Шеќеринска даде оставка! Кој е следен?

Кој е следниот?

  • Игор Ивановски

    Гласови: 18 20,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 19 21,3%
  • Јани Макрадули

    Гласови: 26 29,2%
  • Некој друг (наведи кој)

    Гласови: 26 29,2%

  • Вкупно гласачи
    89
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Среќен и пат во заборав.....сега СДСМ-овци ќе си ги вадат своите прљави гаќи во борбата за претседателското место....интересно ќе биде.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Среќен и пат во заборав.....сега СДСМ-овци ќе си ги вадат своите прљави гаќи во борбата за претседателското место....интересно ќе биде.
Сега сите лигуши ќе излезат на виделина.ДАЈТЕ ИМ ШАНСА МЛАДИТЕ, ДОСТА СО СТАРЦИТЕ
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Namam jas partija. Kolku gordo toa zvuci. A kogo ne simpatiziram e moja rabota.
Ti si poltronce mizerno partisko, ti se cita duri i meguredovi.
Kenjate prvo za nekoi kumski vrski na BC vo tema za Rada, a tie vrski vo vrvot na partijata tvoja odnosno vlasta.
:)
sega citam ne bev prisuten skoro 24 casa )))). intel be zaso zboris ko da covek ako e zaclenet vo partija da e grev nekoj c c c.
eve jas sum clen na vmro dpmne i sega so treba da se soglasam deka sum nekompetenten na forum da pisam nesto???

a za boldiranoto eve jas iam partija i gord sum na nea posebno ovie dena
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Никој од наведените нема да си даде оставка. Според мене еве како изгледа тоа во проценти, по можност кој од овие ќе биде следен -

Игор Ивановски (Шема) - 60% нема да си замине
Јани Макрадули - 75% нема да си замина
Зоран Заев - 99% нема да си замине

Инаку следен кој најави заминување по Шеќеринска е генералниот секретар на партијата Горан Минчев.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
ma nikoj neka ne bide neka se raspadne ovaa partija nikoj ne gi biva od ovie DA ZIVEE MAKEDONIJA DA ZIVE VMRO DPMNE!
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
јас сум за зоран заев да дојде претседател на сдсм. бидејки мислам дека човекот е доста способен и исто така мислам дека ке ја реформира сдсм и ке направи од неа добра опозициона партија.

јас сум за Б.Ц да си даде оставка
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Hm ... me plashi vas bez opozicija posebno bez konstruktivna :(mnogu arno nee e na arno_Ocigledno nesto vo sdsm treba da se menuva, toa i samite go znaat, narodot nee naiven glupav ako tka mislat dago prestavat.Ima novi decki koj poinaku razmisluvaat od starite komunisti.:toe:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
posle sekoj poraz ne samo vo politikata , treba liderot liderot da ponese odgovornost, no sea vo sdsm se poveke se prevzema odgovornost, no trebase i branko da prevzeme odgovornost posle porazot vo 1998 arno ama.....ocigledno e deka leka poleka branko se vrakja vo sdsm kako i da e do godina brane ke se vrati kako lider na sdsm so izgovor deka nema koj da ja opravi partijata.......ako toa go dozvolat clenovite na sdsm togas neka se fatat site pod miska i neka skoknat vo vardar
p.s zamislete kaj ke bese sega vmro -dpmne ako ljubco ostanese da vladee vo "pozadina" kako sto sakase...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
211
Поени од реакции
12
Гласав за Заев, се повеќе се наметнува. Инаку мислам дека овој пат СДСМ ќе избере претседател кој ќе му создаде многу главоболки на Груевски.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Гласав за Заев, се повеќе се наметнува. Инаку мислам дека овој пат СДСМ ќе избере претседател кој ќе му создаде многу главоболки на Груевски.
не е финтата да создава главоболки туку да работи правилно и чесно,и јас сум да биде заев претседател на сдсм човекот ми изгледа дека е способен за таа функција.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Гласав за Заев, се повеќе се наметнува. Инаку мислам дека овој пат СДСМ ќе избере претседател кој ќе му создаде многу главоболки на Груевски.
ха ха ха ха.....заев е далеку од човек кој може да создаде проблеми на Груевски. Забораваш дека досега боксерот нокаутира двајца, буч и рада.

Овај зеав ми изгледа премногу неамбициозен и како некој што може да има само локално влијание.

Од овие на листава никој не може да го крене сдс на нозе.....Не знам дали сдс може да се реформира. Гледајќи ги поддржувачите на сдс на форумот мислам порадо би си отишле во историјата отколку што би се смениле.

Па и нека одат во историјата. Не е првпат партија да изчезне. Ќе се појави нова опозициска партија со тек на време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom