Чип за следење велосипед

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Дали некој знае каде би можело да се најде и по која цена е?

Како се следи преку мобилниот или има плус некој друг уред?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Dali ima pak nekoj takov cip,minijaturen za vo snola ili mobilen za sledenje na zenami kade se dvizi.
 
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
242
Дали некој знае каде би можело да се најде и по која цена е?

Како се следи преку мобилниот или има плус некој друг уред?
Пробај на Banggood, и слични со bike GPS Tracker врие.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Ги нарачав овие 2 чипови, сега да видиме како ќе се покажат.


Тамам се со големина да ги собери внатре во рачките. Тука би било најсигурното место, а може и во цевката каде што влегува цевката од седиштето...

И да ти го украдат мислам дека шансите за наоѓање се 99%...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Стај му вакцина од новите.

После преку Azure ќе си го лоцираш. :D
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
242
Поени од реакции
131
Ги нарачав овие 2 чипови, сега да видиме како ќе се покажат.


Тамам се со големина да ги собери внатре во рачките. Тука би било најсигурното место, а може и во цевката каде што влегува цевката од седиштето...

И да ти го украдат мислам дека шансите за наоѓање се 99%...
Што велосипед имаш што ќе му ставаш 2 чипа?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Првери дали ќе работи бутнат у железна цевка.Освен ако не е рамот алуминиумски или карбон.
Е што ако е цевката железна воопшто не работи, а работи само во алуминиумска цевка или карбон цевка??? Тоа не сум го знаел...
 
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
242
Е што ако е цевката железна воопшто не работи, а работи само во алуминиумска цевка или карбон цевка??? Тоа не сум го знаел...
Колку знам уредот е со сим картичка, а се орјетира..т.е. уточнува GPS позиција на основа на базните станици на провајдерот чива е картицата. Некој вид квази сателитска навигација. Железото и челиците на таа основа се ко фарадеев кафез кога се потполно затворени. Затоа реков и пробај. Имаш мошност да им најдеш и друга позиција. Ако добро забележав еден таков беше во рачката на управувачот.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Колку знам уредот е со сим картичка, а се орјетира..т.е. уточнува GPS позиција на основа на базните станици на провајдерот чива е картицата. Некој вид квази сателитска навигација. Железото и челиците на таа основа се ко фарадеев кафез кога се потполно затворени. Затоа реков и пробај. Имаш мошност да им најдеш и друга позиција. Ако добро забележав еден таков беше во рачката на управувачот.
Има решение и за тоа. Пример рачките ти се железни но може да се стават алуминиумски. Не е ништо проблем менување на рачките...
 
Член од
25 ноември 2017
Мислења
234
Поени од реакции
242
Има решение и за тоа. Пример рачките ти се железни но може да се стават алуминиумски. Не е ништо проблем менување на рачките...
супер, во секој случај јави за резултатот.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.475
Поени од реакции
7.771
Колку знам уредот е со сим картичка, а се орјетира..т.е. уточнува GPS позиција на основа на базните станици на провајдерот чива е картицата. Некој вид квази сателитска навигација. Железото и челиците на таа основа се ко фарадеев кафез кога се потполно затворени. Затоа реков и пробај. Имаш мошност да им најдеш и друга позиција. Ако добро забележав еден таков беше во рачката на управувачот.
Ако е со сим картичка можеш да му ставиш од Т-мобиле картица со роаминг и кредит и дури во Литванија да е ќе го најдеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom