Шишање со машинка дома

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ако се шишаш на секој 2 месеца, значи 20 месеца ќе ти трае НЕО, 2,5 пати е поефтина значи 20+20+10 = 50 месеци или 4 години ќе ти трае НЕОП
Дали грундинг ќе трае 4 години?
Ако Неото издржи 4 години, рачунај дека Грундингот ќе трае уште неколку години повеќе од Неото:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ако Неото издржи 4 години, рачунај дека Грундингот ќе трае уште неколку години повеќе од Неото:)
зборо ми е за пари од еден Грундинг ќе земеш 2,5 НЕО или за 2 Грундинга 5 НЕО. Шо ќе трае појќе 2 грундинга или 5 НЕО-а
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
зборо ми е за пари од еден Грундинг ќе земеш 2,5 НЕО или за 2 Грундинга 5 НЕО. Шо ќе трае појќе 2 грундинга или 5 НЕО-а
Не е само во парите. И десет Нео да земеш нема да може нивното сечило да се спореди со сечилото на Грундинг или Филипс:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Не е само во парите. И десет Нео да земеш нема да може нивното сечило да се спореди со сечилото на Грундинг или Филипс:)
И на грундинг и на Филипс фабриките (нарочно оние кои произведуваат модели за балкан и источна европа) се во Кина и во нив работат кинези. Не ги прави сечилата на грундинг Меркел.
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
Пример таа најевтината е на Нео и ќе ти се расипува на секои 10 користења, а таа поскапата е Грундинг, Филипс.... и гајле нема........ ако се мислиш каква машинка да земеш земи го Грундингот за кој ставив линк погоре..... презадоволен сум:)

Неможеш да оќелавиш..... машинката куби ако ја ставиш неуклучена во коса, а и не шиша скроз лустер.... остава некој 1,5 мм:)
Па еве се шишам во најблискиов бербер, ме мрзе подалеку да одам, и секогаш кога ме шиша со неговата машинка ме куба, сега дали е до машинката или до мојава гла, и дали има негативни ефектни не знам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Па еве се шишам во најблискиов бербер, ме мрзе подалеку да одам, и секогаш кога ме шиша со неговата машинка ме куба, сега дали е до машинката или до мојава гла, и дали има негативни ефектни не знам.
до машинката е, не смее да кубе
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
до машинката е, не смее да кубе
А дали има негативни ефекти, ќелавост, да формира празнини? Или тоа е над твоја моќ? :D

П.С прашувам бидејќи, доколку е до машинката (веќе утврдивме) и има негативни ефекти, би сакал да земам машинка, се надевам ќе се исплати, место да даваш 100-200 на фризер секој месец, дома ќе си се шишаш :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
А дали има негативни ефекти, ќелавост, да формира празнини? Или тоа е над твоја моќ? :D

П.С прашувам бидејќи, доколку е до машинката (веќе утврдивме) и има негативни ефекти, би сакал да земам машинка, се надевам ќе се исплати, место да даваш 100-200 на фризер секој месец, дома ќе си се шишаш :)
абе земај не му ја мисли нема да згрешиш, ќе ушпараш некој денар:icon_mrgr:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
А дали има негативни ефекти, ќелавост, да формира празнини? Или тоа е над твоја моќ? :D

П.С прашувам бидејќи, доколку е до машинката (веќе утврдивме) и има негативни ефекти, би сакал да земам машинка, се надевам ќе се исплати, место да даваш 100-200 на фризер секој месец, дома ќе си се шишаш :)
Неможе да предизвикува келавост.

Јас машинката ја купив 1600 и ја имам скоро година и реално ми се исплати..... се имам шишано 10 пати, можеби и повеќе.... да плаќав по 150 денари тие десет месеци ете ти ги 1500 денари..... само вака можеш и уште почесто да ја користиш. За бричови пари недавам повеќе, се бричам со машинката..... ниту ќе се пресечеш, ниту иритација ќе се појави :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај вака да прашам нешто. Има ли некои штетни последици ако се шишам на недела-недела ипол ?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Ај бе некој нека предложи некоја испробана и квалитетна машинка! ( до кај 2000 пр.)
Имам една што ја користам неколку години, ама од почеток не ми праи кеиф и живци кинам. :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ај бе некој нека предложи некоја испробана и квалитетна машинка! ( до кај 2000 пр.)
Имам една што ја користам неколку години, ама од почеток не ми праи кеиф и живци кинам. :D
Топло ти ја препорачувам оваа машинка. Ја имам веќе година ипол и сум препрезадоволен од неа:)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Топло ти ја препорачувам оваа машинка. Ја имам веќе година ипол и сум препрезадоволен од неа:)
А со подмачкувањево каква е, пошо оваа што ја имам ако не ја подмачкам в коса не влегува. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom