Црн Хумор

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Воа дека само они ме зезнаа на ливчето:

ТВ екипа стопира некога хомосексуалца и га прашуев:
-Навивате ли ви за Реал Мадрид?
Он: - Ја јес да сам педер, ама не сам до толко...
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Оди косовски Србин кај комшијата Албанец и му вели:
- Слушај комшија, да не сакаш да ти ја продадам куќата?
- Зошто бе комшија продаваш куќата, па четири генерации сме комшии, немој да си одиш од овде.
- А бе јас сум решен да си одам, сакам да си купам стан во Белград. Туку тебе прв ти велам, како на комшија, ако сакаш донеси две кила злато и твоја е.
Во ред, рекол Албанецот, и по неколку дена оди кај Србинот со четири кила злато. А, Србинот му вели:
- Нели се договоривме за две кила, зошто ми носиш четири.
- А бе комшија се знаеме еден век, пријатели сме… Eве ти четири кила злато, па купи си ко човек стан во Љубљана да не те селам двапати.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Kiša kiši, pada mi po piši - padaj kišo, narast će mi pišo.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.034
Пред Нова Година Влавот му дава пиштол на комшијата и му вели во 24 часот да пукне два пати. Комшијата во 24 часот пукнал два пати со пиштолот и влавот им вели на внучињата:
- Го отепаа Дедо Мраз, нема пакетчиња!
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
46
Поени од реакции
124
Го прашале циганот:
-Баци си плеснал ли некат медицинска сестра?
-Не, ама сум ја плеснал оваа обичната :)Кој е посреќен од некрофил во мртовечница?
- Педофил - директор на дом за сираци.Што неможе да направи слеп човек без раце?
-Неможе да ви прогледа низ прсти. :icon_mrgr:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.110
Хитлер се шета низ концентрационен логор, а околу вратот, на ланче, му висат две мали виљушки.
Му приоѓа едно дете Еврејче и го прашува: „Чиче, чиче, што ти е тоа околу вратот?“
А Хитлер му вели: „Тоа ти е, дете, двоглед“.
Еврејчето прашува: „Можам ли да гледам низ него?“
Хитлер одговара: „Се разбира“ и му ги набива виљушките во очи.
Детето вели: „Но, чиче, јас ништо не гледам!“
А Хитлер почнува да ги врти виљушките велејќи: „Чекај чиче да ја изостри сликата...“
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Што е полошо од 7 бебиња во 1 канта?
- 1 бебиња во 7 канта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom