Црна магија

Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Вака сеа, камења се за градење, да ги постелиш пред да тураш асфалт, да си отпочиниш кога ќе ти здосади од одење, а децата не му ги донел ниту каменот, ниту штрк ниту нешто друго, туку сами си го направиле тие паровите, ете се фатило еднаш од 1000пати.

Премногу му даваш значење на вакви работи и премногу веруваш во истите, енергијата што ја губиш со тоа поарно изгуби ја да најдеш кој ти ги фрла. Не треба да ја испериш перницата и некому да докажеш нешто, туку да најдеш кој ти прави таква работа.
Јас да најдам дека некој ми прави такви работи (иако не верувам во истите, верувам во неговата омраза кон мене) вечерта додека спие ќе му се случи натприродна работа, т.е госпо ќе го запали со се куќа, или пак кога се прибира приквечер од некаде ќе го казни госпо со тоа што ќе го толчам со вреќа на глава дури има здив во него без разлика дали е стар, млад, жена, маж, дете, no hard feelings.
Не верувам јас во каменот!

Не верувам во каменот.

Само ти покажувам млади луѓе што веруваат во камења, парички, делчиња од коса и облека и се и сешто. Значи постојат. Ако ти кажувам дека ги имам во близина, значи ги имам.
Околностите се такви што најмногу што можев за да си направам малку приватност од нив сторив, да ги убијам не можам.
Да бегам од нив? Кај се стигнува со бегање? Во место со поголеми проблеми кај што ќе треба пак да бегаш... рака на срце одамна немаат пробано ништо физички, се им останува на крпчињата и крвчињата - ништо не ми можат

Не губам енергија на ова, најголема енергија кога ќе имам нешто ново фустан или нешто треба да го кријам кога не сум дома, иако сме разделени заради децата имаат пристап дома кај мене, може да го исечат нештото што ми прави ќеф.....

Замисли мајка и татко што те пуштаат сам на болница во таква состојба? Мојш да замислиш колку ги има преземено „семоќноста“ ?

Ти не губи енергија на вакви теми. Остани си кај што нема добро и зло на духовен план, што убо ти е ... од незнам ништо поубо немат...

Позз
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.574
Не верувам јас во каменот!

Не верувам во каменот.

Само ти покажувам млади луѓе што веруваат во камења, парички, делчиња од коса и облека и се и сешто. Значи постојат. Ако ти кажувам дека ги имам во близина, значи ги имам.
Околностите се такви што најмногу што можев за да си направам малку приватност од нив сторив, да ги убијам не можам.
Да бегам од нив? Кај се стигнува со бегање? Во место со поголеми проблеми кај што ќе треба пак да бегаш... рака на срце одамна немаат пробано ништо физички, се им останува на крпчињата и крвчињата - ништо не ми можат

Не губам енергија на ова, најголема енергија кога ќе имам нешто ново фустан или нешто треба да го кријам кога не сум дома, иако сме разделени заради децата имаат пристап дома кај мене, може да го исечат нештото што ми прави ќеф.....

Замисли мајка и татко што те пуштаат сам на болница во таква состојба? Мојш да замислиш колку ги има преземено „семоќноста“ ?

Ти не губи енергија на вакви теми. Остани си кај што нема добро и зло на духовен план, што убо ти е ... од незнам ништо поубо немат...

Позз
Абе какво бегање, види кај се најлизгави плочките и спаси се од маѓиите, ова озбилен сум не те заебавам, сум видел секакво ѓубре од народ и ако нешто не жалам тоа се луѓето.
Оди кулирај си и живеј си го животот на раат, батали тоа што те учи религијата да трпиш и да се молиш, на секоја акција враќај со 5пати појака реакција.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Абе какво бегање, види кај се најлизгави плочките и спаси се од маѓиите, ова озбилен сум не те заебавам, сум видел секакво ѓубре од народ и ако нешто не жалам тоа се луѓето.
Оди кулирај си и живеј си го животот на раат, батали тоа што те учи религијата да трпиш и да се молиш, на секоја акција враќај со 5пати појака реакција.
фала... невозможно за мене, не дека немам помислено, ама фала :)
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Како заклучив, па со таков прост сељачки вокабулар, лимитиран на: "глуп си, пооо, теле едно, бооо", оставаш впечаток дека се работи за некoе неедуцирано чкембе небањато, неизживеана пропалица битолска кој сака да се курчи, но само на интернет. :D

Инаку, Битола е лидер во Европа по број на сељаци на метар квадратен. Вистински инкубатор за покондурени копитари ко тебе. :D
хахаа мршшшш шугави :)
Копитар на татко ти да му речиш на ручек, скопјанче селанче ???
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
obicno vo islamot za da se zastitish od sihir magija treba da go citirash kuranot. Ainaku bog neka vi e napomosh jas znam shto e maagia, imam pateno i sega mi e mnogu strav.
 
I

INFECTED

Гостин
Помош!
Ова го најдов кај селската куќа пред неколку дена. Дали некој знае што значи и дали има врска со некоја црна магија?


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.170
Помош!
Ова го најдов кај селската куќа пред неколку дена. Дали некој знае што значи и дали има врска со некоја црна магија?


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Да му ебам матер на лудакот што го направил ова!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.985
Помош!
Ова го најдов кај селската куќа пред неколку дена. Дали некој знае што значи и дали има врска со некоја црна магија?


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Да има многу јако значење.
Мене старите ми имаат кажувано кога ќе најдеш жртвувано животно тоа значи дека црна магија е во прашање и тоа значи смрт. Ти сега мора што е можно побрзо да го најдеш тој или таа што го сторилеова и да му го направиш истово доколку сакаш да ја спречиш црнава магија да не се повтори пак..
 
I

INFECTED

Гостин
Да има многу јако значење.
Мене старите ми имаат кажувано кога ќе најдеш жртвувано животно тоа значи дека црна магија е во прашање и тоа значи смрт. Ти сега мора што е можно побрзо да го најдеш тој или таа што го сторилеова и да му го направиш истово доколку сакаш да ја спречиш црнава магија да не се повтори пак..
Би отишол чекор понапред јас. Ќе го натерам да го извади од тука и да го стави на вратот додека си го однесе далеку и да се самозапали со него, ама кога би знаел кој е... Што друго би значело мртва птица над влезна врата?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.985
Би отишол чекор понапред јас. Ќе го натерам да го извади од тука и да го стави на вратот додека си го однесе далеку и да се самозапали со него, ама кога би знаел кој е... Што друго би значело мртва птица над влезна врата?
Дека некоја ретардирана будала што не е згрижена во установа моментално ти се движи или пак ти се движела тогаш низ твојот двор или комшилук.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom