Црн список на анти-државни бизнис елементи во Македонија

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Комодита,Топ Шоп,Еко Шар и верувајте ми на збор,најмногу си пукате у нога на тезгине по пазарите.Не сте свесни каков зијан правите,нај екстремните фундаменталисти ги финансирате.
Нели Топ Шоп е од Словенец?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
За ТопШоп не сум знаел.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.983
Познавам една фамилија шконои католици,они ми имаат кажано.Муабетов е од пред петнаес и више години,ако не е точно некој нека ме исправи.Пак ке повторам за тезгите по пазарите,мали пиљари по населбите, тие се најопасните,све до еден се крвници.Видете ги сликите на убијците од Смиљковско,баш таквите се тие што продаваат по тезгите
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.609
Поени од реакции
26.118
Не,баш тука ќе го кажам.Тоа што го пишав е баш соодветно за темата.
Ако нешто не ти е соодветно спрема твојата националистичка логика можеш само да се сликаш пријателе.
Или работава е да си пишуваме тоа што сакаме да го чуеме па така да ги сакаме останативе форумџии.
Се останато треба да се сотре,да се уништи.
Која логика ти е ова бе. Нема ни потреба да употребиш воопшто логика, тоа многу убаво го доживуваме последните 20 и нешто години. Албанците не само што не ни подадоа рака после 2001, туку ја искористија цела таа политичка манипулација, за да полесно се спроведе ова што се спроведува.

Албанците не беа во ист кош со Македонците. Однесувањето на Албанците во Македонија беше крајно шовинистички, дури и со изразито и брутално насилство. Иако при воена победа нашите политичари покажаа добра воља или поточно сервилност кон западот.

Така да јас не гледам оваа коалиција на власт да работи нешто на штета на Албанците. Напротив работи потполно во нивна корист. Градската администрација, МВР, болници... Далеку се над 20%. Хараат таму, мајнаат биткоини, крадат буквално све што ќе им дојде при рака.

Додека штета врз Македонските национални интереси мора да се толерира. Мораме да смениме знаме, да смениме име, да се откажеме од јазик, да си ја преиспитаме историјата и на крај да размислиме дали воошто сме Македонци или можда Бугари. Еднаш еден сосед во последниве 120 години, што ни пружил рака и во најтешкиот момент од нашата држава ја призна афтокефалноста и стана единствен сосед кој не призна целосно. Тоа им беше последниот адут што можеа да го искористат и они да не малтретираат во иднина.

Албанците на власт се покажаа и докажаа дека се наши непријатели. Ако тоа непријателство не престане во наредниот период, може да се случи многу голем куршлуц, кој Американците нема да си го дозволат.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Фала душо што ни кажа, ќе направевме греотна грешка.
Па да. Се откажав од таму да земам air fryer и планирав од setec. Вака пак од топ шоп. Нептун го отпишав веќе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
Кентаки Фрај Чикен

Сум пишувал веќе за ова. Екранот што е свртен кон тебе, на шалтерот за наплата, им е на албански. Нема на каурски.
На екранот има колони, со цена, количество, име на производ и др.
Ти не можеш да знаеш што е што, бидејќи се означени на албански. (секако, ќе знаеш што е цена, а што е количина, ама сепак монојазично е менито).
Така им е во сите ресторани, а во ресторанот, во Автокоманда, го прекриле тој дел со хартија. Да не се гледа.

Исто така, имаа само Рамазански понуди. Велигденски, или божиќни, не баш.

Со сето тоа самите Албанци, кои го држат Кентаки, ни кажуват за кого е наменет тој фаст-фуд ланец, во земјава. Бојкотирањето, во овој случај, би било, всушност интенција на сопствениците.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.609
Поени од реакции
26.118
Клиниката на Жан Митрев би ја додал овдека, експериментирале со живи луѓе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
Добра идеја е ова со ривјуата за Де кока и Излет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom