Шишање со машинка дома

F

FuckYouAll

Гостин
Сам ше шишам последниве 3-4 пати, пред огледало и двојче со машинката.:icon_mrgr:
Од Нептун ја зедов 750 денари, одлична е. (y)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Затоа ништо не знаете што се дешава по комшии и светот,не одите на бербер,
кај берберот ќе ги чуеш најновите вести,која со кого се опнала,на кого му ги украле голубите,кај кого ноќно време сопрала „марица“,која на туѓи врвки пружа алишта и сл.
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
Јас па си мислев дека само јас сум бил ''сам свој бербер'' многу ги имало :D
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Не бе не си само ти,еден куп сме. Зашто да давам пари за шишање коа кец или двојка се шишам.
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
11
а дали може ептен да се утнеш ако се шишаш прв пат, пример ја ставам на 30 мм висина и цел се поминам со таа висина дали е можно некои делови да ми бидат мн кратки а некои долги ?
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Ме напаливте со постовиве. Утре купувам и јас машинка и сам ќе се шишам.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
а дали може ептен да се утнеш ако се шишаш прв пат, пример ја ставам на 30 мм висина и цел се поминам со таа висина дали е можно некои делови да ми бидат мн кратки а некои долги ?
Дрмни 3-4 ракии за да не ти се тресе раката кога ќе се стрижиш! А ако не ти се бендисва фризурата откако ќе се острижиш...опни уште 3-4 и ќе го видиш Бред Пит у огледало:pos:
 
K

kalimer0

Гостин
Една вечер се заебав сам со машинката и до 5 сабајле останав. Другиот ден капата на мене и право на фризер 2ка се потстрижав.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Тато има купено машинка одамна и самиот се шиша, јас си давам 100че и секој месец ме средуваат на бербер. Инаку како помал незнам што ми текна првен се ишишав самиот со машинката па после и брич лупнав како зуска бев во 2/3/4то одделение, знам дури во чаршија кога шетав со моиве често некој ќе помине до мене и ме погалуваше по келавата глава :pos:

Иначе откако се мавнав келав од тогаш ептен ми зајакна косава, сеа берберов се жали ептен густа ми била..
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Знам дека не е за зафрканција темава, ама се утепав од смеење читајќи. :D
A шишање со машинка во пијана состојба? :icon_lol:



On topic, проверено и не баш добро завршена работа.Го немам фатот јбг :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom