Шишање со машинка дома

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
А со подмачкувањево каква е, пошо оваа што ја имам ако не ја подмачкам в коса не влегува. :D
Маслото за подмачкување ниту еднаш го немам употребено. Нема потреба од подмачкување, машинката сама си тера работа:D
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
173
Поени од реакции
54
А бе стипси едни. Одете на бербер да заличите на човек. Фрлете смешно 100че за береберчето да јаде леб. Не бидете стиснати да не се шетате со глави као живата ограда на комшијата.
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Пред некој ден ја купив оваа машинка
http://www.neptun.mk/mobile/index.php?route=product/product&path=31_138_113&product_id=211267
Со цел да го шишам кучето. Има отприлика 5цм влакно ама меко и кога пробав да го шишам кочеше. Дајте совет за некоја подобра од Нептун па да ја сменам за таа? Фала на сите.


Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Пред некој ден ја купив оваа машинка
http://www.neptun.mk/mobile/index.php?route=product/product&path=31_138_113&product_id=211267
Со цел да го шишам кучето. Има отприлика 5цм влакно ама меко и кога пробав да го шишам кочеше. Дајте совет за некоја подобра од Нептун па да ја сменам за таа? Фала на сите.


Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
По некоја логика оние машинки со метално сечиво треба да бидат појаки од керамичките кога се шиша погуста коса. Но и јас имам приметено на мојата машинка кога шишам погуста коса дека кочи. Е сега знам моето куче кога примаше инфузија кога беше болно, прво му ја истрижија раката со машинка и тоа без никакво кочење. Мислам дека машинката беше од некој ваков тип1/тип2 (поголема моќност и помасивно метално сечиво) но можеш да се распрашаш и по ветеринарите какви машинки користат:)
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
По некоја логика оние машинки со метално сечиво треба да бидат појаки од керамичките кога се шиша погуста коса. Но и јас имам приметено на мојата машинка кога шишам погуста коса дека кочи. Е сега знам моето куче кога примаше инфузија кога беше болно, прво му ја истрижија раката со машинка и тоа без никакво кочење. Мислам дека машинката беше од некој ваков тип1/тип2 (поголема моќност и помасивно метално сечиво) но можеш да се распрашаш и по ветеринарите какви машинки користат:)
Претпоставувам треба некоја по квалитетна? Можеби по скапа?

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Претпоставувам треба некоја пп квалитетна? Можеби по скапа?

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Поскапа незначи дека мора да биде и поквалитетна и посилна од поевтината. Најдобро отиди во Нептун, кажи им што точно ти треба и они ќе ти препорачаат нешто како што ти бараш. Или како што и погоре ти реков, можеш да прашаш некој ветеринар што машинки користат за шишање на кучињата.
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Темава е стара милион години, ама ми треба машинка за шишање, да го средам син ми (ако дозволи малиот плачко).
Ја бива ли оваа?
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Темава е стара милион години, ама ми треба машинка за шишање, да го средам син ми (ако дозволи малиот плачко).
Ја бива ли оваа?
Би требало да океј, јас ја иам оваа 3 години и профи тера - се шишам и бричам.

https://www.neptun.mk/categories/LICNA_NEGA_I_UBAVINA/NEGA_NA_KOSA/MASINKI_ZA_POTSTRIZUVANE/ROWENTA-TN-1350-F0
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.123
Поени од реакции
4.923
Темава е стара милион години, ама ми треба машинка за шишање, да го средам син ми (ако дозволи малиот плачко).
Ја бива ли оваа?
Masinkata e odlicna jas ja imam taa masinka bas toj model na Rowenta ja koristam i sum prezadovolen bukvalno masinkata e necijna ekstra tivka.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Дали со ова машинкиве тримери може да се шишаш коса или се само за потскратување кај ушите косата ?

Тримериве гледам имаат доста додатоци за нос, за брада па и кај некој за тело а тоа е доста корисна работа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815
Дали со ова машинкиве тримери може да се шишаш коса или се само за потскратување кај ушите косата ?

Тримериве гледам имаат доста додатоци за нос, за брада па и кај некој за тело а тоа е доста корисна работа.

можеш и јајцата да ги светнеш
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.709
Поени од реакции
6.839
коса

Вид збор: Именка, женски род

1. Cите влакна на главата кај човекот.
Англиски: hair Албански: flokë
Употреба: Анатомија
Примери:
густа коса, кадрава коса
руса коса, лисеста коса

Има уште бројки, ама јајца не се спомињаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom