Четири момчиња загинаа утринава на регионалниот пат Тетово-Јажинце

Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
Четири момчиња загинаа утринава на регионалниот пат Тетово-Јажинце, кај селото Вратница, кога нивното возило поради неприлагодена брзина удрило во бетонски столб и се превртело, соопшти полицијата.
Во несреќата што се случила околу 6 часот загина, возачот Ивица Блажевски (28) од тетовското село Раотинце и сопатниците Новица Апостоловски (23), Небојша Стефановски (23) и Бобан Спасеновски (16), тројцата од Старо Село, тетовско.
Во несреќата се повредени уште две лица на возраст од 18 и 20 години, кои биле во возилото „Бјуик“ со американска национална ознака.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ех деца деца... Треба стварно да се мисли пред да се стисне педалата за гас на некоја в8 машина (во општ случај на било која) до даска. Возењето терба да биде едно уживање, а не бркотница по патиштата (кои не чинат за ништо). Затоа се дешаваат вакви трагедии. Од продавање на пуфки од типот демек јас што кола имам... 200 оди. Да оди ама до каде? И по која цена?
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
Ивица Блажевски (28).dojden e sam bes svoite roditeli od USA.
shto ce kazat sega oni.
auuuu teshko.
losha e taja krivina, kaj mostot !
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
auf koja tragedija ej! tesko e... iako ne gi znam bas decata iako imam poteklo od rotince, sepak zalosno e, pa 16god. 23 i 28... mladi se be, sto videle tie od zivotov, topraa zivotov bil pred niv... bile vo kolata sestmina od koi cetvorica umrele. Dvajcata od rotince i dvajca od satro selo umrele, a drugi dvajca od staro selo se spasile. Edniot od rotince dosol tuka na posedok od Amerika... i poginal... navistina zalosno i tragicno!
Zatoa ne treba da se vozi koga si pijan... tie bile damla pijani i vozel so brzina 200 i taka udrel... kako i da e greskata e napravena i toa mnogu teska greska...
Bog da gi prosti, lesna im zemja!
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Uste edna nesreka sinokja vo Tetovo, poginale i dve momcinja so motor na ulica industriska. Znam samo deka ednoto bilo od rogacevo a za drugoto ne znam. Bog da gi prosti, lesna im zemja!
Sto ke bese ova, samo zgasnuvaat mladi zivoti?!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Двајцата што останале живи се неоја одалечна фамилија на таткоми!
Јебем ти живот сите млади па уште.
Уфф страшно е ова, луѓе не возете пијани и чаламот нека не ви удира во глава аман!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
И така сме малку во Тетово уште ова фалеше
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Јас, затоа стално викам. Памет во глава и споро и максимално претпазливо возење.
Што направил сега овие млади момчиња. Сами си го одземале животот, не сакам да речам ама морам дека возењето брзо е еднакво на самоубиство.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Патиштата кај нас според квалитетот на асфалтот односно подлогата не се пријатни и безбедни за возење на 140 км на час. Трагедијата е во тоа што некои тоа не го знаат.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Бог да ги прости
 
P

Princ

Гостин
Бог да ги прости.
losha e taja krivina, kaj mostot !
Не сакам да звучам лошо, но никој и никогаш не може да ме убеди дека таа кривина е полоша од фактот што возеле 200 километри на час.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
ja vidov na tv taa krivina, ne e do tolku golema za da ne moze da se fati so normalna voznja, mozebi e losa no sigurno da vozel do maksimum 100 bi ja fatil a so 200 toa e se udira ne moze da se fati... sudbina...
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
sega samo sto doznav deka na deteto sto pocinalo os staro selo, toa pomaloto sto ima 16god. vecerta pred da izlezat, pred da idat za vratnica, mu se pojavila zena vo crno so krst (se pretpostavuva deka e Sv.Petka) i mu rekla ne odi vecerva vo vratnica, ako ides nema da ostanes ziv, i detevo se svrtelo nakaj majka mu i i reklo mamo abe sto mi zbori zenava, a majka mu koja zena nema nikoj u sobava, i deteto abe eve ja pred mene i mi vika da ne idem u vratnica... ama deteto si reklo abe ajde nema veze i si zaminalo... i pocinalo!
navistina steta, ne znam samo zasto zaminalo koga ,,mu bilo kazano"?! eh, od sudbina ne se bega!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom