Чипс

Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
Patos, Doritos i Ruffles ги обожавам сите вкусови, посебно со добро филмче, па и СКОПСКО, мераци
 
E

elena.

Гостин
Леле PATOS! Исто така и тој еден шо беше со Heinz кечап многу го сакам, не ми текнува како се викаше...
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Да зависна сум обично јадам обичен од чипси,викаат штетен е па незнам
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Како мал доста јадев чипсови. Најубав ми беше, а до душа и сега ми е Patos зелениот. Посебно најубаво ми беше/е она кога ќе си ги изедам ронките и истурениот зачин од чипсот од ќошето на ќесичката чипс:LOL: И секогаш очекував/се надевав што повеќе зачин да има на чипсот, затоа што ми беше најубав:D Но веќе неколку години сум на здрава исхрана, така да и сум заборавил како е да се јаде чипс (со исклучоци на некои моменти кога сум земал малку чипс колку да го пробам или немало нешто друго), а и реално било подобро да не јадеш чипс:)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
Ne mozam nikade da najdam, salt and vinegar, dali nekoj zabelezal niz mk? A paprika i ketchup chips ne mozam da podnesam a najmnogu takov ima.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Chipsy се добри. Гледам во Србија имаат акција некоја во кој во пакувањето има купонче за бесплатна Пепси лименка.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Chipsy се добри.
Одлични.
Баш едно здогледав дома. Да ми је знати кој го внесол.

Единствен чипс кој ги има буквално сите добри ствари: палмино масло (наместо сончогледово), појачувач на вкус, конзерванси и вештачка боја.
Одамна немам видено ваков состав кај чипс.
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Chipsy bea dobri na vremeto posebno toj od pizza sea se rasipaa i tie ko i site drugi.

446105636-1.jpg


Jas od snacks obozavav Cheetos no nema vekje kaj nas :(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Чипс овој домаќински Чипси е добар за со ладно пиво.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Чипс.....вкусно, но не фала. Штетните состојќи што ги содржи се премногу. Одамна сум им кажал збогум.
Има замена....вкусни домашни фурнаринки, јаткасти плодови итн......од проверено потекло (домашно).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom