Швалерисување....

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.839
А наместо да прави вакви циркузи да се запраша оти мажот и/ дечко и не ја е.ал неа туку си фатил швалерка :D
ова е од оние прашања што си се одговараат со самото поставување. Имено, жена што е спремна ваква пиздарија да направи, Господ еден само знае колку други карактерни и психички фалинки поседува што би натерале и еден поштен , домаќин човек вака да застрани. :icon_lol:
Добрата страна од ситуацијава за машкиот субјект, е тоа што изгледа дека ќе му прости, тоа се насетува и по пораката и дека и покрај се, она го гледа како нејзин маж и ја упатува дрољата да си се ебе со нејзиниот. :icon_lol:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
А наместо да прави вакви циркузи да се запраша оти мажот и/ дечко и не ја е.ал неа туку си фатил швалерка :D
За секој маж што фатил швалерка жената била крива....ај :)
Жената со години губи повеќе убавина од мажот, а мажот со години сака се помладо и помладо. Млади жени сакаат постари мажи а у меѓу време поголема веројатност е и да стекнале некое богатство мажите. Знае хормони да имаат улога, тестостерон и кај мажот и кај жената ама да го тргнеме тоа на страна.
Има една добра песничка на оваа тематика :)
Постои и приказна од другата страна...може некоја жена да објасни.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
За секој маж што фатил швалерка жената била крива....ај :)
Жената со години губи повеќе убавина од мажот, а мажот со години сака се помладо и помладо. Млади жени сакаат постари мажи а у меѓу време поголема веројатност е и да стекнале некое богатство мажите. Знае хормони да имаат улога, тестостерон и кај мажот и кај жената ама да го тргнеме тоа на страна.
Има една добра песничка на оваа тематика :)
Постои и приказна од другата страна...може некоја жена да објасни.
Хммм ... зависи до жената :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Imam edna deviza, sosema tocna.
- Ubava zena I Ubav maz nemozat da bidat verni nikogas !
Dovolno e...koj razbere, razbral;)
Има многу вистина у ова, ама и богатството има улога тука. Знам милион мажи со многу пари што утепаа од е*ење девојки....манекенки да ги видиш :)
Жена е швалерка на некого обично за пари, поретко затоа што начекала некој ебач односно убав. Пошто добар ебач мора да биде и убав, жена ретко се задоволува само со добар qr.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.636
Поени од реакции
34.823
Убавината нема врска со швалерисувањето, тоа е спорт кој влече корени од две сосема различни ветки: Генетска склоност кон несигурност кај еден од партнерите и тотална некомпактибилност на партнерите! Трето нема!
500_F_242480514_ZhAFd1J1vkbOPzhwAOApgS0D7s2kJAOj.jpg 88396775-disloyal-woman-looking-another-man-and-her-angry-boyfriend-looking-at-her-on-the-street.jpg hidden-signs-your-ex-still-loves-you-2.png
... има трето како нема, најслаткото, да се проба туѓото забрането овошје!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Мерак, романтика. Тебе убаво ти е да конзумираш секој ден едно исто јадење?
Мерак? Содржано во тие две причини кои ги набројав! Нема романтика во швалерисување, повеќе романтика ќе најдеш во идење во кладилница него таму!
Не му замерувај. Неговата возраст е колку актерот од сликата на аватарот.
Баш тоа говори дека дотичниот го има доживеано предметот на дискусија, не е мислење на основа на теорија ;)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.614
Imam edna deviza, sosema tocna.
- Ubava zena I Ubav maz nemozat da bidat verni nikogas !
Dovolno e...koj razbere, razbral;)
Каква врска има ова? Демек грдите мажи и жени несакаат секс? o_O Неверна личност е неверна личност, ако сака мерак да си праи на стапот/сливата толку е, неможеш ништо да направиш, ќе си најдат начин. Колку е убав/а апсолутно не игра улога.

Туку остај тоа, кажи до кај си ти со вирусот се инфицира ли? :pos:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Има многу вистина у ова, ама и богатството има улога тука. Знам милион мажи со многу пари што утепаа од е*ење девојки....манекени да ги видиш :)
Жена е швалерка на некого обично за пари, поретко затоа што начекала некој ебач односно убав. Пошто добар ебач мора да биде и убав, жена ретко се задоволува само со добар qr.
Toa e druga tema, govorime striktno za svalerisuvanje...sekoj paga na ubavina, kolku I da trpi, eden den ke pukne.
A siroka e temata, ne veruvam vo vernost.
Автоматски споено мислење:

Каква врска има ова? Демек грдите мажи и жени несакаат секс? o_O Неверна личност е неверна личност, ако сака мерак да си праи на стапот/сливата толку е, неможеш ништо да направиш, ќе си најдат начин. Колку е убав/а апсолутно не игра улога.

Туку остај тоа, кажи до кај си ти со вирусот се инфицира ли? :pos:
Rekov koj razbra, ke razbere...
Fala bogu uste sum citava, koronava me zaobikoluva.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.636
Поени од реакции
34.823
Toa e druga tema, govorime striktno za svalerisuvanje...sekoj paga na ubavina, kolku I da trpi, eden den ke pukne.
A siroka e temata, ne veruvam vo vernost.
... не се сложувам, има убави мажи и „паѓаат“ на сосема друго, а најмалку на убавина, зависи што фетиши имаат тие убави мажи, а тоа не се секогаш убави жени!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Imam edna deviza, sosema tocna.
- Ubava zena I Ubav maz nemozat da bidat verni nikogas !
Dovolno e...koj razbere, razbral;)
Не е главно! Се сведува на тоа дека надворешната привлечност дава повеќе шанси да бидеш таргет на некој кој не е исполнет во својот брачен живот! Колку ќе истраеш во тоа, друга приказна!
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 273825 Прегледај го приврзокот 273826 Прегледај го приврзокот 273827
... има трето како нема, најслаткото, да се проба туѓото забрането овошје!
Тоа пак тргнува од првото мое тврдење. Пробување туѓо, значи барање одговор дали бев прав во изборот!
Сваќам и донекаде одобрувам секс за една ноќ или една прилика, швалерисувањето ми е глупо!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Прегледај го приврзокот 273825 Прегледај го приврзокот 273826 Прегледај го приврзокот 273827
... има трето како нема, најслаткото, да се проба туѓото забрането овошје!
Зошто само мажи се вртат на сликиве?
Автоматски споено мислење:

Toa e druga tema, govorime striktno za svalerisuvanje...sekoj paga na ubavina, kolku I da trpi, eden den ke pukne.
A siroka e temata, ne veruvam vo vernost.
Ти верна си била?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom