Црн или бел џигер? :)

Кој е подобар џигер за вас :) :)

  • бел џигер

    Гласови: 3 6,0%
  • црн џигер

    Гласови: 13 26,0%
  • Обата

    Гласови: 12 24,0%
  • Ниту еден

    Гласови: 22 44,0%

  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Аууу ни црн ни бел.Пред очи нејќам да го глеам.Ми се гади на самата помисла.
Исто мислење делиме.Не ми е јасно од толкава свиња или теле баш џигерот нашле да го јадат:tapp::tapp:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Само црн џигер, белиот некако мек е, и грдо ми е да го јадам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Пишав и у форумот за бодибилдинг и фитнес, морам и тука.

Денес за прв пат пробав пилешки џигер. По изедувањето на само две мали парченца со тешки маки и згнасување ми дојде идеја да ставам некаков отров да ублажи вкус колку толку.. сепак решив да го јадам само оризот, кој ги ебе протеините, ми се згнаси од живототот буквално!
Не го препорачувам на никој, а тие што можат да го јадат ова срање нека одат да си проверат сетило за вкус.

Позитивно од сета таа гадотија е дека барем мачките пред зграда ќе имат што да јадат овие денови, ако и нив не им се згади де..
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.002
Поени од реакции
11.990
Бел џигер со црн бибер, преубаво мезе за со ракија.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не ти е премногу жилаво?
Не е жилав белиот, пребарај негде велешки рецепт за џигер, тој треба да се топи во уста. Ситно сечкан, варен незнам колку време, па запржен. Превкусно.

Јас сум љубител на црниот ала Љуц. Кој не јаде џигер, а сака да пројаде нека иде во Љуц, после тоа ќе јаде само џигер :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Не е жилав белиот, пребарај негде велешки рецепт за џигер, тој треба да се топи во уста. Ситно сечкан, варен незнам колку време, па запржен. Превкусно.

Јас сум љубител на црниот ала Љуц. Кој не јаде џигер, а сака да пројаде нека иде во Љуц, после тоа ќе јаде само џигер :)
И јас сум љубител на црниот. Белиот само во комбинација со ориз и јагнешко срце сум го јадела. Ама ич не ми се допадна. Ајде ќе прочепкам по интернетов како вие велешани го правите, може ќе ми се допадне така. Фала. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И јас сум љубител на црниот. Белиот само во комбинација со ориз и јагнешко срце сум го јадела. Ама ич не ми се допадна. Ајде ќе прочепкам по интернетов како вие велешани го правите, може ќе ми се допадне така. Фала. :)
Чисто само бел џигер, не го мешај со ориз. И земи ракија, стави и шопска салата и уживај :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
И двата... посебно со салата од лук и магдонос:)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
А јас за црн џигер(телешки) и кога ќе сецкам онака како плочка и ќе ставам на скара и потоа на плитка чинија ќе ставам малку оцет и магданос мммм милина :D

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom