Шишање со машинка дома

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Аман бре толку ли немате некој дома да ве среди да не испаднете кловнови? Јас сам нема шанси, оставам на проверена рака. Земав една машинка од 75 на 25 евра попуст колку за проба ама сега стриктно со неа растурам. Тоа една густа права па кога порасне кадрава коса имам манџа попара без гел да не излезе човек од дома. Сега сум раат на 5-7 мм должина плус и за брада е добра на која должина сакаш на таа да ја одржуваш.
--- надополнето: 15 март 2013 во 00:49 ---
Еј оваа ја имам и јас, само 1500 ја земав.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
јас летото пробав со машинка сам. Северин имам машинка најевтина е,ама задоволен сум
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
veke 2 godini sam doma se sisam...na 0 i ne se zamaras...200 denari da frlas na sekoj 4 nedeli
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
И јас го подкаструвам домаќинот. Што фризури си правите и каде? :icon_mrgr:
Мојот домаќин са се опрајува со машинката. Еднаш ја беше ставил ан погрешна бројка, па беше чуден неколку дена. :D
Јас откако ги пробав сите фризерки у маало и ниедна не ме направи како што треба, почнав дома, со огледалце и ножички, и толку ми е забавно, што ми доаѓа другиот ден уште една тура да направам :)

За фарбање збора да нема. Мижејќи ќе се изфарбам :)
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
порано редовно се шишав сам кратко.Ама пред некое време слично на ова си направив фризурче :D

 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Аман бре толку ли немате некој дома да ве среди да не испаднете кловнови? Јас сам нема шанси, оставам на проверена рака. Земав една машинка од 75 на 25 евра попуст колку за проба ама сега стриктно со неа растурам. Тоа една густа права па кога порасне кадрава коса имам манџа попара без гел да не излезе човек од дома. Сега сум раат на 5-7 мм должина плус и за брада е добра на која должина сакаш на таа да ја одржуваш.
--- надополнето: 15 март 2013 во 00:49 ---


Еј оваа ја имам и јас, само 1500 ја земав.
koja firma e?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Гледам сите веќе дома се шишат па решив и ја и така ја купив оваа машинка http://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=31_138_113&product_id=206549
Ме интересира отприлика колку време ви стои вклучена во струја машинката за да биде целосно пуна?
И ова можеби е смешно и глупо прашање ама морам да прашам. На бербер кога одев му викав да ме скрати 4ка горе и 3ка од страните. Сега тоа значи 4мм регулација на чешел со 3мм од страна или има некоја друга цака? Оти нејќам да се упропастам и да бидам целиот во главата ко руски тенк :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Поубаво од тоа дома сам со машинка да се шишаш нема :)
 
Член од
22 октомври 2013
Мислења
867
Поени од реакции
1.906
Kupiv masinka za sisanje filips pa dali ce moze nekoj da mi objasni kako pravilno da se isisam?
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
11
Гледам сите веќе дома се шишат па решив и ја и така ја купив оваа машинка http://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=31_138_113&product_id=206549
Ме интересира отприлика колку време ви стои вклучена во струја машинката за да биде целосно пуна?
И ова можеби е смешно и глупо прашање ама морам да прашам. На бербер кога одев му викав да ме скрати 4ка горе и 3ка од страните. Сега тоа значи 4мм регулација на чешел со 3мм од страна или има некоја друга цака? Оти нејќам да се упропастам и да бидам целиот во главата ко руски тенк :)
Пробај првин да се поминеш со голема должина па ке видиш како ке ти стои, ако сакаш на страните пократко, ќе намалиш за некој цм но малку и пак ќе видиш како ти стои, значи најважно при првото шишање е да одиш малку по малку, за да имаш простор за корегирање, 3 ка според мене е многу кратко, пробај со 9 ка па после ако има потреба ќе намалиш
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Гледам сите веќе дома се шишат па решив и ја и така ја купив оваа машинка http://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=31_138_113&product_id=206549
Ме интересира отприлика колку време ви стои вклучена во струја машинката за да биде целосно пуна?
И ова можеби е смешно и глупо прашање ама морам да прашам. На бербер кога одев му викав да ме скрати 4ка горе и 3ка од страните. Сега тоа значи 4мм регулација на чешел со 3мм од страна или има некоја друга цака? Оти нејќам да се упропастам и да бидам целиот во главата ко руски тенк :)

степените се Х3

пример
кец- 3мм
двојка - 6мм
тројка - 9мм
четворка - 12мм итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom