Читање книги

C

Celsius

Гостин
Можам лесно да ја најдам за симнување ?
И мал вовед ќе ми дајш пред да почнам да ја читам...:)
Ја имам во ПДФ ако сакаш ќе ти ја пратам.
Се работи за биографија на еден од најреволуционерните умови во ИТ индрустријата. Основачот на Apple Inc.
На англиски е.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Ја имам во ПДФ ако сакаш ќе ти ја пратам.
Се работи за биографија на еден од најреволуционерните умови во ИТ индрустријата. Основачот на Apple Inc.
На англиски е.
Абе знам кој е Стив Џобс не ме зафркавај :) .... него сакав вовед.... како што пиши на корицата на секоја книга што ќе те заинтересира да ја прочиташ ... :)
 
C

Celsius

Гостин
Нема смисла тука да го пишувам тоа. Биографијата негова е. Ако те интересирал како личност може ќе сакаш да ја прочиташ...
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Нема смисла тука да го пишувам тоа. Биографијата негова е. Ако те интересирал како личност може ќе сакаш да ја прочиташ...
Јас требаше да си кажам што сакам да читам.... моментално сум расположена за криминалистички романи :)
Што знам..оваја за стив џобс ја знам и ја имам сретнато по рафтовите ама не ме привлекла да ја земам да ја прочитам :)
 
Член од
29 август 2012
Мислења
85
Поени од реакции
18
Иначе дали некој знае колку чини пакет цена за сите 7 дела од Хари Потер книгите (македонските верзии) ? И каде би можел да ги најдам ? Фала однапред :)
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
33
Поени од реакции
8
Знај некој од кај можам да ја симнам Гол Човек ?
Ако знај некој ако сака нека ми пушти торент :)
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Јас требаше да си кажам што сакам да читам.... моментално сум расположена за криминалистички романи :)

perez9 od kriminalistickite romani mozam da ti preporacam od Agata Kristi ne znam dali imas citano nesto od nea...zaraza e..koga ke pocnis da citas nejzini knigi nemozis da zastanis od citanje :)
Bilo koja kniga da ja citas mislam deka ke ti se dopadne..edna od najpoznatite nejzini knigi e Murder on the Orient Express, Death on the Nile i uste mnogu drugi
 
Член од
1 април 2014
Мислења
11
Поени од реакции
2
кој знае некоја книга што е во врска со кошарката... поздрав!!!
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
кој знае некоја книга што е во врска со кошарката... поздрав!!!
Не ми текнува баш како се викаше ,али лани на саем имаше доста такви ...као демек водич во кошарката од типот на да го речам "прирачник " -енциклопедија..,.
 
Член од
1 април 2014
Мислења
11
Поени од реакции
2
Не ми текнува баш како се викаше ,али лани на саем имаше доста такви ...као демек водич во кошарката од типот на да го речам "прирачник " -енциклопедија..,.
фала многу :D иначе ако знаете нешто повеке во врска со ова пишете! :D
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Zadnjo vreme pocnav da citam kniga, za pravilna ishrana, kako da jades a da slabees ili da bides u top forma. Knigata se vika Dravi i Vitki od Dajmond, se i svasta ima, mn dobro obrabotena kniga, pa vi ja preporacuvam da ja procitate za da ne drzite dieti ova ona :)
 
Член од
20 август 2013
Мислења
34
Поени од реакции
12
So ogled na toa sekoj den patuvam po 2 casa do rabota i nazad, citam knigi i toa mnogu. Preferiram polesni temi, romansi, chik literatura, drami, cat-pat nekoj triler.Izbegnuvam knigi so vampiri, psihopati, ubijci, nasilstvo i slicno.Vo prosek citam edna do dve knigi nedelno.
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
Некој да предложи книга за мотори, моторџиски живот и сл.
Пред некој ден налетав на еден наслов Ride On или така нешто, се работеше за некој свештеник кој што почнал да вози мотор и раскажува како се вљубил во моторот.

Од скоро возам мотор па сега сум во тој фазон :vozbud:
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76
Некој да предложи книга за мотори, моторџиски живот и сл.
Пред некој ден налетав на еден наслов Ride On или така нешто, се работеше за некој свештеник кој што почнал да вози мотор и раскажува како се вљубил во моторот.

Од скоро возам мотор па сега сум во тој фазон :vozbud:
Изволте линк... и памет у глава со тоа моторот :)
http://www.goodreads.com/list/show/7369.Best_Motorcycle_Books
 

Kajgana Shop

На врв Bottom