Членството во НАТО, поважно од името?!

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Членството во НАТО е поважно отколку името на земјата“, изјави денеска за А1 министерот за надворешни работи на Луксембург, Жан Аселборн, по средбата со неговиот македонски колега Антонио Милошоски.
Можеби за квази држави како Луксембург навистина е...
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Таа "квази држава", иако има популација колку Скопје, има принцови, грофови, најголемиот GDP/PPP во светот, и глас во ЕУ, исто како секоја друга нејзина членка. Жално е што.. овај, шЧо нашиов Барт не реагирал.. или така бил поучен од чичковците од Европа.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
A be ne znam shto e rabotava stvarno.
Nie treba da se odlucime ili Imeto ili Nato zoshto poveke od ocigledno e deka so ovoj kadar na celo na MN ne mozeme dvete da gi imame.
Jas se prashuvam negoviot shef shto pomisluva i zoshto ne prevzema neshto za ova.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
A be ne znam shto e rabotava stvarno.
Nie treba da se odlucime ili Imeto ili Nato zoshto poveke od ocigledno e deka so ovoj kadar na celo na MN ne mozeme dvete da gi imame.
Jas se prashuvam negoviot shef shto pomisluva i zoshto ne prevzema neshto za ova.
Името во секој случај не смее да се занемари!
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Jas pak imam druga idea.Mislam deka pod itno treba da se smeni politikata shto ja sledi vladava,zoshto ne se bitni lugjeto tolku kolku igrata
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Vo Makedonija poziciite se dobivaat po terk na familijarni odnosi ili po zasluga na partiski linii.Toa e sekade no mislam deka vo ovie pozicii treba podrugo da se postapi.Pametam tipot beshe vo Mogila a trebal da bidee nekade vo EU
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
абе требаше заби да покаже таму, незнам како може еден пропалица како оној од Луксембург да ни кажува така.... Бакојани поголемо машко испадна од ова нашево мееее мееее (милошски) КРЕТЕН низаеден
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
абе требаше заби да покаже таму, незнам како може еден пропалица како оној од Луксембург да ни кажува така.... Бакојани поголемо машко испадна од ова нашево мееее мееее (милошски) КРЕТЕН низаеден
За болдираново...
Па да ти кажам со оглед на тоа како изгледа.:pos:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Епа чим така, ај сеа Луксембург да го преименува во ВАРТБУРГ :)

Во ЖитоЛукс, па да ги смачкам ко бурек на сабајле ебате мороните снобовски!

Не да сум накурчен нешто денес... ко Тони Монтана :pos:

Еее е ее да бее...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Зашто срамота? хеххе он си е природно нежничок, од баба негуван!:kesa:

Може не е глуп ама многу мрсулав е, нема што.

А за Батојани лол немам зборови, сигурно им била голман на машките у маало :pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зашто срамота? хеххе он си е природно нежничок, од баба негуван!:kesa:

Може не е глуп ама многу мрсулав е, нема што.

А за Батојани лол немам зборови, сигурно им била голман на машките у маало :pos2:
За глуп, не е воопшто глуп.
Јас не ја оспорувам неговата интелегенција, но потребен е подрзок пристап во дипломатијата.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Море...да не им била ДОЛГА МАГАРИЦА! :)
Трн.. мора ли сега пред вакви дилеми да ме ставаш...

Него мене искрено на КИТ ме асоцира..ОРКА УБИЕЦ хахха дај Трнчо ти си по анимации и фотошоп напрај една верзија на Батојани и ОРКА :vozbud:

Можеш да го замислиш она површинското пување на китовите како добро би и одговарало на карактерот :wink:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Имате еден ваков интелегентен и културен човек во владата - Антонио ! :wink:
И зашто го плјукате ? Да не сакате некој скандалджија да е ? :toe:
Ти бе да си гледаш своја работа , или оди отвори тема каде што ке се пишеш дека си македонец , и смени тастатура со тие издркано руски букви , после коментирај на вакви теми . Антонио одма ке ви го дадеме ако ви треба , за куропушачи секогаш има место таму , може и групњак со ЉуБчо да им правите :pusk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom