Часовници

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Една од поголемите задоволства во животот ми е прашањето “Колку е сатот“ и ритуално од џеп го вадам мојот 30+ години стар СССР “Молнја“ часовник и преправајќи се дека не го забележувам изненадувањето на лицето ноншалантно му одговарам.

Синџирчето нахнадно го имаш купено или оргиналот е? Дан знајш кај можам да најдам некое вака слично ко твоево синџирче?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Синџирчето нахнадно го имаш купено или оргиналот е? Дан знајш кај можам да најдам некое вака слично ко твоево синџирче?
такво беше на сатот ко го зедов али мислам дека не е оригинал, доста дели од сатот во материјал и боја, сега имам еден посоодветен и покласичен синџир
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
такво беше на сатот ко го зедов али мислам дека не е оригинал, доста дели од сатот во материјал и боја, сега имам еден посоодветен и покласичен синџир
Кај да барам знајш? Иначе и јас имам сличен ко твојот СССР, само многу постар модел, ама синџирчето ми е катастрофа.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Кај да барам знајш? Иначе и јас имам сличен ко твојот СССР, само многу постар модел, ама синџирчето ми е катастрофа.
Mojот е негде од 60 сетите години, имам и еден француски али треба да се реставрира на него назад под задна капачка има година 1897, синџирот еднио го добив со се сат другиот ми го даде еден приател јас би побарал по тезгите кај продаваат стари работи или ако има бувљак некаде или антикварница...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.305
Поени од реакции
21.755
Си зедов ваков сега, одамна сакав ваков да имам:



30€ беше и квалитетот е топ за таа цена.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Го има ли кајнас, и колку пари е иначе се работи за часовник Swatch You're my love.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972

Сопственик на овој од пред една недела, засега задоволен.

Пред овој часовник имав Цитизен (сличен како на сликата) го користев две години ептен задоволен, но кога направив сообраќајка му се уништи стаклото. :(

 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Дај кажете каде има убави, евтини часовници. Пошто не планирам да фрлам пари за часовници а не ми се купува од пазар :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom