Челзи - Ливерпул | 29.12.2013 | 17:00 | Стемфорд Бриџ

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    115
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Malcolm: Индивидуални грешки го чинат/чинеа Ливерпул 3 бода/победа.
Rest of the Reds here there and everywhere:
Така е!

Мalcolm: Маестралноста на индивидуи (Суарез најчесто) го дели Ливерпул од останата боранија од типот на Кристал Палас.

Rest: З'инает зборвиш.


***

Честитки за Челзи.

***

Полека се формира четворката, а за целосно да биде така, треба уште неколку кола и МанУ да се качи во зоната каде што мора да биде.

Останатите грашковци си се позиционираат, си гравитираат кај што треба.

that's all folks.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во ред е да побара пенал, ама је претара. 10 минути мавташе со главата као бог знае каква неправда му била нанесена од рангот на пеналите за Челзи против Барса во 2009та а немаше ни п од пенал. Онаков минимален контакт во кошарка само може да е прекршок а не во Премиер Лига.

Контакт во шенсанесетник без топка и те како не е нешто што туку така може да се занемари. Само што муабетот не беше за тоа, него за реакцијата на Суарез. Јас исто те прашав, како можеше Ето да си продолжи, без грам совест?

Според мене немаше пенал нит тогаш, нит оној пат кога Тери го прекрши Суарез.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Kakvi sudii imalo vo Anglija :pos:

Najmalce 2 nedosudeni penali, isto tolku i crveni kartoni. Jas kolku shto znam start so otvorena kopechka e crven kako i nameren faul bez topka e crven.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.318
Поени од реакции
11.918
Ако она од Суарез беше пенал, тогаш тоа во прво за Хазард исто беше за пенал. Така да израмнет критериум околу тоа. И да прљави стартови имаше од страна на Челзи играчите, но имаше и од Ливерпул.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Коментаторов Гојко е краљ, ниеднаш не ги погоди играчиве на Ливерпул (освен Мињоле). КАТАСТРОФА
Не знам како може нему да му дадат да го коментира овој дерби натпревар. Секој меч каде е коментатор одма губи 50% од интензитетот и забавата.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако она од Суарез беше пенал, тогаш тоа во прво за Хазард исто беше за пенал. Така да израмнет критериум околу тоа. И да прљави стартови имаше од страна на Челзи играчите, но имаше и од Ливерпул.

Немој брат, те молам. Стартовите на Ето, Оскар и Кејхил (мислам) беа крај....
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Челзи подобар, ама па не ни очекував нешто од тим што едина вредност му има Суарез ( шпицот ) и ај да го спомнам Џерард да не ми реплицирате. Е таков тим против Stoke Moke ќе зема утакмици.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Kakvi sudii imalo vo Anglija :pos:

Najmalce 2 nedosudeni penali, isto tolku i crveni kartoni. Jas kolku shto znam start so otvorena kopechka e crven kako i nameren faul bez topka e crven.

Ако мислиш дека беа тоа пенали, обавезно да почнеш да глеаш Ла Лига. :D

Ма да она од Суарез и Ето ни у Шпанија не би го свирнале...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.318
Поени од реакции
11.918
Немој брат, те молам. Стартовите на Ето, Оскар и Кејхил (мислам) беа крај....
Ех а Хазард колку фаули имаше на себе? Јас само му изброив 8.
Плус Суарез каков фаул извлече мислам од Кејхил пред тоа,чист дајв му беше виде дека неможе да ја стигне и толку. Оскар да ептен беше остар стартот(црвен се дава в 90% случаите,но беше крај на натпреварот така да немаше да смени нешто). Кејхил старт за жолт,така и беше санкциониран. А Ето само паметно се постави.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ех а Хазард колку фаули имаше на себе? Јас само му изброив 8.
Плус Суарез каков фаул извлече мислам од Кејхил пред тоа,чист дајв му беше виде дека неможе да ја стигне и толку. Оскар да ептен беше остар стартот(црвен се дава в 90% случаите,но беше крај на натпреварот така да немаше да смени нешто). Кејхил старт за жолт,така и беше санкциониран. А Ето само паметно се постави.

Ама јас кај зборам за бројка на фаули?
Острината на стартовите. Ако отворениот ѓон на Ето во втора минута беше паметно поставување, секоја чест на поставувањето.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.318
Поени од реакции
11.918
Ама јас кај зборам за бројка на фаули?
Острината на стартовите. Ако отворениот ѓон на Ето во втора минута беше паметно поставување, секоја чест на поставувањето.
Ах за тоа, да тука можеше да добие жолт. Сепак Ливерпул освен голот што го даде на жими мајка друго не покажа ништо, бевте опасни од контра ама Челзи успеваше да ве затвори. Плус Миноње ве спаси во прво после голот на Лампард, дури еден Торес ќе ви ја матираше одбраната откако влезе:LOL:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ах за тоа, да тука можеше да добие жолт. Сепак Ливерпул освен голот што го даде на жими мајка друго не покажа ништо, бевте опасни од контра ама Челзи успеваше да ве затвори. Плус Миноње ве спаси во прво после голот на Лампард, дури еден Торес ќе ви ја матираше одбраната откако влезе:LOL:

Абе другар, за стартовите збориме. Во постот после утакмицата јас кажав дека Челзи беа подобриот противник и заслужено си победи.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Реално, Челзи тактички не надигра утакмицава. Не затвори ко фабрички направена конзерва и ко сардини бевме стиснати. Не заслуживме ни бод.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom