Цртани/анимирани филмови

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Cartoon network немам веќе 10-тина години, така да не сум баш во тек со цртаниве - како вас. :? :wink:

Според мене:
FUTURAMA
SIMPSONS
TOM & JERRY - класика.
SHREK - ново.

Други не признавам.
 
H

HCL

Гостин
Ај да не го задрвуем ќе пишам едни од подбрите:
Сите ANIME цртани.
Simpsons,Futurama,Beavis&Butthead
Цртаните на Tartakovski
South Park
Courage the cowardly dog
Sheep in the big city
Tom&Jerry(мада има некои едизоди кои што стварно ми се глупи)
Teenage mutant ninja turtles
....
Не ми текнуваат за сеа.Ако ми текнат други ќе ги убацам.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
humanoid напиша:
Јас ви го препорачувам Nightmare Before Christmas. Направен е од Тим Бартон, човекот има работено сам околу 10 години на овој филм. На крај успева да собере пари и да го реализира овој голем проект.
Ремек дело



Tim Barton mislam deka go zavrsi sega i Dead Bride(ili kako i da se vikase) i ke bide zakon....
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
tom und jerry
simpsons
futurama
south park
calimero
pinoccio
die schnellste maus von mexiko
pink panther
peanuts
scooby doo
flintstones
roadrunner
woodpecker


filmovi....
ice age
asterix und obelix
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
hehehehe,vaka:
courige,Samurai Jack
Powerpuff Girls,kids next door
Madagaskar.Ice Age
i definitivno crtan so me nasmeal do solzi
Monsters inc:pos:
 
Член од
26 август 2005
Мислења
88
Поени од реакции
2
Најзакон цртани од времето:

Тарзан:music3:
Штрумфови:baeh:
Трансформерс:cuc:
Нинџа Желки
Спорт Били:icon_cool



Денешниве аниме глупости ич неможам да ги поднесам. Бљак..
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.710
Поени од реакции
942
Lele ke ve ubijam :)...kako mozevte voopsto da ne go spomnite najinventivniot i eden od najdobrite animirani filmovi La Linea (za onie koi ne znaat toa e vistinskiot naslov na "baljum baljum"),a od drugite...Gustav bese zakon,Meceto Usko bese prekrasno napraven (na dobra noc..dobri djecur..mi slushate spjeevaam) :))),Duffi Duck bese car (pogoto ko ke go recese ona negovoto...You`re dispicable :)...neznam kako tocno se puisuva na ang),Nu Pagadi(ova e ruskiot crtan so zajaceto i volkot),i normalno Brzata ptica Itrica i Kojotot...iako sekogas se nerviram koga ke vidam kako edna glupava i tupava ptica go zaebuva Kojotot koj sto e GENIJALEC,i zatoa pred nekolku godini si kupiv maica so aplikacija na koja sto Kojotot ja trti i ja dupi Itricata i i veli: BEEP NOW YOU MOTHER FUCKER...hehehe....a od dolgometraznite crtani omileni mi se Ice Age(zakon e...se otepav od smeenje prv pat ko go gledav) i Shrek(odlicno napraven crtan film)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.096
Поени од реакции
13.635
се што набројавте е эакон! мене лично мерак ми прават и јапанските цртани, акира на пример
а на картун иначе после 12 иде адалт свим емисијата со цртани эа воэрасни со така малку црн хумор и се многу откачени. :wink:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
bravo za temava efe vaka
1.kojotot i brzata ptica itrica
2.tom i jery
3.grim reaper
4.courage (neznam dali se pishuva vaka)
5.samuraj jack
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Машала машала, се поголем број на cartoon fans :)

За да си го дополните знаењето и да си ги освежите спомените за некои цртани филмови, еве ви еден линк на кој имате податоци за околу 10000 цртани филмови.Акира, Густав, Ла линеа, продукција од бивша ЈУ...Подобрите познавачи знаат дека тогаш југословенскиот (хрватски) цртан Сурогат доби оскар.
Има и англиска верзија на некои текстови. Батките работат волонтерски и за во иднина ветија дека сите информации ќе бидат преведени.

www.slocartoon.net

Уживајте
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Goddess of Chaos напиша:
Tim Barton mislam deka go zavrsi sega i Dead Bride(ili kako i da se vikase) i ke bide zakon....
Corpse Bride е веќе готов и се прикажува мислам, цртанот е одличен.
Погледнете ја страната и трејлерите, хаос се!! „Играат“ Johnny Deep Helena Bonham Carter :)

http://corpsebridemovie.warnerbros.com/# Страната е закон направена!!!
 
H

HCL

Гостин
коцка напиша:
се што набројавте е эакон! мене лично мерак ми прават и јапанските цртани, акира на пример
а на картун иначе после 12 иде адалт свим емисијата со цртани эа воэрасни со така малку црн хумор и се многу откачени. :wink:
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=2012 <---тема за твоите јапански цртани.Ако до толку те интересираат.
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Цртанчињата на Disney - Mickey Mouse & co :). Многу си сакам ама слабо ги вртат :( .

Од поновите - The Grim adventures of Billy and Mandy :icon_lol: .

humanoid напиша:
Јас ви го препорачувам Nightmare Before Christmas. Направен е од Тим Бартон, човекот има работено сам околу 10 години на овој филм. На крај успева да собере пари и да го реализира овој голем проект.
Ремек дело
Ремек дело indeed! :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom