaa se misli kako da go odbie da ne bide epten apla i mu vika "Nemozham iam za uchenje!".
A najbolji shmek do sea mi e od filmon so Toni Montana koa ovoj im igrashe so jazikot (demek toa pushtanje - shmekanje) hahahaha ZAKON!
апла везе ти нема ова шо ти го пишал од шмекање...да бев модератор те бришам одма :) :)
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
Еве ке бидам многу искрен и ке побарам помош од вас. Имам проблем со конверзацијата со девојките, некако имам фобија да започнам да праам муабет со девојка а тоа се однесува сигурно затоа што многу се мислам што муабет да правам, што да речам, како да речам и т.н. Па тука сакам да слушнам некоја помош кој е најдобриот начин да го сузбијам ова (болно) чувство. Како да се ослободам од него....:toe:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Еве ке бидам многу искрен и ке побарам помош од вас. Имам проблем со конверзацијата со девојките, некако имам фобија да започнам да праам муабет со девојка а тоа се однесува сигурно затоа што многу се мислам што муабет да правам, што да речам, како да речам и т.н. Па тука сакам да слушнам некоја помош кој е најдобриот начин да го сузбијам ова (болно) чувство. Како да се ослободам од него....:toe:
Vase...се додека се мислиш шо да речеш и шо да направиш никогаш нема да го уловиш моментот на шмек и на започнување дискусија. Можеби си интровертен тип и ти треба малку повеќе време во пристап. Јас би ти предложил две до три чашки алкохол за да се опуштиш....и јазикот сам по себе ќе ти се одврзе! Биди свој и на свој начин пристапи на девојката т.е. шмекерицата!...и ако се кочиш само одговори си ги овие зборови: Абее шо кур се кочам ја МОЖАМ БЕ МОЖАМ...и кога ќе дојдеш до ова ниво на самодоверба и шмекот ќе биде ефективен. Ајде...само храбро! НАреден пост од тебе сакам да прочитам за успешен шмек шо си го имал. :)
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
Еве како што наближува викенд се повеќе мислам на една девојка што сакам да ја шмекнам. па затоа и се обраќам тука да побарам совет од тебе шмекеру. Сакам да те прашам за некоја твоја стратегија како да пристапам кон девојката, со кој муабет да започнам, за што да праам муабет,(кои теми), кон што да го водам муабетот и тн. еве неколку детали за девојката.... ќе биде сигурно во кафиќ, згодна, убава, но не и многу со оглед на тоа дека има 15 год. По зафршувањето на акцијата ќе се вратам на темава и ќе го споделам искуството со вас. позз
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе незнам зошто се плашиш? Голем кур ако ти удри и корпа. Шо демек треба цел живот без корпа изедено да го поминеш (како мене?:pos:). Првите пати може и нема да бидат фасцинирачки или да се влажни она коа ќе поминеш ти, ама ако не почнеш...:(
И да не прифати, тоа не значи дека е крај. Ќе фати она друг, ќе раскине и ти си тука да ја тешиш :pipi:


Ајт само храбро
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
Еве како што наближува викенд се повеќе мислам на една девојка што сакам да ја шмекнам. Па затоа и се обраќам тука да побарам совет од тебе шмекеру. Сакам да те прашам за некоја твоја стратегија како да пристапам кон девојката, со кој муабет да започнам, за што да праам муабет,(кои теми), кон што да го водам муабетот и тн. Еве неколку детали за девојката.... ќе биде сигурно во кафиќ, згодна, убава, но не и многу паметна со оглед на тоа дека има 15 год. По зафршувањето на акцијата ќе се вратам на темава и ќе го споделам искуството со вас. позз _________________________ се извинувам на претходниот пост, имав некои ненамерни грешки, слободно нека биде избриШан
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Без разлика која и да е женска на светот,дали ти е за секс,врска или за прошетање.Треба да знаеш еден факт,дека жените сакаат маж кој е во контрола со својата реалност и околу нивната,а тоа значи дека не треба да имаш срам,треба да имаш голема самодоверба и треба да знаеш дека треба да реагираш како да ти си одбраниот а не обратно.Треба да знаеш да ја смееш и да правиш динамичен муабет.Ако забиваш монотонија со каде учиш,каде живееш итн. работи што другите машки ги кажуваат нема рибчето да загризе на јадицата.За да загризе треба да бидеш еден поинаков човек.Тоа е од моето искуство така да биди непредвидлив,смешен и секогаш криј изненадување во џебот.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Васко...ете ти...Стево МЦ све ти објасни. Значи...да не објаснувам само јас...ја еднаш кажувам совет и готово за се остало шо ве занима прочитајте шо сум пишал на темава!..затоа тука се други еве како Стево МЦ шо ќе споделат со вас. Шмекот не треба да е монотон. Треба да бидеш динамичен, иновативен при шмекот бе Васе. Збориш девојчето имало 15...ти колку имаш 15 ипол?...начинот на прашањата ми делуваат ко да имаш толку...Нормално е...тогаш...курето се повеќе и повеќе се дига, мислиш на секс...мислиш као да се пуштиш шо да кажеш...нормално за тие години!...Само ти прави како шо ти кажуваат БатоШмеки и Бато Стево...и немаш утка...
ВАЖНО за во иднина на темава: Повеќе раскажувајте дешавки од животот кадешто сте имале шмек и сте освоиле некоја некого....како дошло до тоа...имало ли игри некои???...значи помалку прашувајте за совети...повеќе кажувајте искуства...И ДА...не заборавајте дека можете да се шмекнете на темава.
Пример...праќате ПП на некој/ја форумџија/ка и и викате...сакаш да се шмекнеме кај Шмеки на темата??...верујте...дека на оваа тема има хемија..:)...и ако имате успешен шмек меѓу себе може да дојде и до физика :)...ајт
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Eве на пример јас ќе ви раскажам еден Шмек на што падна една типка.

Летото дојде и сите на базен, ајде урааа(воа пред 2 год.) !
Одевме така преку еден ден, кога и да отидев таму беше едно девојче кое што го сместив во мемориска картица :icon_lol:
Кога и да поминеше до мене ме гледаше во лице и нормално батко ти само тоа чека и стапува во акција.:vozbud:
Поминува до мене- и маам една насмевка и она ми се смешка. Следниот пат ја гледам во очи и она ме гледа и така ние често се гледавме:)

Кога еден ден решив да и речам да се запознаеме( на базен) по толку шмекање не можете да поверувате што се случи:icon_lol:
Испаѓам од вода и ми идат 6-7 нејзини другарки ми викаат да сум се измувал со дотичната(со која што се шмекавме) т.е со нивната другарка. Јас се правам на Тошо, а која другарка им викам:) И така се запознавме, првен карти, сокче и после во метро и пол убоо си почнавме ама не прекина спасителот мамето негово:pipi:
Ни вика воа Француски ли бакнеж беше.:pos2:

И така само од Шмекање работава отиде далеку, далеку . . . Лонг стори
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ја шмекот го заменувам со нешто малце другчие у последно време..
Особено за девојки е добро.. Пробајте..
-Дечко ај дој малце да те прашам нешо..
Следечо..
-Може бројчето?
..и ме залапуе..
Што ќе комплицираме? :pipi:
 
C

cige

Гостин
Eве на пример јас ќе ви раскажам еден Шмек на што падна една типка.

Летото дојде и сите на базен, ајде урааа(воа пред 2 год.) !
Одевме така преку еден ден, кога и да отидев таму беше едно девојче кое што го сместив во мемориска картица :icon_lol:
Кога и да поминеше до мене ме гледаше во лице и нормално батко ти само тоа чека и стапува во акција.:vozbud:
Поминува до мене- и маам една насмевка и она ми се смешка. Следниот пат ја гледам во очи и она ме гледа и така ние често се гледавме:)

Кога еден ден решив да и речам да се запознаеме( на базен) по толку шмекање не можете да поверувате што се случи:icon_lol:
Испаѓам од вода и ми идат 6-7 нејзини другарки ми викаат да сум се измувал со дотичната(со која што се шмекавме) т.е со нивната другарка. Јас се правам на Тошо, а која другарка им викам:) И така се запознавме, првен карти, сокче и после во метро и пол убоо си почнавме ама не прекина спасителот мамето негово:pipi:
Ни вика воа Француски ли бакнеж беше.:pos2:

И така само од Шмекање работава отиде далеку, далеку . . . Лонг стори
Абе а тогаш на базен го носеше ли ланецот, или наредната година ти го купија?
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Eве на пример јас ќе ви раскажам еден Шмек на што падна една типка.

Летото дојде и сите на базен, ајде урааа(воа пред 2 год.) !
Одевме така преку еден ден, кога и да отидев таму беше едно девојче кое што го сместив во мемориска картица :icon_lol:
Кога и да поминеше до мене ме гледаше во лице и нормално батко ти само тоа чека и стапува во акција.:vozbud:
Поминува до мене- и маам една насмевка и она ми се смешка. Следниот пат ја гледам во очи и она ме гледа и така ние често се гледавме:)

Кога еден ден решив да и речам да се запознаеме( на базен) по толку шмекање не можете да поверувате што се случи:icon_lol:
Испаѓам од вода и ми идат 6-7 нејзини другарки ми викаат да сум се измувал со дотичната(со која што се шмекавме) т.е со нивната другарка. Јас се правам на Тошо, а која другарка им викам:) И така се запознавме, првен карти, сокче и после во метро и пол убоо си почнавме ама не прекина спасителот мамето негово:pipi:
Ни вика воа Француски ли бакнеж беше.:pos2:

И така само од Шмекање работава отиде далеку, далеку . . . Лонг стори
Интересно. Ти си имал базен шмек. Со сите процедури шо следат на базен...Здраво, карти (табла по можност), додека играте карти кажуваш некои шали и пак паѓа смешкање се додека не дојде пољубацот!...и после си и рекол...сакаш у вода да влеземе?...па и праиш атмосфера у базенот нешо..:)..интересно...

Ја шмекот го заменувам со нешто малце другчие у последно време..
Особено за девојки е добро.. Пробајте..
-Дечко ај дој малце да те прашам нешо..
Следечо..
-Може бројчето?
..и ме залапуе..
Што ќе комплицираме? :pipi:
Грл...да се множат девојките како тебе :)...ќе ни скратите многу маки...но при вакво брзо залапуење...шмекот не се осеќа :)
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Проблеми при шмекање...

Факт е дека шмекањето е проблем...
За некои да, за некои не. Ве прашувам драги колеги, на овој форум, што би направиле, ако шмекањето е во ред, меѓутоа, проблемите доаѓаат после тоа...
Прам моабет, за то дека, целата работа е средена, си ја шмекнал, забележала, си воспоставил контакт, имаш проблем околу тоа, типкава ти тупи, дека требало да помине време... прајме моабет за вљубен човек... :toe:
Совет... За вљубени има ли?:salut:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Е ова сега видете што сум научил и применил :zlo:


Вчера, Сабота, излазим у Cosmic. Влагам ко сите жени мои да се. Ги гледам, им се смешкам на сите. Една ја заприметив онака, не дека беше премногу убава, него ми падна у очи :icon_lol: И ја гледам, ми доаѓа, ми вика:
-Што ќе пиете?(она конобарица да ти била:))
(сеа тука се вртам накај другар ми, и он вика:Швепс)
-За мене една кока кола...-реков јас и ја гледам и се смешкам
Оваа зајде у погледот мој и се заборави :) По некоја секунда:
-Купончињата за пијачките може?
-Е да...Купончињата...Наравно дека ке може :)- реков јас и ебачки и го подадов купончето :icon_lol:После тоа си отиде, ни донесе соковите и ајт ја баталив :)


Други део: Другарките на другарот на другарми :D
Да...Другарките на другарот на другарми не ги знаев кои се, дојдоа, се ,,запознавме’’ и почнав јас одма муабет со таа што беше до мене:Од кај си, кај учиш ова она и ја прашувам:
-Колкава си?
-Осмо.
-Машала, не изгледаш за осмо :wink:
Другарот мој си најде шмекерица/мувачица и си вршеше работа он, а што е најтрагично тројца пацери се насобраа околу оваа ја што ја меркав :icon_lol:И се тргна девојчево од кај нив, дојде до мене, ми се трие со тоа г’зот, па се заврте пак кај тие тројцата и кога гледам почна да се лапа со еден:tapp:
Ајт си викам, отидов со другарче едно до шанк, да земе пијачка, се вративме, и гледам сега ги нема тие тројцата :zlo:
Е да, заборавив да напоменам, уште кога дојдоа, некаде 22 часот, она ме праша: -Која сакаш да ти ја местам?
-Има време:wink:-реков јас :D

Е сеа, да се вратиме кај што бевме. И приоѓам јас и и’ викам:
-Важи уште тоа од прееска?
-Дада, важи...
И тргнав да ја бацам, ама некако ко да се тргна, незнам, осетив некое поле меџу нама :)
Се вратив чекор назад, и и’ викам:
-Дојди :)
И си дојде, наравно дека ке си дојде... Ја погледнав во очи, и си викам нема каде да ми бега сега, моја е(мухаха). И ја залапав тука, едно десетина секунди беше, и ја пуштив после. Се орасположи девојчето бе :)
Е да, заборавив и ова да го кажам, додека беше со тие тројцата пацери, ме гледа, ја гледам, и се смеам, ми се смее. Шмек бе:smir:

И ете така, после тоа Снага среќно си живееше :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom