Чипс

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
И јас одбегнувам да купувам чипсови мада не сум некој здравоживетен тип. Другарка ми донесе пред некое време чипс со лук од Стокомак во долга кутија се... Многу интересен вкус. Инаку мојот фаворит е Ruffles ама обичен без вкус на нешто и баш тој многу тешко се наоѓа.
 
M

Macedon1um

Гостин
Во Кам имате замена за класичниов чипс здрава варијанта, од ориз и пченка направен со маслиново масло и без пржење
Српски производ https://benlianfoods.com/
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.278
Поени од реакции
22.551

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Пробај го и лутиот со пиперки. Мене ми се допаѓа иако има 10 кила буковец внатре и цела рака после тоа 2 дена ти е црвена.
Уште тој ми остана и сол и црн бибер.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Прегледај го приврзокот 285791

У Тинекс, врв е. Со sour cream & onion е најбоље оф корс.
Мрсен, мноооогу добро крцкав, солен, дебел, мх мх.
Добар е тој дански чипс.
Ја генерално купувам од тие што се без палмино и појачувачи. Рафлс се такви, но повеќето (српските особено) имаат и од двете срања.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Чипсот е еден од највкусните и најнездравите продукти измислени од човекот. Среќа, одамна не ми е присутен во животот иако одвреме навреме знам да се почастам, прилично ретко.
Своевремено па и ден денес апсолутен фаворит ми беше ruffles обичниот ребраст без зачини. После кога рафлсот го снема се префрлив на турскиот чипсо што мислам дека беше најблиску до рафлс, па после него на обичниот ребрасти чипси, мислам српски е овој. Чачанскиот ребрасти исто го ставам меѓу омилени, чачанскиот општо многу го подобрија за разлика од порано кога беше премрсен.
Презачинетите не сум ги сакал никогаш, вајда доритос обичниот е едини зачинет чипс што ми праи ќеиф. Ми текнува кога излезе доритос кај нас беше дупло поевтин од рафлсот за најголемото пакување, рафлсот 90-100 денари а доритосот 50 факин денари. Го здробифме со брат ми од јадење едно време.
Како и да е, пожелно е да го избегаваме чипсот што е можно повеќе :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Пик Чачак одувек ми бил најбољи мене лично, али нека бркаат работа со тие појачувачи и палмино масло.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Го пробал некој новиот чипс на Chipsy со 50% помалку масти?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Прегледај го приврзокот 285791

У Тинекс, врв е. Со sour cream & onion е најбоље оф корс.
Мрсен, мноооогу добро крцкав, солен, дебел, мх мх.
Добар е тој дански чипс.
Ја генерално купувам од тие што се без палмино и појачувачи. Рафлс се такви, но повеќето (српските особено) имаат и од двете срања.
Ќе ви пратам трансакциска да ми платите за амортизација на пломбите :D

Го пробав овој со сол и не сум фасциниран (тапа), а и цврст како стакло да гризам :confused:

Имам уште едно паковање од тој со црн бибер и сол и јок уште еднаш (барав sour cream & onion ама немаше на рафтот).
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.660
Поени од реакции
38.845
Го пробал некој новиот чипс на Chipsy со 50% помалку масти?
друже ве лажат, све тоа е напукано хемија, чипс би забранил со закон. Ако сакаш чипс земаш вреќа компири и си пржиш у фритеза или рерна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom