Швалер/ка

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Незнам за вас али јас, за ништо на светот не би имал швалерка - Да одам да се лигавам со неа и потоа да одам дома да ги гушкам децата и да ја бацам сопругата !!!
НЕ НЕ НЕ !

Ми се гади !
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
шо да растураш,тој ако си го сакал семејството/фамилијата немало да бара нова љубов/авантура
со такоф семејство да прајш не бидува , можи и тебе да му текни ко шо и напрај на бифшата/ио да ти напрај освен ако не си со него од неозбилно причини (кево на половио орган да си го прајш)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.084
Поени од реакции
6.714
со такоф семејство да прајш не бидува , можи и тебе да му текни ко шо и напрај на бифшата/ио да ти напрај освен ако не си со него од неозбилно причини (кево на половио орган да си го прајш)
знаеш некој кој швалерката му чисти,пери и мети низ куќа ?
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
знаеш некој кој швалерката му чисти,пери и мети низ куќа ?
Како и да е , одвратни ми се лујѓето шо се швалерисуваа...за таквите изроди шо се во брак и имаат деца кастрација....
Татко ми или мајка ми со швалер/ка не можам да ги замислам :sick: навистина е грозно.....и не можам да ги сватам и нема :facepalm:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Неможам да ги сфатам тие таквите кои имаат швалерка/швалер. Прво прават прељуба, во грев влегуваат. Потоа незнам како имаат душа тоа да го направат знаејќи дека имаат некој кој нив ги сака, знаејќи дека имаат семејство............., а ако мислат дека тоа никогаш нема да се дознае, се излажале;):)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
3.719
Ги читам странициве наназад и велам браво, браво, големо мнозинство е на страната на верноста! Абе ми се враќа вербата во човештвото! Но кога ке пребројам што се случува надвор од странициве ситуацијата е сосема друга, во реалноста и тоа со дела а не со зборови, мнозинството е далеку на страната на швалерајот, на страната на уништување на семејствата, на страната на разводите,се поретки се браковите во кои постои обострана верност.... Швалерајот не е убава работа, исто како што не се убави дрогата, комарот, насилството, проституцијата...... ама се се поприсутни
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Се додека дома е ист односот како што бил претходно не се мешам. Нивни живот, нивни брак, како знаат нека си го чуваат.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
одсекогаш се прашував тие кои растураат гнездо кој успех го постигнале? фала богу никогаш дома не сме доживеале ваков случај но се имам запрашано што ги исполнува швалерите/швалерките да бидат во тајна врска со некого/ја? да знам дека тој човек или таа ќе спија со друг вечерва ќе има односи, дели кревет, има семејство има свој дом? што барам јас во сето тоа?
-Неспособност да створиш сам/а па чепкаш таму каде не ти е местото..
можеби сум премногу млада или не сум била во нивна ситуација да им судам..но не би се осудила на овој чекор не сакам да сум втора виолина бар не се борам за тоа во животот...што е најбитно сакам кога ќе легнам да знам дека го немам оној немир на туѓина
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.084
Поени од реакции
6.714
одсекогаш се прашував тие кои растураат гнездо кој успех го постигнале? фала богу никогаш дома не сме доживеале ваков случај но се имам запрашано што ги исполнува швалерите/швалерките да бидат во тајна врска со некого/ја? да знам дека тој човек или таа ќе спија со друг вечерва ќе има односи, дели кревет, има семејство има свој дом? што барам јас во сето тоа?
-Неспособност да створиш сам/а па чепкаш таму каде не ти е местото..
можеби сум премногу млада или не сум била во нивна ситуација да им судам..но не би се осудила на овој чекор не сакам да сум втора виолина бар не се борам за тоа во животот...што е најбитно сакам кога ќе легнам да знам дека го немам оној немир на туѓина
за швалерај се потребни НАЈМАЛКУ двајца :pipi:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
На форумов како да пишуваат лица кои не живеат во Република Македонија туку живеат во некоја шеријатска држава и појма немаат каква е реалноста надвор ...
Џабе овде на форумов сите глумат светци и светици и остро ги напаѓаат сите можни девијации во општеството кога и самите тие во реалноста ако им се укаже прилика ретко кој/а ќе одбие да проба/лизне од медот !
Ко швалерајот и проституцијата од вчера да постојат, денеска плус животот е доста брз, динамичен и стресен, вредностите одамна се потонати и машките и женските се исти ѓавол џабе глумење поштеност кога ретко кој/а е 100% поштен/а, поштеност имало пред 100 години кога немало ниту технологија, електроника, еманципација, наука, образование кога луѓето живееле изолирани во рурални средини и работеле макотрпни физички дејности за да се прехранат себеси и своето семејство, во тоа време семејствата биле прилично големи, а денеска е живот на копче, системот е материјалистички и индивидуалистички каде на прво место се става личниот живот и личниот комфор !
Новиот систем во кој живееме последниве две децении и западните вредности се тие е сега кој сака да си тера по старо може да се пресели во некоја Азиска или Африканска шеријатска џамахирија да живее и да си тера според верските вредности !
БТВ јас сум сингл и за мене не се однесува темава но само кажувам дека овде едно се пишува на форумов а реалноста надвор е сосема поинаква !
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.188
Поени од реакции
8.385
На форумов како да пишуваат лица кои не живеат во Република Македонија туку живеат во некоја шеријатска држава и појма немаат каква е реалноста надвор ...
Џабе овде на форумов сите глумат светци и светици и остро ги напаѓаат сите можни девијации во општеството кога и самите тие во реалноста ако им се укаже прилика ретко кој/а ќе одбие да проба/лизне од медот !
Ко швалерајот и проституцијата од вчера да постојат, денеска плус животот е доста брз, динамичен и стресен, вредностите одамна се потонати и машките и женските се исти ѓавол џабе глумење поштеност кога ретко кој/а е 100% поштен/а, поштеност имало пред 100 години кога немало ниту технологија, електроника, еманципација, наука, образование кога луѓето живееле изолирани во рурални средини и работеле макотрпни физички дејности за да се прехранат себеси и своето семејство, во тоа време семејствата биле прилично големи, а денеска е живот на копче, системот е материјалистички и индивидуалистички каде на прво место се става личниот живот и личниот комфор !
Новиот систем во кој живееме последниве две децении и западните вредности се тие е сега кој сака да си тера по старо може да се пресели во некоја Азиска или Африканска шеријатска џамахирија да живее и да си тера според верските вредности !
БТВ јас сум сингл и за мене не се однесува темава но само кажувам дека овде едно се пишува на форумов а реалноста надвор е сосема поинаква !
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom