Четири момчиња загинаа утринава на регионалниот пат Тетово-Јажинце

Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
sega samo sto doznav deka od tie dvajca sto preziveale, ednoto od niv toa pomaloto sto ima 16god. od staro selo e kazuvalo deka vecerta pred da izlezat, pred da idat za vratnica, mu se pojavila zena vo crno so krst (se pretpostavuva deka se Sv.Petka) i mu rekla ne odi vecerva vo vratnica, ako ides nema da ostanes ziv, i detevo se svrtelo nakaj majka mu i i rekol mamo abe sto mi zbori zenava, a majka mu koja zena nema nikoj u sobava, i deteto abe eve ja pred mene i mi vika da ne idem u vratnica... ama deteto si reklo abe ajde nema veze i si zaminalo... sepak imalo srekja sto ostanalo zivo. uh ama se naeziv koga mi go kazaja ova... jezivo.
se naeziv i jas ,premnogu losho zvuci
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
nekolku dena od koa se desi nesrekava otidov u vratnica(baba mi zivee tamu) i krivinata kaj so zaginale e stvarno luda da ne recam..ali jebiga...fraer sum amerikanec iam jaka kola daj da im pokazam na seljacistava so znam...ko so cuv so epten jaka brzina uletal i so dosta jaka kola...dosol od amerika na "odmor" se "vratil" vo kovceg..to je to..btw pijani bile letva site..vecerta ana nikolic nastapuvala tamu..taka da..nesrekata se desila posle nastapot sabajleto nakaj 5/6/.Tocno koga se desilo toa na ednoto od zaginatite deca tatkoto pominal,nakaj rabota odel..od pregolem shok sakal da se frli vo rekata(nesrekata e tocno na mostot kaj rekata) to je to..zalosno :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom